Matyüzeyuygulaması ve genel çizgileri kendi Ducati tercihinde en çekici model olmasını sağlıyor;bu videoda yeni yol testi yok.
Nekipedia · Model yılı belirtilmedi · Matyüzeylifuar örneği;statiktercihDucati
Multistrada V4 Pikes Peak
Teknik özellikleri tanı. Farklı kanalların sürüş deneyimlerini, artıları ve çekinceleriyle keşfet.
4 kanaldan incelemeleri keşfetİnceleme özeti
Bu motosiklet için bir araya gelen kaynaklar
Not dağılımı ve kaynak kapsamı42 olumlu · 15 olumsuz +
49 sürüş gözlemi / kişisel yorum · 7 aktarılan yorum · 1 olası risk notu.
| Sürüm | Kaynak | Kanal | Olumlu | Olumsuz |
|---|---|---|---|---|
| Model yılı belirtilmedi · Matyüzeylifuar örneği;statiktercih | 1 | 1 | 1 | 0 |
| Model yılı belirtilmedi · Pikes Peak | 3 | 2 | 36 | 12 |
| Model yılı belirtilmedi · Yol ve Écuyers kapalı pist karşılaştırması · Öhlins yarı aktif · Solo pistte yükseltilmiş ön yük | 1 | 1 | 5 | 3 |
Tüm incelemeleri kapsar. Tekrarlanan notlar bir kez sayılır; not dağılımı motosikletin kalite puanı değildir.
Donanım ve inceleme konuları33 etiket +
Motosikleti tanı
Teknik özellikler
Veriler, aşağıda adı geçen üretici sürümüne aittir. İncelemedeki motosikletin yılı ve aksesuarları farklı olabilir.
2025 model Teknik referans · Multistrada V4 Pikes Peak · 2025 · Bikez ikincil kaynak; pazar belirtilmemiş
- Silindir hacmi
- 1158.0 ccm (70.66 cubic inches)
- Motor
- V4, four-stroke
- Motor ayrıntıları
- V4 Granturismo 90 degrees engine
- Maksimum güç
- 170.0 HP (124.1 kW)) @ 10750 RPM
- Maksimum tork
- 124.0 Nm (12.6 kgf-m or 91.5 ft.lbs) @ 9000 RPM
- Sıkıştırma oranı
- 14.0:1
- Çap × strok
- 83.0 x 53.5 mm (3.3 x 2.1 inches)
- Yakıt sistemi
- Injection. Continental 46mm eliptical throttle bodies with Ride-by -Wire system
- Soğutma
- Liquid
- Şanzıman
- 6-speed
- Son aktarma
- Chain (final drive)
- Debriyaj
- Multiplate wet hydraulic control, self-servo action on drive, slipper action on over-run
- Yakıt tüketimi
- 6.60 litres/100 km (15.2 km/l or 35.64 mpg)
- Ön süspansiyon
- Öhlins Ø 48 mm fully adjustable usd fork with TiN treatment, electronic compression and rebound damping adjustment with Öhlins Smart EC 2.0 event-based mode
- Arka süspansiyon
- Öhlins TTX36 fully adjustable monoshock, electronic compression and rebound damping adjustment with Öhlins Smart EC 2.0 event-based mode, electronic preload adjustment, aluminium single-sided swingarm
- Ön lastik
- 120/70-ZR17
- Arka lastik
- 190/55-ZR17
- Ön fren
- Double disc. ABS. Brembo M50 Stylema monoblock 4-piston 2 pad calipers.
- Arka fren
- Single disc. ABS. Brembo Two-piston calipers.
- Kuru ağırlık
- 214.0 kg (471.8 pounds)
- Sürüşe hazır ağırlık
- 239.0 kg (526.9 pounds)
- Sele yüksekliği
- 840 mm (33.1 inches) If adjustable, lowest setting.
- Dingil mesafesi
- 1595 mm (62.8 inches)
- Yakıt deposu
- 22.00 litres (5.81 US gallons)
Teknik veri kaynağı: Bikez · Multistrada V4 Pikes Peak (2025) · ikincil kaynak ↗
Farklı bakışlar
İncelemeler
Kanalları tek bakışta karşılaştır; özet ve yıl seçenekleri için satırı aç. Olumlu not oranı, gösterilen incelemedeki olumlu notların tüm olumlu/olumsuz notlara oranıdır; kanalın verdiği puan değildir. Farklı yıl ve sürümler birleştirilmez.
5 incelemeden 5 tanesi gösteriliyor.
Nekipedia1 inceleme · Yıl belirtilmedi
%100olumlu not oranı+1 olumlu−0 olumsuz
İncele
MOTOR LIVE1 inceleme · Yıl belirtilmedi
%63olumlu not oranı+5 olumlu−3 olumsuz
İncele
Sanço ve Arkadaşları1 inceleme · Yıl belirtilmedi
%91olumlu not oranı+10 olumlu−1 olumsuz
İncele
Motopixel Tv2 inceleme · Yıl belirtilmedi · öndeki inceleme
%72olumlu not oranı+13 olumlu−5 olumsuz
İncele
Ducati Multistrada V4 Pikes Peak — Motopixel Tv incelemesi
Ödünç verilen Multistrada V4 Pikes Peak'in yol testi; sportif ergonomisi, rüzgar koruması, elektronik donanımı, sürüş hissi, tüketimi ve kullanım sorunları değerlendiriliyor. Sunucu, rodajda olmayan motosikletle cam indirilmiş halde tam gaz altıncı viteste en fazla 262 km/sa gördüğünü söylüyor; bu, bağımsız ölçümle doğrulanmış azami hız değildir. 17 inç tekerlekler, tek taraflı salıncak, sportif geometri, Öhlins süspansiyon, lastikler ve hafifletme ayrıntıları da anlatılıyor; bunlar tek başına memnuniyet puanına dönüştürülmedi. Pist uygunluğu yol sürüşünden çıkarılan kanaat; pist testi bildirilmiyor. Mart 2023 fiyat tarihi olup test motosikletinin model yılı belirtilmiyor.
Ducati Multistrada V4 Pikes Peak — Motopixel Tv incelemesi
Sunucu test ettiği Multistrada V4 Pikes Peak'i, yaklaşık bir yıldır sahibi olduğu BMW S 1000 XR ile karşılaştırıyor. Daha önce üç Multistrada sahibi olması bu testteki Pikes Peak'in sahibi olduğu anlamına gelmiyor. Kullanım kolaylığı, uzun yol ve artçı konforu, süspansiyon ayarları, ara hızlanma, viraj davranışı, elektronik donanım ve bakım aralıklarını öne çıkarıyor. Normal tüketim, son hız karşılaştırması, yaz sıcaklığı, yüksek devir titreşimi ve Türkçe menü eksikliğini eleştiriyor. Tasarım tercihi BMW olsa da Ducati'nin tasarımını beğeniyor. Türkiye'deki marka ilgisine ilişkin değerlendirme genel marka bağlamında tutuldu; egzoz donanımı dağılımı kesinleştirilmedi.
Senin sürüşüne göre
Kime uygun?
Bu model için kullanım senaryosunu açıkça değerlendiren kaynak notları henüz yeterli değil. İncelemelerin ayrıntılarını okuyabilirsin.
Kaynaklardan sürüş notları
Konulara göre görüşler
57 görüş · Konuları ve kaynak notlarını keşfet
Kaynaklardan sürüş notları
Konulara göre görüşler
57 görüş · Konuları ve kaynak notlarını keşfet
Bir konu seç, kaynakların beğendiği ve eleştirdiği noktaları birlikte oku. Notlar tüm incelemeleri kapsar; her kaynağın model yılı ve versiyonu ayrıca belirtilir.
Diğer konular
57 görüş gösteriliyor. Konu sayıları olumlu ve olumsuz notların toplamıdır.
Standart supersport olmamalarına rağmen Écuyers pistinde çok eğlenip farklı bir sportif his aldığını söylüyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · Yol ve Écuyers kapalı pist karşılaştırması · Öhlins yarı aktif · Solo pistte yükseltilmiş ön yükDaha sportif pozisyonla birleşen Race haritasının doğrudan/sert tepkisini kapalı pist amacı açısından çok seviyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · Yol ve Écuyers kapalı pist karşılaştırması · Öhlins yarı aktif · Solo pistte yükseltilmiş ön yükİlk güçlü frenlerde fazla gövde hareketi ve motosikletin direksiyon ekseni çevresinde kendi hareketini yapması hissiyle zorlanmış. Daha sonra ayarı değiştirince düzeliyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · Yol ve Écuyers kapalı pist karşılaştırması · Öhlins yarı aktif · Solo pistte yükseltilmiş ön yükTek başına pist sürerken daha yüksek ön yük seçince hem Pikes Peak hem RS’nin daha sabit ve iyi çalışmasını beğeniyor. Bu seçim gerçek artçı/bagajla pist sürüldüğü anlamına gelmiyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · Yol ve Écuyers kapalı pist karşılaştırması · Öhlins yarı aktif · Solo pistte yükseltilmiş ön yük17 inç teker ve sportif pozisyona rağmen tanıdık Multistrada yol hissinin korunmasını, V4 touring’den Pikes Peak’e geçişin doğal ve rahat kalmasını beğeniyorlar.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · Yol ve Écuyers kapalı pist karşılaştırması · Öhlins yarı aktif · Solo pistte yükseltilmiş ön yükKarbon ayrıntılar, özel görünüş ve tek taraflı salıncaklı sunumu çok güzel buluyorlar.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · Yol ve Écuyers kapalı pist karşılaştırması · Öhlins yarı aktif · Solo pistte yükseltilmiş ön yükÜçüne de binen Camille, V4S’yi daha rahat bulmuş; sportif sürümlere çıkıldıkça tutamakların küçülmesi artçıya alan/sağlam tutunmayı azaltıyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · Yol ve Écuyers kapalı pist karşılaştırması · Öhlins yarı aktif · Solo pistte yükseltilmiş ön yükVideodaki yaklaşık 32. 790 avro luk Pikes Peak’e çıkmak için standart touring’e göre belirgin ek bütçe gereğini vurguluyorlar; donanım ve sunumu değerli buldukları bağlamı da koruyorlar.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · Yol ve Écuyers kapalı pist karşılaştırması · Öhlins yarı aktif · Solo pistte yükseltilmiş ön yükSunucu, dururken motosikleti doğrultmayı başlangıçta beklediği kadar zor bulmuyor; bu değerlendirme sürüşteki ağırlık hissine ilişkin değil.
Sanço ve Arkadaşları · Model yılı belirtilmedi · Pikes PeakDucati sahibi sunucu, iki motosikleti bir süredir kullanmasına dayanarak Pikes Peak'i BMW S 1000 XR'dan daha konforlu buluyor ve yol sürüşünde bunun faydasını hissettiğini söylüyor.
Sanço ve Arkadaşları · Model yılı belirtilmedi · Pikes PeakDucati sahibi sunucu, Pikes Peak'in tek taraflı sportif arka maşasının görünümünü çekici buluyor.
Sanço ve Arkadaşları · Model yılı belirtilmedi · Pikes PeakDucati sahibi sunucu, Pikes Peak'in jantlarının sportif kullanımı desteklediğini belirtiyor.
Sanço ve Arkadaşları · Model yılı belirtilmedi · Pikes PeakDucati sahibi sunucu, motosikletin 17 inç tekerleklerinde bulunan Diablo Rosso IV lastiklerin önemli bir sportiflik sağladığını söylüyor.
Sanço ve Arkadaşları · Model yılı belirtilmedi · Pikes PeakMotosiklet değişimi sonrasında Ducati'yi değerlendiren konuk, sele çevresindeki geniş alanın ileri geri ve yana hareket etmeye, dışarı sarkmaya ve sürüş pozisyonunu değiştirmeye rahatça izin vermesini beğeniyor.
Sanço ve Arkadaşları · Model yılı belirtilmedi · Pikes PeakDucati'yi motosiklet değişimiyle deneyen konuk, bu yol sürüşünde motosikleti çok konforlu, sürüş hissini de çok güzel buluyor.
Sanço ve Arkadaşları · Model yılı belirtilmedi · Pikes PeakKonuk, kendi BMW'sinin fren tepkisini tercih etmesine rağmen Ducati'nin frenlerinin çok güzel tuttuğunu özellikle belirtiyor.
Sanço ve Arkadaşları · Model yılı belirtilmedi · Pikes PeakKonuk, kendi BMW XR'ının ön ve arka frenlerinin daha ani tepkisine alıştığı için Ducati'nin fren hissini tercih etmiyor; bunu Ducati'nin iyi durmadığı şeklinde sunmuyor.
Sanço ve Arkadaşları · Model yılı belirtilmedi · Pikes PeakKonuk, Ducati'de sele yüksekliğinin geniş aralıkta ayarlanabilmesini ve ayakların yere rahat ulaşmasını beğeniyor; kendi boyu belirtilmiyor.
Sanço ve Arkadaşları · Model yılı belirtilmedi · Pikes PeakKonuk, Ducati'nin menüsünü erişilebilir buluyor; kendi BMW'siyle karşılaştırırken birçok bilgiyi aynı ekranda birlikte görebilmeyi beğeniyor.
Sanço ve Arkadaşları · Model yılı belirtilmedi · Pikes PeakSunucu, içe kıvrılan ve aşağıda kalan gidonun yükseltilmiş sele ve ayaklıklarla birlikte sportif kullanıma uygun bir oturuş sağladığını düşünüyor; yol sürüşünde motosikletin içine gömülmekten çok üzerinde oturma hissini beğeniyor.
Motopixel Tv · Model yılı belirtilmedi · Pikes PeakSunucu, ilk bakışta işe yaramayacağını düşündüğü küçük ön camın yol sürüşünde gerçekten etkili rüzgar koruması sağladığını söylüyor.
Motopixel Tv · Model yılı belirtilmedi · Pikes PeakSunucu, kısa ön camın motosiklete şık ve sportif bir görünüm kazandırmasını beğeniyor.
Motopixel Tv · Model yılı belirtilmedi · Pikes PeakSunucu, Pikes Peak'in normal Multistradalardan daha performanslı olduğunu söylüyor; kaynakta bunu doğrulayan karşılaştırmalı bir ölçüm sunulmuyor.
Motopixel Tv · Model yılı belirtilmedi · Pikes PeakSunucu, motosikletteki adaptif hız sabitleyiciyi çok güzel bir teknoloji olarak değerlendiriyor; bu yorumda ayrı bir kullanım denemesi anlatmıyor.
Motopixel Tv · Model yılı belirtilmedi · Pikes PeakSunucu, araç kör noktaya girdiğinde aynada beliren uyarıyı yol sürüşünde gösterip çok yararlı buluyor; kör nokta uyarısını adaptif hız sabitleyiciden bile daha çok beğeniyor.
Motopixel Tv · Model yılı belirtilmedi · Pikes PeakSunucu elektronik donanımı çok kapsamlı buluyor; sürüş modları, süspansiyon ayarları, viraj ABS'si ve quickshifter gibi özellikleri sayarak bir motosiklette aradığı teknolojilerin tamamını sunduğunu söylüyor.
Motopixel Tv · Model yılı belirtilmedi · Pikes PeakSunucu, yol sürüşünde yüksek hızları daha düşük hissettiren akıcılığı beğeniyor ve bunun diğer Multistradalardan da ileri taşındığını düşünüyor; 200 km/sa hızın kendisine yaklaşık 140–150 km/sa gibi hissettirdiğini örnek veriyor.
Motopixel Tv · Model yılı belirtilmedi · Pikes PeakSunucu, yol sürüşünde motosikletin verdiği her tepkiye karşılık veren yönlenmesini ve yolla bütünleşme hissini beğeniyor.
Motopixel Tv · Model yılı belirtilmedi · Pikes PeakSunucu, yol sürüşünden sonra motosikleti pistte, yolda ve şehirde kullanılabilecek kadar çok yönlü buluyor. Başlangıçtaki pist kuşkusunu değiştiren bu kanaat bir pist testine dayanmıyor; tur için bazı donanımların sonradan eklenmesi gerektiğini de belirtiyor.
Motopixel Tv · Model yılı belirtilmedi · Pikes PeakSunucu, Mart 2023 için verdiği 817.000 TL fiyatı pahalı buluyor; üst gelir grubuna hitap eden üst düzey bir motosiklet olduğunu kabul etmekle birlikte fiyatı beğenilmeyen yönler arasında sayıyor.
Motopixel Tv · Model yılı belirtilmedi · Pikes PeakSunucu yakıt tüketimini yüksek buluyor. Performanslı kullanmaya teşvik eden karakteri nedeniyle fabrika ortalaması olan 7 l/100 km'ye ulaşmayı zor, 8–8,5 l/100 km ortalamayı daha gerçekçi görüyor; genel aralığı 7–8,5 l/100 km olarak anlatıyor ve tüketimi çok aşağı çekmenin kolay olmadığını söylüyor.
Motopixel Tv · Model yılı belirtilmedi · Pikes PeakSunucu, üst performansla kullanımda tüketimin ismini vermediği bazı muadiller kadar yükselmemesini avantaj sayıyor; bu koşulda 12 l/100 km'yi aşmanın zor olduğunu söylüyor.
Motopixel Tv · Model yılı belirtilmedi · Pikes PeakSunucu telefon gözünün yerleşimini ve kullanımını beğenmiyor: kapağın bazen kendiliğinden açılabildiğini, telefonu koyup çıkarmanın sorun olabildiğini söylüyor. Rally versiyonundaki gösterge altı yerleşimi gördükten sonra onu tercih ettiğini belirtiyor.
Motopixel Tv · Model yılı belirtilmedi · Pikes PeakSunucu, standart Pikes Peak'te sele ısıtma, elcik ısıtma, yan çantalar ve orta sehpanın sunulmamasını eksiklik sayıyor; tur kullanımında ihtiyaç duyulabilecek bu donanımların sonradan taktırılabildiğini belirtiyor. Yorum standart pakete ilişkin; test motosikletinde bunların takılı olduğunu göstermiyor.
Motopixel Tv · Model yılı belirtilmedi · Pikes PeakSunucuya göre başka bir motosikletten geçilen ilk kullanımlarda debriyajın çok yukarıda kavraması yadırgatıyor; kavrama noktasını aşağı çekemediğini söylüyor. Ancak alışınca bunun problem olmaktan çıktığını açıkça ekliyor.
Motopixel Tv · Model yılı belirtilmedi · Pikes PeakSunucu, debriyaj iki parmakla kullanıldığında daha iyi ve kolay hissettirdiğini belirtiyor.
Motopixel Tv · Model yılı belirtilmedi · Pikes PeakDaha önce Multistrada 1200, 1260 ve V4 kullanmış olan sunucu, bu Pikes Peak testinin Multistrada deneyimini ne kadar özlediğini yeniden hatırlattığını anlatıyor.
Motopixel Tv · Model yılı belirtilmedi · Pikes PeakSunucu, tasarım tercihi BMW olsa da Pikes Peak'in tasarımını da mükemmel buluyor.
Motopixel Tv · Model yılı belirtilmedi · Pikes Peakİki motosikleti de kullanmış olan sunucu, Pikes Peak'i BMW'den belirgin biçimde daha kolay kullanılır buluyor; bunu daha aşağıya çekilmiş ağırlık merkeziyle açıklıyor.
Motopixel Tv · Model yılı belirtilmedi · Pikes PeakSunucu, normal kullanımda Ducati'nin BMW'den belirgin biçimde fazla tükettiğini söylüyor; aktardığı 7 l/100 km değeri kendi ölçümü değil, fabrika verisi.
Motopixel Tv · Model yılı belirtilmedi · Pikes PeakSunucu, sert ve sürekli tempolu kullanımda Ducati'nin yaklaşık 12 l/100 km düzeyine çıkacağını ve üst devirlerde BMW'den daha az tüketeceğini söylüyor; bunu standartlaştırılmış bir tüketim testiyle desteklemiyor.
Motopixel Tv · Model yılı belirtilmedi · Pikes PeakSunucu, Ducati'yi BMW'den daha konforlu buluyor ve uzun mesafelerde konforunu koruduğunu söylüyor.
Motopixel Tv · Model yılı belirtilmedi · Pikes PeakSunucu, konfor düşünülerek hazırlanmış artçı selesiyle Ducati'nin BMW'den daha iyi artçı konforu sunduğunu değerlendiriyor; kendisinin artçı olarak denediğini belirtmiyor.
Motopixel Tv · Model yılı belirtilmedi · Pikes PeakSunucu, daha uzun hareket mesafesi ve kapsamlı ayar müdahalesi sunduğunu anlattığı Ducati süspansiyonlarını BMW'den daha başarılı buluyor.
Motopixel Tv · Model yılı belirtilmedi · Pikes PeakSunucu, BMW'nin frenlerini daha başarılı bulsa da Ducati'nin frenlerini iyi değerlendiriyor ve kötü frenler olmadığını özellikle vurguluyor.
Motopixel Tv · Model yılı belirtilmedi · Pikes PeakSunucu, karşılaştırdığı Ducati'de bulunduğunu söylediği adaptif hız sabitleyici ile kör nokta uyarısını başarılı buluyor; dururken arka iki silindirin devreden çıkmasını da ekleyerek teknoloji tercihini Ducati'den yana kullanıyor. Bu sistemler hakkında kişisel işlev testi anlatmıyor.
Motopixel Tv · Model yılı belirtilmedi · Pikes PeakSunucu, sürücüleri de değiştirerek yaptıkları ikinci, üçüncü ve dördüncü vites ara hızlanma karşılaştırmalarında Ducati'nin BMW'ye belirgin fark attığını ve normal kullanımda daha güçlü hissettirdiğini söylüyor.
Motopixel Tv · Model yılı belirtilmedi · Pikes PeakSunucu, ölçüm yöntemini belirtmediği kendi son hız denemesinde Ducati ile yaklaşık 262 km/sa seviyesinde kaldığını ve bu ölçütte BMW'nin gerisinde olduğunu söylüyor.
Motopixel Tv · Model yılı belirtilmedi · Pikes PeakSunucu, hem şehir içinde hem uzun yolda Ducati'yi BMW'den daha başarılı ve kullanıcıya daha fazla kolaylık sağlayan seçenek olarak değerlendiriyor.
Motopixel Tv · Model yılı belirtilmedi · Pikes PeakSunucu, virajlarda Ducati'yi BMW'den çok daha iyi buluyor; kontra verildiğinde doğal biçimde yattığını ve BMW'deki gibi ek beden müdahalesi istemediğini anlatıyor. Bu değerlendirme yol sürüşü karşılaştırmasıdır.
Motopixel Tv · Model yılı belirtilmedi · Pikes PeakSunucu, yazın şehir içinde ve yolda Ducati'nin BMW'den daha fazla ısıttığını ve bacakları daha çok yaktığını söylüyor; ısıyı yönlendiren parçalar ve dururken arka silindirlerin kapanması bunu önlemiyor.
Motopixel Tv · Model yılı belirtilmedi · Pikes PeakSunucu, Ducati'de 7000 devrin üzerinde gidonda motor titreşiminin hissedildiğini söylüyor; genel titreşim karşılaştırmasında BMW'yi daha başarılı buluyor.
Motopixel Tv · Model yılı belirtilmedi · Pikes PeakSunucu, güçlü Ducati'nin de tecrübe istediğini ve tamamen tecrübesiz sürücüye uygun olmadığını vurguluyor.
Motopixel Tv · Model yılı belirtilmedi · Pikes PeakSunucu, Ducati'nin de tecrübe gerektirdiğini belirterek BMW'den daha toleranslı olduğunu ve daha az tecrübeli sürücünün motosikletle daha kolay bütünleşebileceğini söylüyor; tamamen tecrübesiz sürücüye uygunluk önermiyor.
Motopixel Tv · Model yılı belirtilmedi · Pikes PeakSunucu, İngilizce menüyü anlayabilmesine rağmen Türkiye'ye sunulan Ducati'de Türkçe gösterge desteği bulunmamasını eksiklik olarak görüyor.
Motopixel Tv · Model yılı belirtilmedi · Pikes PeakSunucu, aktardığı bakım programına göre V4'te ağır bakımın 60 bin kilometrede sübap kontrolüne dönüşmesini ve bakım aralıklarını BMW karşısında işletme avantajı olarak değerlendiriyor; bu, kendi servis faturası deneyimi olarak sunulmuyor.
Motopixel Tv · Model yılı belirtilmedi · Pikes PeakKaynakların ortaklaştığı konular
Tekrarlanan görüşler
En az iki farklı yayıncının aynı konuda, aynı yönde notları bulunuyor. Farklı yıl ve versiyonlara ait görüşleri kaynaklarıyla birlikte oku. Bu bölüm tüm incelemeleri kapsar. Aynı kanal iki yönde de yer alabilir; filtreler konuları süzer, karşıt görüşleri gizlemez.
Tasarım4 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
Matyüzeyuygulaması ve genel çizgileri kendi Ducati tercihinde en çekici model olmasını sağlıyor;bu videoda yeni yol testi yok.
-
Karbon ayrıntılar, özel görünüş ve tek taraflı salıncaklı sunumu çok güzel buluyorlar.
-
Ducati sahibi sunucu, Pikes Peak'in tek taraflı sportif arka maşasının görünümünü çekici buluyor.
-
Sunucu, kısa ön camın motosiklete şık ve sportif bir görünüm kazandırmasını beğeniyor.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Ergonomi2 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
Motosiklet değişimi sonrasında Ducati'yi değerlendiren konuk, sele çevresindeki geniş alanın ileri geri ve yana hareket etmeye, dışarı sarkmaya ve sürüş pozisyonunu değiştirmeye rahatça izin vermesini beğeniyor.
-
Sunucu, içe kıvrılan ve aşağıda kalan gidonun yükseltilmiş sele ve ayaklıklarla birlikte sportif kullanıma uygun bir oturuş sağladığını düşünüyor; yol sürüşünde motosikletin içine gömülmekten çok üzerinde oturma hissini beğeniyor.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Fiyat ve değer2 kanal olumsuz
Öne çıkan artılar
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Öne çıkan çekinceler
-
Videodaki yaklaşık 32. 790 avro luk Pikes Peak’e çıkmak için standart touring’e göre belirgin ek bütçe gereğini vurguluyorlar; donanım ve sunumu değerli buldukları bağlamı da koruyorlar.
-
Sunucu, Mart 2023 için verdiği 817.000 TL fiyatı pahalı buluyor; üst gelir grubuna hitap eden üst düzey bir motosiklet olduğunu kabul etmekle birlikte fiyatı beğenilmeyen yönler arasında sayıyor.
Frenler2 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
Konuk, kendi BMW'sinin fren tepkisini tercih etmesine rağmen Ducati'nin frenlerinin çok güzel tuttuğunu özellikle belirtiyor.
-
Sunucu, BMW'nin frenlerini daha başarılı bulsa da Ducati'nin frenlerini iyi değerlendiriyor ve kötü frenler olmadığını özellikle vurguluyor.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Sürüş keyfi2 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
Standart supersport olmamalarına rağmen Écuyers pistinde çok eğlenip farklı bir sportif his aldığını söylüyor.
-
Daha önce Multistrada 1200, 1260 ve V4 kullanmış olan sunucu, bu Pikes Peak testinin Multistrada deneyimini ne kadar özlediğini yeniden hatırlattığını anlatıyor.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Sürüş konforu2 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
Ducati sahibi sunucu, iki motosikleti bir süredir kullanmasına dayanarak Pikes Peak'i BMW S 1000 XR'dan daha konforlu buluyor ve yol sürüşünde bunun faydasını hissettiğini söylüyor.
-
Sunucu, yol sürüşünde yüksek hızları daha düşük hissettiren akıcılığı beğeniyor ve bunun diğer Multistradalardan da ileri taşındığını düşünüyor; 200 km/sa hızın kendisine yaklaşık 140–150 km/sa gibi hissettirdiğini örnek veriyor.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Süspansiyon2 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
Tek başına pist sürerken daha yüksek ön yük seçince hem Pikes Peak hem RS’nin daha sabit ve iyi çalışmasını beğeniyor. Bu seçim gerçek artçı/bagajla pist sürüldüğü anlamına gelmiyor.
-
Sunucu, daha uzun hareket mesafesi ve kapsamlı ayar müdahalesi sunduğunu anlattığı Ducati süspansiyonlarını BMW'den daha başarılı buluyor.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Yol tutuşu2 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
Tek başına pist sürerken daha yüksek ön yük seçince hem Pikes Peak hem RS’nin daha sabit ve iyi çalışmasını beğeniyor. Bu seçim gerçek artçı/bagajla pist sürüldüğü anlamına gelmiyor.
-
Sunucu, yol sürüşünde motosikletin verdiği her tepkiye karşılık veren yönlenmesini ve yolla bütünleşme hissini beğeniyor.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Eşleşen konu yok. Aramayı veya yön filtresini değiştirebilirsin.
Keşfetmeye devam et
Benzer motosikletler
İncelemesi bulunan modeller arasından ortak sınıf, yakın motor hacmi ve ortak etiketlere göre seçildi. Hacimler kartlarda belirtilen teknik referanslara aittir; yıl ve donanım farklılık gösterebilir.
Streetfighter V4 S
- Motor hacmi
- 1103.0 ccm (67.31 cubic inches)
- Güç
- 208.0 HP (151.8 kW)) @ 13000 RPM
Teknik referans · 2025
- Ortak sınıf: Sport
- Yakın motor hacmi
- Ortak motor yapısı: V4
- Ortak etiket: Quickshifter
Manx R
- Motor hacmi
- 1200 cc
- Güç
- 206 HP / 11.500 dev/dk
Teknik referans · kaynak sürümü
- Ortak sınıf: Sport
- Yakın motor hacmi
- Ortak motor yapısı: V4
- Ortak etiket: Quickshifter
RSV4
- Motor hacmi
- 1099.0 ccm (67.06 cubic inches)
- Güç
- 217.0 HP (158.4 kW)) @ 13000 RPM
Teknik referans · 2023
- Ortak sınıf: Sport
- Yakın motor hacmi
- Ortak motor yapısı: V4
- Ortak etiket: Quickshifter


