Mike kapanışta 890 Adventure R’ı çok kolay sürülür bulduğunu açıkça belirtiyor.
Sürüş gözlemiKTM
890 Adventure R
Teknik özellikleri tanı. Farklı kanalların sürüş deneyimlerini, artıları ve çekinceleriyle keşfet.
4 kanaldan incelemeleri keşfetİnceleme özeti
Bu motosiklet için bir araya gelen kaynaklar
Not dağılımı ve kaynak kapsamı145 olumlu · 81 olumsuz +
208 sürüş gözlemi / kişisel yorum · 9 aktarılan yorum · 9 olası risk notu.
| Sürüm | Kaynak | Kanal | Olumlu | Olumsuz |
|---|---|---|---|---|
| 2025 model · R | 1 | 1 | 16 | 4 |
| 2023 model · R | 1 | 1 | 45 | 28 |
| 2023 model · R; teslimatta satın alınmış Tech Pack | 1 | 1 | 20 | 12 |
| Model yılı belirtilmedi | 1 | 1 | 3 | 1 |
| Model yılı belirtilmedi · Adventure R; önceki test örneğinin yılı belirtilmiyor | 1 | 1 | 3 | 3 |
| Model yılı belirtilmedi · R | 6 | 3 | 42 | 23 |
| Model yılı belirtilmedi · Tech Pack ve ön cama ek siperlik bulunan sahiplik motosikleti | 1 | 1 | 16 | 10 |
Tüm incelemeleri kapsar. Tekrarlanan notlar bir kez sayılır; not dağılımı motosikletin kalite puanı değildir.
Donanım ve inceleme konuları41 etiket +
Motosikleti tanı
Teknik özellikler
Veriler, aşağıda adı geçen üretici sürümüne aittir. İncelemedeki motosikletin yılı ve aksesuarları farklı olabilir.
2023 model Teknik referans · 890 Adventure R · 2023 · Bikez ikincil kaynak; pazar belirtilmemiş
- Silindir hacmi
- 889.0 ccm (54.25 cubic inches)
- Motor
- Twin, four-stroke
- Maksimum güç
- 103.3 HP (75.4 kW))
- Maksimum tork
- 100.0 Nm (10.2 kgf-m or 73.8 ft.lbs)
- Çap × strok
- 90.7 x 68.8 mm (3.6 x 2.7 inches)
- Yakıt sistemi
- Injection
- Soğutma
- Liquid
- Şanzıman
- 6-speed
- Son aktarma
- Chain (final drive)
- Debriyaj
- PASC™ antihopping clutch, mechanically operated
- Yakıt tüketimi
- 4.50 litres/100 km (22.2 km/l or 52.27 mpg)
- Ön süspansiyon
- WP XPLOR-USD, Ø 48 mm
- Arka süspansiyon
- WP Xplor PDS shock absorber
- Ön lastik
- 90/90-21
- Arka lastik
- 150/70-18
- Ön fren
- Double disc. Four-piston radial fixed calliper. ABS.
- Arka fren
- Single disc. Brembo twin-piston floating calliper. ABS.
- Kuru ağırlık
- 196.0 kg (432.1 pounds)
- Sele yüksekliği
- 880 mm (34.6 inches) If adjustable, lowest setting.
- Yerden yükseklik
- 263 mm (10.4 inches)
- Yakıt deposu
- 20.00 litres (5.28 US gallons)
Teknik veri kaynağı: Bikez · 890 Adventure R (2023) · ikincil kaynak ↗
Farklı bakışlar
İncelemeler
Kanalları tek bakışta karşılaştır; özet ve yıl seçenekleri için satırı aç. Olumlu not oranı, gösterilen incelemedeki olumlu notların tüm olumlu/olumsuz notlara oranıdır; kanalın verdiği puan değildir. Farklı yıl ve sürümler birleştirilmez.
12 incelemeden 12 tanesi gösteriliyor.
Big Rock Moto8 inceleme · 2025 model · öndeki inceleme
%80olumlu not oranı+16 olumlu−4 olumsuz
İncele
KTM 890 Adventure R — Big Rock Moto incelemesi
Asfalt ve kayalık arazide denenmiş, KTM North America tarafından test için ödünç verilen 2025 model macera motosikleti. Fabrika lastiklerinden daha agresif lastikler dışında standart olarak tanıtılıyor. Testte hız sabitleyici, quickshifter ve Rally modu mevcut; incelemeci bunların ücretle açılması gerektiğini tereddütle belirtiyor. Motor tepkisi, güç, frenler, asfalt kararlılığı, arazi süspansiyonu ve ayarlanabilir çekiş kontrolü çok beğeniliyor. Ağırlığı kaldırma ve teknik arazi manevralarını zorlaştırıyor; kısa cam daha fazla rüzgar gürültüsü ve türbülans yaratıyor. Deneyimli, beklentileri ve bütçesi uygun sürücü için yüksek fiyatını hak ettiği düşünülüyor.
KTM 890 Adventure R — Big Rock Moto incelemesi
Yeni sahibinin standart donanımlı motosikletle yaptığı ilk arazi ve asfalt sürüşü; sürüş sırasında sayaçta 19 mil olduğunu söylüyor. Tech Pack teslimatta satın alınarak açılmış. Agresif arazide süspansiyon desteği ve elektronikler öne çıkarken sertlik, sele yüksekliği ve cam türbülansı önemli ödünler. Rally modunda gevşek yolda çekiş kontrolünün yedinci seviyesini tercih ediyor; sürüş modu arka ABS ayarıyla bağlantılı. İki-üç hafta sonraki kapanışta aksesuar montajı sürüyor ve lastikler değiştirilmiş. Önceki, varyantı ilgili cümlede belirtilmeyen 890'ında taş darbesiyle motorun delinmesi mevcut motosikletin arızası değildir. Rally'nin üstün süspansiyonu, Tuareg 660 ve DesertX karşılaştırmaları bağlam olarak korunmuştur.
KTM 890 Adventure R — Big Rock Moto incelemesi
İncelemeci kendi 890 Adventure R'sini Kove ile karşılaştırıyor. Ayakta ergonomi, gelişmiş elektronikler ve bayi ağı KTM'nin avantajları; ağırlık, arazi kolaylığı ve standart R süspansiyonu Kove lehine değerlendiriliyor. Pahalı Rally'nin WP Pro süspansiyonu ayrı tutuluyor. Model yılı ve elektroniklerin standart veya opsiyonel oluşu belirtilmiyor.
KTM 890 Adventure R — Big Rock Moto incelemesi
İnceleyen bir 890 Adventure R sahibi olduğunu ve aynı patikada motosikletini sık kullandığını açıkça belirtiyor. Karşılaştırma güncel Rally testine ve bu sahiplik deneyimine dayanıyor; kesin KTM model yılı belirtilmiyor. Menzil, elektronik ve güç avantajlarına karşı ağırlık, genişlik, kullanım çabası, rafinelik ve fiyat eleştiriliyor.
KTM 890 Adventure R — Big Rock Moto incelemesi
İncelemeci kendi 890 Adventure R'sini sahiplik ve önceki sürüş deneyimi üzerinden 690 ile karşılaştırıyor; bu videodaki sürüş testinin hedefi 690. 890'ın dengeli yol tutuşunu ve adventure turu yeteneğini tercih ediyor, teknik patika ve kumda ise ağırlığını dezavantaj görüyor. Model yılı belirtilmiyor.
KTM 890 Adventure R — Big Rock Moto incelemesi
Geçmiş sürüş deneyimlerine dayanan karşılaştırma. Arazi kabiliyeti, kayma ayarı ve sürüş keyfi övülüyor; Tiger ve Desert X'e göre asfalt performansı, motor ısısı ve eşdeğer donanımla toplam değer eleştiriliyor. Bu videoda KTM ile yeni bir sürüş testi yapılmıyor.
KTM 890 Adventure R — Big Rock Moto incelemesi
Sunucunun denediği R sürümü, hızlı ve sert arazi sürüşünde fabrika süspansiyonunun kapasitesiyle öne çıkıyor. Yüksek sele, sert oturma yüzeyi ve otoyoldaki süspansiyon sertliği yol kullanımında ödünler getiriyor. Kısa camın otoyol türbülansını azaltmak için test motosikletine ek vizör takılmış. Kaynak döneminde ABD garantisi bir yıl ve fiyatı standart sürümden yaklaşık 1.200 dolar yüksek olarak aktarılıyor; fiyat farkının büyük ölçüde süspansiyondan kaynaklandığı sunucunun tahmini. R'nin model yılı açıkça belirtilmiyor.
KTM 890 Adventure R — Big Rock Moto incelemesi
Ian'ın yaklaşık 200 mildeki 890 Adventure R'si Brandon ile dönüşümlü olarak asfalt ve arazide deneniyor. Performansı, elektronik yardımcıları ve arazi kapasitesi öne çıkıyor. Yüksek sele, sıcaklık, rüzgar yönetimi, jant sızdırmazlığı ve güvenilirlik eleştiriliyor. Videonun Ağustos 2023 ABD bağlamında Tech Pack ile yaklaşık 16.000 dolar fiyat belirtiliyor; model yılı açıklanmıyor. Fren bileşenleri karşılaştırılıyor, ancak bazı fren hissi ve güç ifadelerinin hedefi kesin çözülemiyor.
BlackSheep MotoGarage2 inceleme · 2023 model · öndeki inceleme
%62olumlu not oranı+45 olumlu−28 olumsuz
İncele
KTM 890 Adventure R — BlackSheep MotoGarage incelemesi
Emre, yaklaşık 30–34 bin kilometrelik sahiplik deneyimini anlatıyor; kullanımının yaklaşık yüzde 60'ı asfalt, kalanı ağırlıkla patika ve toprak yol. Süspansiyon, denge, arazi sürüşü, çekiş ve tüketimden memnun. Ön fren müşürü ve ilk aküyle sorun yaşamış; yüksek hızlı asfalt frenlemesini, arka disk aşınmasını, orijinal gidon ergonomisini ve farın dar aydınlatma alanını eleştiriyor. Motosiklet önemli ölçüde kişiselleştirilmiş: gidon, sünger elcikler, debriyaj yumuşatma kiti, Arrow dekat, Remus egzoz, akü, şarj soketi, orta sehpa, korumalar, lastik basınç sensörleri ve ısıtmalı konfor seleleri sonradan eklenmiş. Quickshifter ve Tech Pack açtırılmış. Kısa ön cam ayarsız; uzun yolda uyumlu tur camı kullanıyor. Mevcut düzende dururken sıcak hava geldiğini, bunun çoğu motosiklette görülebileceğini söylüyor. Bluetooth kitinin ayrıca satılması, çanta bağlantılarının yapısı ve takılı olmayan Rottweiler seçenekleri bağlam olarak anlatılıyor; bunlardan kendiliğinden memnuniyet puanı çıkarılmadı.
KTM 890 Adventure R — BlackSheep MotoGarage incelemesi
Emre'nin sahip olduğu ve araziye çıktığı 890 Adventure R. Orijinal akü, değiştirilmiş aküyle sonuç, ısı, Arrow dekat sonrası sonuç ve aşınmış lastikle yaşanan gidon sallanması ayrıntılı anlatılıyor. Kendi motosikletinde sele ısıtması ve sonradan eklediği elcik ısıtması bulunduğunu belirtiyor. Orijinal zinciri yaklaşık beş ila yedi kez yağlayarak 27.000 km kullandığını aktarıyor; bu süre tek başına memnuniyet puanına dönüştürülmedi. Akü değişimi sonrasındaki sorunsuz kullanımın miktarı dökümde anlaşılmıyor.
Usernamekate1 inceleme · Yıl belirtilmedi
%75olumlu not oranı+3 olumlu−1 olumsuz
İncele
MOTOR LIVE1 inceleme · Yıl belirtilmedi
%91olumlu not oranı+20 olumlu−2 olumsuz
İncele
Senin sürüşüne göre
Kime uygun?
Kullanım beklentine göre kaynakların deneyimlerini keşfet. Artılar ve çekinceler, incelenen yıl ve sürümle birlikte gösterilir.
Araziye çıkanlar1 olumlu not·0 çekince
Kaynaklardan sürüş notları
Konulara göre görüşler
226 görüş · Konuları ve kaynak notlarını keşfet
Kaynaklardan sürüş notları
Konulara göre görüşler
226 görüş · Konuları ve kaynak notlarını keşfet
Bir konu seç, kaynakların beğendiği ve eleştirdiği noktaları birlikte oku. Notlar tüm incelemeleri kapsar; her kaynağın model yılı ve versiyonu ayrıca belirtilir.
Diğer konular
22 görüş gösteriliyor. Konu sayıları olumlu ve olumsuz notların toplamıdır.
890 Adventure R sahibi incelemeci, karşılaştırdığı KTM'deki hız sabitleyici, quickshifter ve gelişmiş elektronikleri avantaj görüyor; Rally modu ve kayma kontrolünü çekiş yönetiminde özellikle başarılı buluyor. Bunların her R'de standart olduğu söylenmiyor.
Big Rock Moto · Model yılı belirtilmedi · R890 Adventure R sahibi, IMU destekli çekiş kontrolü ve ABS'yi Tuareg Rally'den gelişmiş buluyor; 1–9 kayma ayarını sektörün en iyisi olarak övüyor.
Big Rock Moto · Model yılı belirtilmedi · Rİncelemeci fabrika çıkışı koruma donanımını çok iyi hazırlanmış buluyor: karter koruması yeterli, el korumaları sağlam ve koruyucu; ayrıca koruma demiri takma ihtiyacı görmüyor. Test örneği lastikler dışında standart olarak tanıtılıyor.
Big Rock Moto · 2025 model · RTestte etkin olan elektronik yardımcılar 390'dakilerden daha iyi ve ayarlanabilir bulunuyor. Özellikle dokuz seviyeli Rally çekiş kontrolü övülüyor; farklı lastiklerle yapılan kayalık sürüşte yedinci seviyenin kaymayı toparlayıp kontrollü ilerlettiği gözleniyor. İncelemeci Rally modunun ücretle açılması gerektiğini tereddütle belirtiyor; daha dik, gevşek bir yokuşta 7–8 ayarıyla tırmanma anlatımı ise doğrudan bu testte yapılmış bir tırmanış değil, varsayımsal örnek.
Big Rock Moto · 2025 model · RSahibi, fren müşürlerinin ABS ünitesine yerleştirilmesini mantıklı buluyor; bunun çamurdan koruma amacı taşıdığı açıklamasını kendi tahmini olarak sunuyor.
BlackSheep MotoGarage · 2023 model · RSahibi, sinyallerin otomatik kapanmamasını sevmiyor; unutulduğunda uzun süre açık kaldığını ve bu motosiklette otomatik kapanma bulunması gerektiğini düşünüyor.
BlackSheep MotoGarage · 2023 model · RSahibi, R versiyonunun radyatör korumalarıyla gelmesini olumlu buluyor.
BlackSheep MotoGarage · 2023 model · RSahibi, kendi yaptığı şarj soketine kapağı açıkken yağmur veya su gelirse kısa devre riski bulunduğunu söylüyor; çekimde kapak takılı değil. Bu kaygı sonradan yapılan bağlantıya ait.
BlackSheep MotoGarage · 2023 model · RTeknik müdahale yapabilen sahibi, motosikletle verilen takım setini kendi sökme ve onarım işlerine yetecek kadar kapsamlı buluyor.
BlackSheep MotoGarage · 2023 model · RSahibi, motosikletinde açtırılmış Tech Pack'in sunduğu Rally modunu arazi kullanımı için çok güzel bir özellik olarak değerlendiriyor.
BlackSheep MotoGarage · 2023 model · RSahibi, ince standart alt korumanın sert arazi kullanımında, özellikle motosiklet taş üzerine düşerse yetersiz kalabileceğini düşünüyor; kendi motosikletine daha kalın bir koruma takmış.
BlackSheep MotoGarage · 2023 model · RSahibi, motosiklette gidon amortisörünün bulunmasını olumlu karşılıyor.
BlackSheep MotoGarage · 2023 model · RSunucu, Type-C olmasa da USB çıkışının bulunmasını artı olarak değerlendiriyor.
BlackSheep MotoGarage · 2023 model · RAnlatıcı geçmiş testlerine dayanarak 890 Adventure R'nin çok kademeli çekiş kontrolüyle arazi kaymasını ayarlamayı çok yararlı buluyor; bu tür ayarların zor durumlardan çıkmasına yardımcı olduğunu söylüyor.
Big Rock Moto · Model yılı belirtilmedi · Adventure R; önceki test örneğinin yılı belirtilmiyorSunucu, iki sürüm için yaptığı ortak değerlendirmede R'nin elektroniklerini de sınıfının en iyisi olarak nitelendiriyor; belirli elektronik işlevleri ayrı ayrı değerlendirmiyor.
Big Rock Moto · Model yılı belirtilmedi · RSahibi elektronik paketini adventure sınıfının en iyisi olarak değerlendiriyor; dokuz seviyeli çekiş kontrolünü ve viraja duyarlı sistemleri övüyor. Test motosikletinde Rally modu, hız sabitleyici ve quickshifter teslimatta ayrıca satın alınan Tech Pack ile açılmış.
Big Rock Moto · 2023 model · R; teslimatta satın alınmış Tech PackSahibi fabrika çıkışı direksiyon amortisörünü pek başarılı bulmuyor ve Scotts ile değiştirmeyi planlıyor; ilk sürüşte değerlendirilen parça standart amortisör.
Big Rock Moto · 2023 model · R; teslimatta satın alınmış Tech PackSahibi standart halde yaptığı ilk taşlı arazi sürüşünde, elindeki AXP karter korumasını henüz takmadığı için taş darbelerinden çekiniyor. Kaygısını önceki 890'ında yaşadığı taş hasarına bağlıyor; mevcut R'de hasar bildirmiyor.
Big Rock Moto · 2023 model · R; teslimatta satın alınmış Tech PackSahibi ilk taşlı arazi sürüşünde yan sehpanın sallandığını fark ediyor; nedenini bilmediğini belirtiyor ve bir üretim kusuru teşhisi koymuyor.
Big Rock Moto · 2023 model · R; teslimatta satın alınmış Tech PackSahibi Ian, Tech Pack bulunan motosikletinin elektronik donanımını ve özellikle seyahatte hız sabitleyiciyi kullanışlı buluyor.
Big Rock Moto · Model yılı belirtilmedi · Tech Pack ve ön cama ek siperlik bulunan sahiplik motosikletiKonuk sürücü Brandon, arazide çok seviyeli çekiş kontrolünün büyük gaz açılışlarını yönetmesini beğeniyor.
Big Rock Moto · Model yılı belirtilmedi · Tech Pack ve ön cama ek siperlik bulunan sahiplik motosikletiSahibi Ian, arazide çekiş kontrolü sayesinde tam gaz açarken motosikletin çizgisini korumasını beğeniyor.
Big Rock Moto · Model yılı belirtilmedi · Tech Pack ve ön cama ek siperlik bulunan sahiplik motosikletiKaynakların ortaklaştığı konular
Tekrarlanan görüşler
En az iki farklı yayıncının aynı konuda, aynı yönde notları bulunuyor. Farklı yıl ve versiyonlara ait görüşleri kaynaklarıyla birlikte oku. Bu bölüm tüm incelemeleri kapsar. Aynı kanal iki yönde de yer alabilir; filtreler konuları süzer, karşıt görüşleri gizlemez.
Arazi sürüşü4 kanal olumlu2 kanal olumsuz
Öne çıkan artılar
-
Mike kapanışta 890 Adventure R’ı çok kolay sürülür bulduğunu açıkça belirtiyor.
-
İncelemeci Offroad modundaki taşlık arazi denemesinde darbeler hissedilse de motosikletin geçişleri başardığını söylüyor.
-
Motosikletin ağırlığına alışmış ve performans potansiyelini kullanabilecek deneyimli sürücünün elinde 390'dan çok daha yüksek arazi kapasitesi sunduğu düşünülüyor.
-
Sahibi, arazi performansını mükemmel buluyor; bu hacim ve sınıfta yarış tipi endurolar dışında başka motosiklet tercih etmeyeceğini söylüyor. Kendisini profesyonel arazici saymıyor; deneyimini ağırlıkla patika ve toprak yol kullanımıyla sınırlıyor.
Öne çıkan çekinceler
-
890 Adventure R sahibi incelemeci, kendi KTM'sini Kove 800X Rally'ye göre daha ağır ve arazide daha zor kullanılan tarafta değerlendiriyor.
-
Sahibi, dar ve V biçimli bir arazi kanalından geçilirse yandaki depoların sürtme riskini yüksek buluyor; bunu belirli bir geçiş koşuluna bağlı risk olarak anlatıyor.
Frenler4 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
Mike arazi turu sırasında ön freni çok güçlü ve başarılı bulduğunu söylüyor.
-
İncelemeci frenlemede sertlik olmadan güçlü ilk tutuş ve iyi hissiyat sunulmasını beğeniyor; bozuk döküm nedeniyle hissiyat yorumu belirli bir frene atanmıyor.
-
Asfalt testinde ön fren manetine tek parmakla uygulanan kuvvetle çok güçlü ve etkili duruş sağlıyor.
-
Sahibi, frenleri genel kullanımda başarılı buluyor; yüksek hızlı asfalt frenlemesini bu övgünün dışında tutuyor. Arka diskteki aşınma eleştirisinin de arka frenin hiç tutmadığı anlamına gelmediğini belirtiyor.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Performans4 kanal olumlu2 kanal olumsuz
Öne çıkan artılar
-
Mike motorun çok hızlı ve roket gibi hızlanan karakterini beğeniyor.
-
İncelemeci yaklaşık 5.000–5.500 devre kadar güçlü çekişi beğeniyor ve motorun 790'a göre üst devirlerde daha fazla uzadığını belirtiyor.
-
890 Adventure R sahibi, KTM'nin Tuareg Rally'den daha güçlü ve hızlı olduğunu açıkça kabul ediyor.
-
Sahibi, çekişi ve alt devir torkunu çok beğeniyor; Arrow dekat ve Remus egzozdan sonra alt devirlerin daha da iyileştiğini ve bunun arazi kullanımına uyduğunu söylüyor.
Öne çıkan çekinceler
-
Sahibi, Arrow dekat ve Remus egzoz takılmasından sonra üst devirlerin sağırlaştığını, son hıza ulaşmanın zorlaştığını söylüyor; bunu değişikliklere uygun haritalama yapılmamasına bağlıyor. Bu bulgu standart motosiklete ait değil.
-
Anlatıcı geçmiş deneyimlerine dayanan karşılaştırmada KTM'nin birleşik asfalt performansını, yönlenme ve frenleme güvenini Tiger ile Desert X'in birkaç basamak gerisinde değerlendiriyor; konforu ayrı puanlıyor.
Ağırlık3 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
Kapanış anlatımında KTM'nin, adı geçen Tiger 900 Rally, BMW 850 GS, Multistrada 950 ve Africa Twin 1100'e göre daha düşük dolu ağırlığı avantaj olarak öne çıkarılıyor; bağımsız tartım aktarılmıyor.
-
890 Adventure R sahibi incelemeci, 690'dan yaklaşık 63 kg ağır olmasına rağmen 890'ın ağırlığını biraz daha iyi gizlediğini düşünüyor; farkın hissi konusunda kesin konuşmuyor ve önceki deneyimine dayanıyor.
-
Sahibi, yandaki depoların sağladığı ağırlık dağılımını dengeli buluyor; kişiselleştirilmiş motosikletinin arazide sürerken ve kaldırırken hafiflik hissi verdiğini söylüyor. Deneyen Ténéré 700 sahibi komşusunun da benzer bir hafiflik yorumu yaptığını aktarıyor.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Ergonomi3 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
İncelemeci yolda dik sürüş pozisyonunu genel olarak hoş buluyor.
-
890 Adventure R sahibi olan incelemeci, kendi KTM'si ile Kove arasında geçiş yaptığında KTM'nin ayakta sürüş konumunu daha doğal buluyor.
-
Sahibi, iki yanda yaklaşık ikişer santim daha uzun ve oturarak sürüşe göre ayarlanmış yeni gidonla kullanımın rahatladığını, bilek ve kol rahatsızlığının tekrarlamadığını söylüyor. Bu memnuniyet sonradan takılan gidona ait.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Lastikler3 kanal olumlu3 kanal olumsuz
Öne çıkan artılar
-
İncelemeci test motosikletine takılı Karoo lastiklerin patikalarda belirgin biçimde iyi çekiş sağladığını söylüyor.
-
Sahibi, kullandığı düz Mitas E07 lastiklerden genel olarak çok memnun; üçüncü setini kullanıyor. Bu övgü E07 Plus'a ait değil ve çamurdaki tutunma eleştirisini ortadan kaldırmıyor.
-
Sahibi ilk değerlendirmede standart Mitas E07 Plus lastikleri 50/50 kullanım için iyi bir fabrika tercihi buluyor; ilk asfalt sürüşünde de iyi hissettirdiklerini söylüyor.
Öne çıkan çekinceler
-
İncelemeci test motosikletine takılı Karoo 3 lastiklerle ıslak ve kaygan yolda kendini tedirgin hissediyor.
-
Sahibi, motosikletindeki Mitas E07 lastiklerin çamurlu arazide dolarak diş etkisini kaybettiğini ve kayma ile tutunma sorunu yaşattığını söylüyor.
-
Sahibi ilk sürüşte standart Mitas E07 Plus lastikleri derin kuru kumda pek iyi bulmuyor; genel arazi kullanımında da kendi zevkine göre fazla kaygan olduklarını ve değiştireceğini söylüyor.
Sürüş keyfi3 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
Arazi seviyesini sınırlı olarak tanımlayan incelemeci, çok zor engellere girmeden yaptığı patika sürüşünü yeterince eğlenceli buluyor.
-
İncelemeci kendi asfalt ve arazi deneyiminde motosikleti çok eğlenceli ve heyecan verici buluyor; 390'a göre bunu sürmekten çok daha fazla keyif aldığını söylüyor.
-
Sahibi, özellikle arazide kullanım keyfini çok yüksek buluyor; motosikletin tepkilerinden, çamur içinde kullanmaktan ve düştükten sonra yeniden devam etmekten zevk aldığını anlatıyor.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Süspansiyon3 kanal olumlu3 kanal olumsuz
Öne çıkan artılar
-
İncelemeci yol sürüşünde ön çatalın kademeli çalışmasını çok başarılı buluyor.
-
Başta biraz sert hissedilen süspansiyon, sert ve kayalık arazide yüksek tempoda bile kontrollü kalıyor; incelemeci bunu macera motosikletleri içindeki en iyi süspansiyon olarak nitelendiriyor. Test örneği farklı lastikler dışında standart olarak tanıtılıyor.
-
Sahibi, R versiyonunun süspansiyonlarını kişisel değerlendirmesinde çok üstün buluyor ve ön-arka ayar kapsamını övüyor. Satın almadan önce izlediği karşılaştırma videosunda da 890 R'nin engellerde zemini iyi takip etmesini beğenmiş; bu son karşılaştırma kendi sürüş testi değil.
Öne çıkan çekinceler
-
İncelemeci arka amortisörü standart ayarında yol sürüşünde biraz sert buluyor.
-
890 Adventure R sahibi incelemeci, standart R'nin WP süspansiyonunu Kove'nin UN süspansiyonundan belirgin biçimde zayıf buluyor; Rally versiyonunun WP Pro donanımını bu eleştiriden ayırıyor.
-
Sahibi, frenlemede ön süspansiyonun çökmesini duruş mesafesi açısından olumsuz buluyor. 80–90 km/sa örneğinde söylediği mesafe kaybı kendi tahmini; ölçülmüş fren testi değil.
Yol tutuşu3 kanal olumlu2 kanal olumsuz
Öne çıkan artılar
-
İncelemeci 21 inç ön tekerleğin yoldaki art arda virajlarda güven veren, kademeli bir yönlenme sağladığını belirtiyor.
-
Fabrika lastiklerinden daha agresif lastiklerle yapılan asfalt testinde 390'dan çok daha oturaklı ve kararlı bulunuyor; yüksek hızlarda ve virajlarda güçlü güven veriyor.
-
Sahibi, saf bir viraj motosikleti olarak görmese de asfalt virajlarında çok dengeli hissettirdiğini ve üzerindeki Mitas E07 lastiklerle iyi viraj yapabildiğini söylüyor.
Öne çıkan çekinceler
-
Sahibi, orijinal gidonla 21 inç ön tekerleği yüksek hızda yönlendirirken direnç ve kontrol güçlüğü hissettiğini söylüyor.
-
Sunucu, daha yüksek süspansiyonlu R'nin asfalt üzerinde alçak standart model kadar iyi yönlenmediğini söylüyor.
Şanzıman3 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
İncelemeci şanzımanı başarılı, debriyajı son derece yumuşak buluyor.
-
Sahibi, hidrolik debriyaj bulunmamasını eksiklik saymıyor. Sonradan taktığı yumuşatma kitinin orta ayarında debriyajın çok hafiflediğini ve elini yormadığını söylüyor; orijinal hâlini de çok kötü bulmamış.
-
Konuk sürücü Brandon, X-Cape'ten KTM'ye geçince quickshifter kullanmayı yeniden çok hoş buluyor.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Bakım ve servis2 kanal olumlu2 kanal olumsuz
Öne çıkan artılar
-
890 Adventure R sahibi incelemeci, videonun ABD bağlamında KTM'nin Kove'den çok daha geniş bayi ağına sahip olmasını avantaj görüyor.
-
Sahibi, kaçak riskine karşı sonradan aldığı radyatör dirseğini ucuz ve kolay uygulanabilir bir çözüm olarak görüyor; kendi parçasını sorun oluşmadan bakım sırasında taktırmış.
Öne çıkan çekinceler
-
Sahibi, fren müşürüne erişip değiştirmek için deponun sökülmesini zahmetli buluyor.
-
Sahibi henüz 19 mildeki ilk sürüşte direksiyonun gevşek olduğunu hissediyor ve sıkılması gerektiğini düşünüyor; mekanik teşhis veya düzeltme sonucu sunmuyor.
Donanım2 kanal olumlu2 kanal olumsuz
Öne çıkan artılar
-
890 Adventure R sahibi incelemeci, karşılaştırdığı KTM'deki hız sabitleyici, quickshifter ve gelişmiş elektronikleri avantaj görüyor; Rally modu ve kayma kontrolünü çekiş yönetiminde özellikle başarılı buluyor. Bunların her R'de standart olduğu söylenmiyor.
-
Sahibi, fren müşürlerinin ABS ünitesine yerleştirilmesini mantıklı buluyor; bunun çamurdan koruma amacı taşıdığı açıklamasını kendi tahmini olarak sunuyor.
Öne çıkan çekinceler
-
Sahibi, sinyallerin otomatik kapanmamasını sevmiyor; unutulduğunda uzun süre açık kaldığını ve bu motosiklette otomatik kapanma bulunması gerektiğini düşünüyor.
-
Sahibi fabrika çıkışı direksiyon amortisörünü pek başarılı bulmuyor ve Scotts ile değiştirmeyi planlıyor; ilk sürüşte değerlendirilen parça standart amortisör.
Fiyat ve değer2 kanal olumlu2 kanal olumsuz
Öne çıkan artılar
-
Videoda yaklaşık 15.000 ABD doları veya biraz üzeri olarak verilen fiyatıyla, deneyimi, beklentileri ve bütçesi uygun kullanıcı için 390'ın iki katından fazla bedelini hak ettiği düşünülüyor; incelemeci bunun herkes için aynı satın alma kararı anlamına gelmediğini vurguluyor.
-
Sahibi, konuşma sırasındaki temel satış fiyatını uygun buluyor; donanım ve yazılımı ayrı seçebilmenin ihtiyaç duymayan kullanıcıya bunların ücretini ödememe imkânı verdiğini düşünüyor. Rakip fiyatlarını kesin olarak bilmediğini belirtiyor.
Öne çıkan çekinceler
-
Kaynak dönemindeki fiyatlarla 890 Adventure R sahibi, KTM'nin Tuareg Rally'den pahalı olmasını dezavantaj görüyor ve genel seçiminde Aprilia'yı tercih ediyor; marka sevgisi, bayi ilişkisi, kişisel uyum veya ek güç ihtiyacının KTM seçimini haklı çıkarabileceğini kabul ediyor.
-
Sunucu, Tech Pack ve motosiklette zaten bulunan donanımı açan yazılım için ayrıca ücret istenmesini eksi görüyor; özelliklerin satış fiyatına dahil olmasını istiyor. Sahibi ise ayrı satın alma seçeneğinin fiyat avantajını da savunuyor.
Gösterge2 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
Sahibi, ekranın boyutunu ve bilgi kapsamını yeterli buluyor; ne fazla büyük ne küçük olduğunu söylüyor. Ekranda gördüğü lastik basıncı bilgisi için sensörleri kendisi sonradan takmış.
-
Sahibi ilk sürüşte güncellenmiş göstergeyi parlak, net, yeterince büyük, bilgilendirici ve menülerinde gezinmesi kolay buluyor.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Güvenilirlik2 kanal olumsuz
Öne çıkan artılar
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Öne çıkan çekinceler
-
890 Adventure R sahibi, 890/790 platformlarının tarihsel güvenilirliğini Tuareg'den zayıf buluyor; kendi motosikletinde belirli bir arıza yaşadığını bildirmiyor.
-
Sahibi, kullanıcı grubundaki motosikletlerde plastik radyatör dirseğinden tekrarlayan soğutma sıvısı kaçağı görüldüğünü ve kelepçe sıkmanın geçici kaldığını aktarıyor; kendi motosikletinde kaçak oluşmadan dirseği değiştirmiş.
Isı2 kanal olumsuz
Öne çıkan artılar
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Öne çıkan çekinceler
-
Sahibi, orijinal katalizör takılıyken bacaklara ve sele altına belirgin sıcaklık geldiğini söylüyor.
-
Anlatıcı geçmiş deneyimlerini karşılaştırırken 890 Adventure R'de sürücüye ulaşan motor ısısından rahatsız olduğunu söylüyor; bu videoda ayrı KTM ısı testi yapılmıyor.
Kullanım kolaylığı2 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
İncelemeci sınırlı arazi seviyesiyle, çok zor engellere girmeden yaptığı denemede motosikleti oldukça kolay kullanılabilir buluyor.
-
Sahibi, kendi yaptığı akü şarj soketini hiçbir parçayı sökmeden şarj cihazını bağlayabildiği için çok pratik buluyor; bu bağlantı standart donanım değil.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Menzil2 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
890 Adventure R sahibi olan inceleyen, KTM'nin daha fazla yakıt taşıması sayesinde Tuareg Rally'den daha iyi depo menzili sunduğunu söylüyor.
-
Sahibi, yaklaşık 350–450 km aralıklarla yakıt alabilmesini kendi ihtiyaçları için yeterli buluyor; bu aralık kendi kullanımına ait yaklaşık bir anlatım.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Motor karakteri2 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
İncelemeci motoru 790'a göre alt devirde daha esnek buluyor; yaklaşık 3.000 devrin altında daha rahat kullanılabildiğini ve daha iyi toparladığını söylüyor.
-
390'dan hemen sonra yapılan asfalt testinde motor son derece tepkili bulunuyor; hızlı devirleniyor ve gaz kumandasıyla çok iyi bağlantı hissi veriyor.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Titreşim2 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
Tamamen titreşimsiz veya sınıfın en pürüzsüz motoru olarak görülmese de 390'dan çok daha pürüzsüz çalışıyor ve onun yoğun titreşimini hissettirmiyor.
-
Sahibi, sonradan takılmış gidon ve sünger elciklerle mevcut motosikletinde elini uyuşturan tiz titreşim veya rahatsızlık hissetmediğini söylüyor. Bu övgü el konforuyla sınırlı; motosikletin genel mekanik titreşiminin yok olduğu iddiası değil.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Uygunluk2 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
İncelemeci yol ve arazi denemesinden hareketle motosikleti uzun süre yolculuk yapmaya ve farklı güzergâhlarda gezmeye uygun, çok yönlü buluyor; gerçek bir uzun yol deneyimi aktarmıyor.
-
İncelemeci kendi asfalt ve arazi testleri temelinde motosikleti çok yönlü, bütünlüklü ve geniş kullanım kapasitesine sahip bir macera motosikleti olarak görüyor.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Yakıt deposu2 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
Sahibi, depo üzerindeki değiştirilebilir kapakları sürtünmede depoyu koruyan ve konuşma sırasındaki fiyatıyla ucuza yenilenebilen parçalar olarak beğeniyor; tam fiyat dökümde anlaşılmıyor.
-
Sahibi, Tuareg 660'a kıyasla biraz daha yüksek yakıt kapasitesini tercih ediyor.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Yerden ve yatışta açıklık2 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
İncelemeci denediği arazi geçişlerinde yerden açıklığı yeterli buluyor.
-
Sahibi Ian, yüksek yerden açıklığını arazi engellerinde avantajlı buluyor; süspansiyonla birlikte büyük bir arazi motosikleti gibi kullanılabilmesini sağladığını söylüyor.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Yere erişim2 kanal olumsuz
Öne çıkan artılar
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Öne çıkan çekinceler
-
Mike sele yüksekliğini beklediğinden daha fazla buluyor.
-
Sunucu, standart sürümden belirgin biçimde yüksek olan R'nin kısa boylu sürücülere oldukça yüksek hissettireceğini söylüyor.
Eşleşen konu yok. Aramayı veya yön filtresini değiştirebilirsin.
Keşfetmeye devam et
Benzer motosikletler
İncelemesi bulunan modeller arasından ortak sınıf, yakın motor hacmi ve ortak etiketlere göre seçildi. Hacimler kartlarda belirtilen teknik referanslara aittir; yıl ve donanım farklılık gösterebilir.
Norden 901
- Motor hacmi
- 889.0 ccm (54.25 cubic inches)
- Güç
- 103.3 HP (75.4 kW)) @ 8000 RPM
Teknik referans · 2025
- Ortak sınıf: Adventure touring
- Yakın motor hacmi
- Ortak etiket: Quickshifter
- Ortak etiket: Uzun yol
Norden 901 Expedition
- Motor hacmi
- 889 cm³
- Güç
- 105 hp
Teknik referans · 2023
- Ortak sınıf: Adventure touring
- Yakın motor hacmi
- Ortak etiket: Quickshifter
- Ortak etiket: Uzun yol
890 Adventure
- Motor hacmi
- 889 cm³
- Güç
- 77 kW (105 PS) / 8.000 dev/dk
Teknik referans · 2022
- Ortak sınıf: Adventure touring
- Yakın motor hacmi
- Ortak etiket: Quickshifter
- Ortak etiket: Uzun yol

