Sahibi motosikleti şehir içinde kullanımı kolay bir makine olarak değerlendiriyor.
Sürüş gözlemiSuzuki
V-Strom 650 XT
Teknik özellikleri tanı. Farklı kanalların sürüş deneyimlerini, artıları ve çekinceleriyle keşfet.
3 kanaldan incelemeleri keşfetİnceleme özeti
Bu motosiklet için bir araya gelen kaynaklar
Not dağılımı ve kaynak kapsamı104 olumlu · 27 olumsuz +
118 sürüş gözlemi / kişisel yorum · 6 aktarılan yorum · 7 olası risk notu.
| Sürüm | Kaynak | Kanal | Olumlu | Olumsuz |
|---|---|---|---|---|
| 2017 model · XT | 2 | 2 | 43 | 7 |
| 2015 model · XT | 1 | 1 | 24 | 3 |
| Model yılı belirtilmedi · 650 XT | 1 | 1 | 8 | 4 |
| Model yılı belirtilmedi · XT | 3 | 2 | 29 | 13 |
Tüm incelemeleri kapsar. Tekrarlanan notlar bir kez sayılır; not dağılımı motosikletin kalite puanı değildir.
Donanım ve inceleme konuları33 etiket +
Motosikleti tanı
Teknik özellikler
Veriler, aşağıda adı geçen üretici sürümüne aittir. İncelemedeki motosikletin yılı ve aksesuarları farklı olabilir.
2025 model Teknik referans · V-Strom 650XT · 2025 · Bikez ikincil kaynak; pazar belirtilmemiş
- Silindir hacmi
- 645.0 ccm (39.36 cubic inches)
- Motor
- V2, four-stroke
- Motor ayrıntıları
- 90-degree V-Twin. Resin-coated pistons. SCEM-coated cylinders.
- Maksimum güç
- 71.0 HP (51.8 kW)) @ 8800 RPM
- Maksimum tork
- 69.0 Nm (7.0 kgf-m or 50.9 ft.lbs) @ 6300 RPM
- Sıkıştırma oranı
- 11.2:1
- Çap × strok
- 81.0 x 62.6 mm (3.2 x 2.5 inches)
- Yakıt sistemi
- Injection. Ten-hole, long-nose-type fuel injectors on each 39 mm throttle body
- Soğutma
- Liquid
- Şanzıman
- 6-speed
- Son aktarma
- Chain (final drive)
- Debriyaj
- Wet multiplate
- Yakıt tüketimi
- 3.50 litres/100 km (28.6 km/l or 67.21 mpg)
- Ön süspansiyon
- Telescopic, coil spring, oil damped
- Arka süspansiyon
- Link type, single shock, coil spring, oil damped
- Ön lastik
- 110/80-R19
- Arka lastik
- 150/70-R17
- Ön fren
- Double disc. Tokico 2-piston calipers. ABS.
- Arka fren
- Single disc. Nissin, 1-piston. ABS.
- Kuru ağırlık
- 213.0 kg (469.6 pounds)
- Sele yüksekliği
- 835 mm (32.9 inches) If adjustable, lowest setting.
- Yerden yükseklik
- 170 mm (6.7 inches)
- Dingil mesafesi
- 1560 mm (61.4 inches)
- Yakıt deposu
- 20.06 litres (5.30 US gallons)
Teknik veri kaynağı: Bikez · V-Strom 650XT (2025) · ikincil kaynak ↗
Farklı bakışlar
İncelemeler
Kanalları tek bakışta karşılaştır; özet ve yıl seçenekleri için satırı aç. Olumlu not oranı, gösterilen incelemedeki olumlu notların tüm olumlu/olumsuz notlara oranıdır; kanalın verdiği puan değildir. Farklı yıl ve sürümler birleştirilmez.
7 incelemeden 7 tanesi gösteriliyor.
Adventure Istanbul1 inceleme · 2017 model
%81olumlu not oranı+21 olumlu−5 olumsuz
İncele
MOTOR LIVE5 inceleme · 2017 model · öndeki inceleme
%92olumlu not oranı+22 olumlu−2 olumsuz
İncele
Suzuki V-Strom 650 XT — MOTOR LIVE incelemesi
Başlıkta 2017 olarak tanımlanan V-Strom 650'nin XT versiyonu İspanya'daki asfalt yollarda deneniyor. Rahat ergonomisi, kolay kullanımı, lastikleri ve dar virajlardaki davranışı beğeniliyor; ön fren ABS müdahalesi eleştiriliyor. Easy Start, marş düğmesine basılı tutmadan tek dokunuşla çalıştırma sağlıyor. Üç konumlu camın hava akışını kaska daha iyi yönlendirmek üzere yeniden tasarlandığı anlatılıyor; korumasına ilişkin doğrudan sürüş hükmü verilmiyor. Dönemin fiyatları standart versiyon için 8.399 €, XT için 8.899 € olarak aktarılıyor; fiyatın uygunluğu değerlendirilmiyor. Su geçişi girişimi kapsamlı arazi testi sayılmıyor; testçi ayrıca arazi sürüşüne zaman ayıramadığını belirtiyor. V-Strom 1000 karşılaştırmaları varsayımsal.
Suzuki V-Strom 650 XT — MOTOR LIVE incelemesi
Asfalt ve taşlı patika testinde dik oturuş, çeviklik, konfor ve kolay yönetilen motor karakteri öne çıkıyor. Motor asfaltta yeterince sportif bulunmuyor; aynı doğrusal karakter arazide avantaj sayılıyor. Dar gidonun şehirde manevrayı kolaylaştırabileceği yalnızca tahmin ediliyor; şehir testi aktarılmıyor. Uzun yol değerlendirmesi de potansiyele ilişkin, uzun mesafe deneyimi değil. Artçıyla ilgili görüşler sunucunun değerlendirmeleri; doğrudan yolcu anlatımı yok. Kaynakta standart ABS, DID telli jantlar, tubeless Bridgestone Trail Wing lastikler, el korumaları, motor altı koruması ve bağlama noktası belirtiliyor. Dönemin fiyatı 8.599 avro, standart versiyondan 500 avro fazla olarak veriliyor; fiyatın iyi veya kötü olduğuna hükmedilmiyor.
Suzuki V-Strom 650 XT — MOTOR LIVE incelemesi
Kaynak başlığında V-Strom 650 XT olarak tanımlanan motosiklet, Tracer 700 ile karşılaştırılıyor. Konforu, süspansiyonu, koruması ve güven veren dengesi öne çıkıyor; görünümü ve bazı işçilik ayrıntıları eleştiriliyor. Sunucular aynı gün toprak yolda da sürdüklerini belirtiyor. Dönemin fiyatları arasında yaklaşık 200 avro fark bulunduğu konuşuluyor; sunulanlara göre fiyatın yüksekliğine ilişkin kapanış eleştirisinin hangi modele yöneldiği kesinleşmiyor.
Suzuki V-Strom 650 XT — MOTOR LIVE incelemesi
XT versiyonu dar sele kavisi, yumuşak ve canlı motoru, rahat selesi ve rüzgar korumasıyla şehir ve seyahatte beğeniliyor. Ağırlığı, virajda sınırlı yatış açıklığı ve ayakta arazi sürüşündeki yerleşimi eleştiriliyor. İki kişilik seyahat önerisi gerçek artçılı test olarak sunulmuyor. Dönemin fiyatlarıyla ekonomik seçenek olarak görülüyor; model yılı belirtilmiyor.
Suzuki V-Strom 650 XT — MOTOR LIVE incelemesi
XT kimliği kaynak başlığında açıkça veriliyor. Geniş sele kısa sürücünün yere erişimini zorlaştırırken hareket alanı, motorun yumuşaklığı, konfor ve çok yönlülük beğeniliyor. Ön frenin ilk tepkisi ve cam ayarının alet gerektirmesi eleştiriliyor. İki motosiklet de 200 kg üzerinde ve ağır bulunuyor; sonraki tekil yüksek ağırlık merkezi ve 214–215 kg anlatımı belirli bir modele atanamıyor. İkisi için yaklaşık 6 L/100 km tüketim, 20–21 litrelik depolar ve yaklaşık 330 km menzil belirtiliyor; daha hafif değerlendirici biraz daha az tüketiyor. Ayarsız ön çatal ve daha yüksek fiyat, çok yönlülük tartışmasında anılıyor; çatalın çalışmasına yönelik bağımsız bir memnuniyetsizlik belirtilmiyor. Suzuki'nin kesin fiyatı otomatik dökümde bozuk, 900 avroluk fark ise açık.
Big Rock Moto1 inceleme · Yıl belirtilmedi
%80olumlu not oranı+4 olumlu−1 olumsuz
İncele
Senin sürüşüne göre
Kime uygun?
Kullanım beklentine göre kaynakların deneyimlerini keşfet. Artılar ve çekinceler, incelenen yıl ve sürümle birlikte gösterilir.
Şehir içinde kullananlar3 olumlu not·0 çekince
Sunucu günlük şehir kullanımı için V-Strom'u tercih edeceğini söylüyor.
Kişisel tercihŞehir trafiğinde araçların arasından kolayca ilerleyebildiği belirtiliyor.
Sürüş gözlemiKaynaklardan sürüş notları
Konulara göre görüşler
131 görüş · Konuları ve kaynak notlarını keşfet
Kaynaklardan sürüş notları
Konulara göre görüşler
131 görüş · Konuları ve kaynak notlarını keşfet
Bir konu seç, kaynakların beğendiği ve eleştirdiği noktaları birlikte oku. Notlar tüm incelemeleri kapsar; her kaynağın model yılı ve versiyonu ayrıca belirtilir.
Diğer konular
131 görüş gösteriliyor. Konu sayıları olumlu ve olumsuz notların toplamıdır.
Sunucu sarı-siyah rengi ve sarı jantları çok beğeniyor; bu rengi modelin en güzel rengi olarak görüyor.
Adventure Istanbul · 2017 model · XTSahibi tek kişi kullanırken hem alt hem üst devirlerde performansı çok iyi buluyor.
Adventure Istanbul · 2017 model · XTSahibi artçı ve iki yan çantayla kullanırken yüksek devir ve yüksek hızlarda ivmelenmenin yavaş kaldığını söylüyor.
Adventure Istanbul · 2017 model · XTSahibi performansı sınıfına göre iyi buluyor; eşi arkasındayken sollama öncesinde vites küçülttüğünde yeterli hızlanmayı elde ettiğini anlatıyor.
Adventure Istanbul · 2017 model · XTSahibi motosikleti şehir içinde kullanımı kolay bir makine olarak değerlendiriyor.
Adventure Istanbul · 2017 model · XTSahibi ön frenin güçlü tutmasından ve sert frenlemelerde ABS'nin çalışmasından çok memnun; birkaç tehlikeli trafik olayında kendisini kurtardığını söylüyor.
Adventure Istanbul · 2017 model · XTSahibi akan ve yoğun trafikte motosikletin kıvrakça yön değiştirdiğini, dar dönüşleri kolaylaştırdığını anlatıyor.
Adventure Istanbul · 2017 model · XTSahibinin aktardığına göre eşi arka selede çok rahat ediyor ve sıkıntı yaşamıyor.
Adventure Istanbul · 2017 model · XTSahibi uzun sürüşlerde selenin alttan hafif baskı yaptığını ve yaklaşık 120–140 kilometrede mola ihtiyacı hissettiğini söylüyor. Rahatsızlığın ağır olmadığını, alıştıkça azaldığını ve mola isteğinin kısmen hareketsiz kalmaktan kaynaklanabileceğini ekliyor.
Adventure Istanbul · 2017 model · XTSahibi seleyi genel olarak rahat buluyor; daha konforlu selelerle karşılaştırma deneyiminin sınırlı olduğunu da belirtiyor.
Adventure Istanbul · 2017 model · XTSahibinin sonradan aldığı sele minderi oturuşunu yükselterek kendisini rahatsız etmiş; yalnızca üzerine oturup denedikten sonra çıkarmış ve sürüşte hiç kullanmamış.
Adventure Istanbul · 2017 model · XTSahibi ön süspansiyonun ani duruşlarda bir miktar daldığını ancak bunun korkutucu olmadığını söylüyor; amortisörü kaliteli ve başarılı buluyor.
Adventure Istanbul · 2017 model · XTSahibi Hatay'daki yaklaşık 2.000 kilometrelik stabilize yol deneyiminde tümsek geçişlerini rahat bulmuş; darbelerin kendisini rahatsız etmediğini anlatıyor.
Adventure Istanbul · 2017 model · XTSahibi yaklaşık 2.000 kilometrelik stabilize yol deneyimine dayanarak bu zemindeki yol tutuşunu çok iyi buluyor.
Adventure Istanbul · 2017 model · XTSahibi önceki YBR ile zorlandığı veya çıkamadığı yolları bu motosikletle çok rahat geçtiğini söylüyor; tepedeki bahçesine ulaşan meşakkatli yolu örnek veriyor.
Adventure Istanbul · 2017 model · XTSahibinin sonradan taktığı gidon yükseltme ve geri çekme aparatı el ve oturuş rahatlığını artırmış. Bu faydanın kendi vücut ölçülerine göre olduğunu, kişiden kişiye değişebileceğini vurguluyor.
Adventure Istanbul · 2017 model · XTSahibi motosikletin aynalarının arka görüşünü çok iyi ve yeterli buluyor.
Adventure Istanbul · 2017 model · XTSahibinin yanlış yere yapıştırdığı ek kör nokta aynaları yanları gösterirken arkadan gelen araçları görmesini engellemiş; bu nedenle ek aynaları çıkarmış.
Adventure Istanbul · 2017 model · XTSahibi arka çanta çevresindeki mevcut sırt desteğinin eşine tek başına yetmediğini söyleyerek ilave destek yaptırdığını anlatıyor; yetersiz bulduğu parçanın tam biçimi dökümden belirlenemiyor.
Adventure Istanbul · 2017 model · XTŞubat 2018'den beri motosikletin sahibi olan Özgür Emir memnun olduğunu söylüyor ve satın almayı düşünenlere tavsiye ediyor.
Adventure Istanbul · 2017 model · XTSahibi şehir içi ve dışı karma kullanımda, normal ve performanslı sürüşleri karıştırırken bir depoyla rahatlıkla 400 kilometreye ulaştığını anlatıyor. Kesin tüketim hesabı yapmadığını, yeniden dolumda yaklaşık 17–18 litre aldığını belirtiyor.
Adventure Istanbul · 2017 model · XTSunucu, sahibinin bildirdiği 400 kilometrelik menzili önce 22 litre benzin varsayımıyla yakıt ekonomisi açısından başarılı buluyor. Sahibi ardından yeniden dolumun yaklaşık 17–18 litre olduğunu açıklıyor; değerlendirme ölçülmüş kesin tüketim verisine dayanmıyor.
Adventure Istanbul · 2017 model · XTSahibi orijinal egzozun sesini güzel buluyor ve sürüşte rahatsız edici olmadığını söylüyor.
Adventure Istanbul · 2017 model · XTSahibi aydınlatmayı yeterli buluyor ve memnun olduğunu söylüyor. Ana farlar orijinal; motosiklette ayrıca sonradan takılmış ön sis farları ve arka çakar bulunuyor. Ana farlara LED dönüşümü yaptırmamış.
Adventure Istanbul · 2017 model · XTSahibi satın almadan önce yedi-sekiz markanın motosikletini, aralarında 700–800 cc modelleri de deneyerek karşılaştırmış; bu motosiklette çok rahat ettiğini ve kendisine uygun bulduğunu söylüyor. Karşılaştırdığı modellerin isimlerini vermiyor.
Adventure Istanbul · 2017 model · XTSunucu video öncesinde yaptıkları kısa sürüşü çok keyifli bulduğunu söylüyor.
Adventure Istanbul · 2017 model · XTSunucular görünümünü, özellikle ördek gagasını andıran ön kısmını eleştiriyor; Tracer 700 kadar çekici ve gösterişli bulmuyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · 650 XTSunucu, kaynak dikişlerinin görünümünü, regülatörün özensiz yerleşimini ve yumuşak plastik motor altı korumasını eleştiriyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · 650 XTV motorun alt ve orta devirlerdeki karakteri beğeniliyor; gücün kademeli gelişi viraj çıkışında erken gaz açmayı kolaylaştırıyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · 650 XTBir sunucu, V-Strom motorunun verdiği heyecanı Tracer 700'ünkinden daha düşük buluyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · 650 XTSunucular V-Strom'u Tracer 700'den açıkça daha konforlu buluyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · 650 XTTracer 700 ile karşılaştırmada V-Strom'un süspansiyon kalitesi özellikle beğeniliyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · 650 XTV-Strom'un sürücüyü rüzgardan Tracer 700'e göre daha iyi koruduğu belirtiliyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · 650 XTTracer 700 ile karşılaştırmada V-Strom'un kumandalarının yumuşaklığı ve hassasiyeti beğeniliyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · 650 XTV-Strom'un yönlenmesi Tracer 700'e göre daha az hassas, daha az çevik ve daha az oyuncu bulunuyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · 650 XTYol sürüşünde güven veren dengesi beğeniliyor; yatıkken fren yapıldığında hareketlenmediği ve hızlı viraj alınabildiği belirtiliyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · 650 XTSunucular V-Strom'un toprak yola da girebilmesini olumlu değerlendiriyor; bunu aynı gün denediklerini söylüyorlar. Ağır arazi kabiliyeti hakkında sonuç verilmiyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · 650 XTBir sunucu V-Strom'un keşfe çıkma isteği uyandırmasını ve yeteneklerinin dengeli bütününü beğeniyor; aynı bütünlüğü Tracer 700'de bulamadığını söylüyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · 650 XTKısa boylu test sürücüsü, dar sele kavisi sayesinde V-Strom 650 XT'de üçlü arasındaki en kolay yere erişimi buluyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · XTŞehir kullanımında V-Strom motoru çok yumuşak, esnek ve akıcı bulunuyor; alt devirlerde Ténéré'den daha nazik davranıyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · XTV-Strom'un yumuşaklığına rağmen canlı çekiş sunması ve V-twin motorunun gaz açışlarında hızlı karşılık vermesi beğeniliyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · XTSunucu günlük şehir kullanımı için V-Strom'u tercih edeceğini söylüyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · XTTest V-Strom'undaki yol odaklı Bridgestone lastikler çok iyi, dengeli ve motosikletle uyumlu bulunuyor; bu görüş farklı lastik takılmış örneklere genellenmiyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · XTVirajlı yol değerlendirmesinde sunucu, V-Strom'da eleştirdiği noktanın ağırlık olduğunu belirtiyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · XTVirajlı yolda sportif sürüşte V-Strom'un yatış açıklığı yetersiz bulunuyor; ayaklık çıkıntıları sınırlayıcı görülüyor. Çıkıntılar sökülürse rakiplerini geçeceği yönündeki varsayım test sonucu olarak alınmıyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · XTSunucu, seyahat için gönül rahatlığıyla tercih edeceği motosikletin V-Strom olduğunu söylüyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · XTSeyahat karşılaştırmasında V-Strom'un ön camı ve rüzgar koruması çok başarılı bulunuyor; sunucu, diğer iki motosikletin aksine kaskına rüzgar gelmediğini söylüyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · XTV-Strom'un selesi koltuk kadar rahat bulunuyor; KTM'den Suzuki'ye geçildiğinde konfor farkının çok belirgin olduğu söyleniyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · XTSunucular V-Strom'u iki kişilik seyahat için daha iyi seçenek olarak öneriyor; kaynakta gerçek artçılı deneme veya bir yolcunun konfor deneyimi aktarılmıyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · XTKarşılaştırmanın kısa arazi bölümünde V-Strom'un yol motosikleti karakteri belirgin bulunuyor ve araziye uygun olmadığı söyleniyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · XTArazide ayakta sürüşte V-Strom'un uzun depo ve sürücü yerleşimi, Ténéré kadar hareket serbestliği sağlamıyor; sunucunun fazla öne eğildiği belirtiliyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · XTKarşılaştırmanın yapıldığı dönemde V-Strom 650 XT, daha sınırlı bütçeyle satın alınabilecek ekonomik seçenek olarak sunuluyor; bozuk fiyat düzeltmelerinden kesin tutar çıkarılmıyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · XTKapanışta V-Strom, pek çok işi yapabilen çok yönlü bir motosiklet olarak beğeniliyor; bu genel övgü, daha önce belirtilen arazi sınırlamalarını kaldırmıyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · XTTestçi sürüş pozisyonunu rahat buluyor.
MOTOR LIVE · 2017 model · XTSele geniş ve yumuşak bulunuyor.
MOTOR LIVE · 2017 model · XTMotosiklete alışmak ve onu kullanmak kolay bulunuyor.
MOTOR LIVE · 2017 model · XTÜst çantayı sorunsuz taşıyabildiği belirtiliyor; test motosikletine çanta takıldığı söylenmiyor.
MOTOR LIVE · 2017 model · XTŞehir trafiğinde araçların arasından kolayca ilerleyebildiği belirtiliyor.
MOTOR LIVE · 2017 model · XTÖnceki tasarıma göre inceltilen depo dizlerle daha kolay kavranıyor ve motosikleti daha az ürkütücü hissettiriyor.
MOTOR LIVE · 2017 model · XTYenilenen ön tasarım önceki nesle göre daha dinamik bulunuyor.
MOTOR LIVE · 2017 model · XTTestçi, 83 cm sele yüksekliğine rağmen dar sele kavisi sayesinde ayaklarını yere sorunsuz basabildiğini belirtiyor; boyu açıklanmıyor.
MOTOR LIVE · 2017 model · XTDuruşlarda ayaklar yere basılırken ayaklıkların baldırlara çarpmaması beğeniliyor.
MOTOR LIVE · 2017 model · XTLow RPM Assist'in birinci viteste kalkışları kolaylaştırdığı ve ışıklarda motoru stop ettirmeyi oldukça zorlaştırdığı belirtiliyor.
MOTOR LIVE · 2017 model · XTÇekiş kontrolü ayarlarının sol kumandadan birkaç basışla, sürüş sırasında da kolayca değiştirilebilmesi beğeniliyor.
MOTOR LIVE · 2017 model · XTYeni gösterge önceki nesilden belirgin biçimde daha okunaklı bulunuyor; çekiş kontrolü seviyesi bir bakışta anlaşılabiliyor.
MOTOR LIVE · 2017 model · XTKenarları hafif tozlu virajlı yolda en yüksek müdahale seviyesinde denenen çekiş kontrolü çok beğeniliyor: çekişi biraz azaltıyor gibi hissettirse de sert kesinti yapmadan, sürüş keyfini bozmadan çalışıyor.
MOTOR LIVE · 2017 model · XTSert fren yaptığını kabul eden testçi, ABS'nin ön freni fazla uzun süre bıraktığını düşünüyor ve daha yumuşak müdahale tercih edeceğini belirtiyor.
MOTOR LIVE · 2017 model · XTKâğıt üzerinde yetersiz görünebilen frenler gerçekte yeterli ve etkili bulunuyor.
MOTOR LIVE · 2017 model · XTArka frenin virajlı yolda akıcı biçimde dönmek için rahatça kullanılabilmesi çok başarılı bulunuyor.
MOTOR LIVE · 2017 model · XTXT versiyonunun el korumalarının tasarımı beğeniliyor.
MOTOR LIVE · 2017 model · XTTest motosikletindeki Bridgestone Battlax Adventure A40 lastikler asfalt virajlarında hemen güven veriyor; testçi birkaç dakika içinde ayaklık uçlarını sürtecek kadar yatabildiğini anlatarak lastikleri çok beğeniyor.
MOTOR LIVE · 2017 model · XTAsfalt viraj yollarındaki testte arka amortisörün sönümlemesi başarılı, ön çatalın dalması ise bir trail için oldukça az bulunuyor.
MOTOR LIVE · 2017 model · XTİyi asfaltlı dar virajlarda son derece etkili ve çevik bulunuyor; bir yatıştan diğerine sorunsuz geçiyor, hataları telafi ediyor ve viraj içinde frenle çizgi değişikliğini rahatça karşılıyor.
MOTOR LIVE · 2017 model · XTTestçi iyi asfaltlı dar virajlarda motosikletten çok yüksek sürüş keyfi aldığını belirtiyor.
MOTOR LIVE · 2017 model · XTTestçi daha geniş virajlarda V-Strom 1000 karşısında aynı ölçüde rekabetçi olamayacağını tahmin ediyor; bu, doğrudan karşılaştırmalı test sonucu olarak sunulmuyor.
MOTOR LIVE · 2017 model · XTTestçi dar virajlı test yolunda tork veya güç eksikliği hissetmediğini belirtiyor.
MOTOR LIVE · 2017 model · XTTestçi hafifliğinin dar virajlarda V-Strom 1000'e karşı avantaj sağlayacağını düşünüyor; bu varsayım doğrudan karşılaştırmalı teste dayanmıyor.
MOTOR LIVE · 2017 model · XTYaklaşık 1,60 metre boyundaki Maya, birkaç santimetre ek yükseklik sağlayan ayakkabılarıyla, iki ayağını yere sağlam basması Versys'e göre daha zor olsa da V-Strom'u kullanabildiğini söylüyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · XTYaklaşık 1,60 metre boyundaki Maya için geniş sele, eşit sele yüksekliğine rağmen iki ayağı yere sağlam basmayı Versys'e göre zorlaştırıyor; yine de motosikleti kullanabildiğini belirtiyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · XTYaklaşık 1,60 metre boyundaki Maya'nın kolları V-Strom'da biraz daha fazla geriliyor; ancak depoya yaklaşınca uygun oturuşunu kolayca bulabildiğini de söylüyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · XTVersys'e göre daha uzun sele ve daha az belirgin sürücü dayanağı, daha fazla hareket alanı sağlıyor; bu özellik iri sürücüler için avantajlı bulunuyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · XTV-Strom, Versys ile birlikte 200 kilogramı aşan, biraz ağır bir motosiklet olarak değerlendiriliyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · XTDuruş ve ağırlık tartışmasında, V-Strom'un 19 inç ön tekerleğinin Versys'in 17 inç tekerleğine kıyasla biraz daha dengesiz hissettirebileceği öne sürülüyor; bu kesin bir bulgu olarak sunulmuyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · XTKarşılaştırmada V-Strom'un biraz daha iyi dengelenmiş bulunduğu da söyleniyor; bu görüşün önceki olası dengesizlik yorumundan farklı bir kişiye ait olduğu dökümden kesinleştirilemiyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · XTDaha uzun dingil mesafesiyle V-Strom'un yüksek hızda ve uzun süreli sürüşte Versys'ten daha kararlı olabileceği düşünülüyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · XTFiilî bir arazi testi anlatılmadan, lastikleri ve büyük ön tekerleği sayesinde V-Strom'un patikalarda Versys'ten daha yetenekli ve çevik olacağı değerlendiriliyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · XTVersys'e göre ön frenin ilk tepkisi biraz süngerimsi ve fazla yumuşak bulunuyor; bu yumuşaklığın motosikletin karakterine uyduğu da belirtiliyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · XTVersys'in eleştirilen arka frenine karşılık V-Strom'un arka freni gerçekten kullanılabilir ve yumuşak tepkili bulunuyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · XTVersys'ten geçince ilk anda cansız ve karaktersiz görünebilse de sürüş ilerledikçe V-Strom'un esnek, dolgun, uysal ve hoş motor karakteri takdir ediliyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · XTMotor etkili bulunuyor; ara hızlanmalarda zorlanmıyor ve devir çevirmeyi sürdürebiliyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · XTBaşlangıçtaki önyargılara rağmen sürüş ilerledikçe V-Strom'un çok keyif verdiği belirtiliyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · XTSürücü konforu ve yerleşimi Versys'e göre daha iyi bulunuyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · XTÖn cam ayarlanabilse de işlemin kolayca ve aletsiz yapılamaması hayal kırıklığı yaratıyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · XTÖn cam orta konumdayken Versys'ten daha iyi koruyor; gövde kaplamalarının koruması da daha iyi bulunuyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · XTDeğerlendirici, V-Strom'un artçı konforunu Versys'ten daha iyi buluyor; artçılı testin ayrıntıları veya doğrudan bir yolcu anlatımı verilmiyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · XTMacera ve arazi kullanımı açısından geniş boyalı yüzeylerin hassas olabileceğinden kaygı duyuluyor; yaşanmış bir boya hasarı bildirilmiyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · XTDeğerlendirici, V-Strom'un tasarımını Kawasaki'nin genç ve agresif çizgilerine göre daha eski tarz buluyor ve estetik açıdan Kawasaki'yi tercih ediyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · XTKarşılaştırmanın yapıldığı dönemde Versys'ten 900 avro pahalı olan V-Strom'un, ayarlanabilir ön çatalı bulunmasa da çok yönlülüğüyle bu farkı haklı çıkarabileceği düşünülüyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · XTDeğerlendiricilerden biri çok yönlülüğü, yumuşaklığı ve sadeliği nedeniyle son tercihini V-Strom'dan yana yapıyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · XTSunucu, 2015 XT'nin temel aldığı 2012 tasarımında gelen daha yuvarlak gövde çizgilerini motosiklete yakıştırıyor.
MOTOR LIVE · 2015 model · XTAsfalt testinde dik gövdeli sürüş pozisyonu çok hoş bulunuyor; diğer birçok trail motosikletine göre dar olan gidon yolda rahatsız etmiyor.
MOTOR LIVE · 2015 model · XTAsfalttaki dar virajlarda çok çevik bulunuyor ve kolayca yatışa geçiyor.
MOTOR LIVE · 2015 model · XTVirajlı asfalt yollarda gezinti sürüşü çok eğlenceli ve keyifli bulunuyor.
MOTOR LIVE · 2015 model · XTAsfalt testinde genel frenleme başarılı bulunuyor; ön ve arka fren için ayrı bir hüküm verilmiyor.
MOTOR LIVE · 2015 model · XTTest motosikletindeki Bridgestone Trail Wing lastikler asfaltta sürücüyü kısıtlamıyor ve iyi tutunuyor.
MOTOR LIVE · 2015 model · XTAsfalt sürüşü konforlu bulunuyor; sportiflikten çok konfora yönelmesinin motosiklete yakıştığı belirtiliyor.
MOTOR LIVE · 2015 model · XTSunucu artçılı sürüşü hoş buluyor; yolcunun eklenmesinin motosikletin manevra kabiliyetini kökten değiştirmediğini belirtiyor.
MOTOR LIVE · 2015 model · XTSunucu, ayarlanabilir süspansiyonu gerekçe göstererek iki kişiyle kullanımda da rahat olunabileceğini değerlendiriyor.
MOTOR LIVE · 2015 model · XTAsfalt testinde motorun daha karakterli ve patlayıcı tepkiler verebileceği düşünülüyor; sportif heyecanı sınırlı bulunuyor.
MOTOR LIVE · 2015 model · XTAsfalttaki gezinti kullanımında motor işini yapıyor; düşük devirlerde yeterince dolu bulunuyor ve rahatça devirleniyor.
MOTOR LIVE · 2015 model · XTSunucu motosikleti özenli ve hoş bir yol arkadaşı olarak uzun yolculuklara uygun görüyor; bu, testten doğan bir potansiyel değerlendirmesi, tamamlanmış uzun mesafe deneyimi değil.
MOTOR LIVE · 2015 model · XTArka süspansiyonun aletsiz ön yük ayar düğmesine erişim çok kolay bulunuyor.
MOTOR LIVE · 2015 model · XTSunucu anahtarı yeterince kompakt bulmuyor ve daha küçük olmasını tercih ediyor.
MOTOR LIVE · 2015 model · XTSunucu artçı tutamaklarını fazla geride buluyor; daha önde olmalarının yolcuya güven vereceğini düşünüyor. Bu değerlendirme doğrudan artçı anlatımına dayanmıyor.
MOTOR LIVE · 2015 model · XTGösterge paneli kolay okunuyor; dijital bölümde hız, vites, yakıt seviyesi ve yol sayaçları gibi gerekli bilgilerin bulunduğu belirtiliyor.
MOTOR LIVE · 2015 model · XTSunucu hem sürücünün hem artçının kauçuk kaplı ayaklıklarını çok konforlu olarak değerlendiriyor; ayrı bir artçı görüşü aktarılmıyor.
MOTOR LIVE · 2015 model · XTSunucu, 835 mm sele yüksekliğinin depo çevresindeki daralmayla iyi dengelendiğini ve kısa boyluların fazla kaygılanmasına gerek olmadığını belirtiyor; belirli bir sürücü boyuyla yere basma testi sunulmuyor.
MOTOR LIVE · 2015 model · XTXT'nin alüminyum DID telli jantlarının görünümü çok beğeniliyor.
MOTOR LIVE · 2015 model · XTÖn ve arka tekerleklerde tubeless lastik kullanılmasının kullanım kolaylığı sağladığı belirtiliyor.
MOTOR LIVE · 2015 model · XTTest motosikletindeki Bridgestone Trail Wing lastiklerin taşlı patikalarda beklenmedik derecede iyi tutunduğu gözleniyor.
MOTOR LIVE · 2015 model · XTTaşlı patika testinde ABS fren yaparken sunucuya güven veriyor; ön frenin de kullanılabildiği ve duruş daha uzun sürse de frenlemenin işe yaradığı belirtiliyor.
MOTOR LIVE · 2015 model · XTTest edilen taşlı patikalarda, taşlar lastiklerin altında kayarken ve tempo artırıldığında bile motosikletin beklenenden başarılı ve hoş olduğu belirtiliyor.
MOTOR LIVE · 2015 model · XTSüspansiyonun test edilen taşlı patikalardaki darbeleri karşılaması çok etkileyici bulunuyor.
MOTOR LIVE · 2015 model · XTTaşlı ve yer yer zorlu patikalardaki test sürüşü çok eğlenceli bulunuyor.
MOTOR LIVE · 2015 model · XTAsfaltta yeterince heyecanlı bulunmayan doğrusal motor karakteri taşlı patikalarda avantaj sağlıyor; gazı yönetmeyi ve hafif kaymaları korkutmadan kontrol etmeyi kolaylaştırıyor.
MOTOR LIVE · 2015 model · XTPatika sürüşünü keşfetmek için iyi bir seçenek olduğu sonucuna varılıyor; daha ileri arazi kullanımına ilişkin olumlu beklenti ise uygun lastikler takılması koşuluna bağlanıyor.
MOTOR LIVE · 2015 model · XTİncelemeci V-Strom 650 XT'nin dünya genelindeki uzun kullanım geçmişini çok dayanıklı ve güvenilir olduğunun göstergesi olarak sunuyor; bu videoda uzun süreli kişisel sahiplik testi aktarılmıyor.
Big Rock Moto · Model yılı belirtilmedi · XTVideonun dönemindeki yaklaşık 9.300 dolarlık ABD fiyatıyla V-Strom 650 XT'yi, yaklaşık 13.000 dolarlık Premium paketli F750GS'den belirgin biçimde daha ucuz bir alternatif olarak öne çıkarıyor.
Big Rock Moto · Model yılı belirtilmedi · XTXT'nin telli jantlarını beğeniyor ve arazi darbelerine dayanım açısından F750GS'nin döküm jantlarına göre avantajlı görüyor; gerçekleşmiş bir jant hasarı veya bu videoda Suzuki arazi testi aktarılmıyor.
Big Rock Moto · Model yılı belirtilmedi · XTDaha önce incelediği V-Strom 650 XT'yi F750GS'den daha az güçlü ve torklu buluyor; özellikle tork farkını belirgin görüyor. Bunun daha küçük motor hacmi nedeniyle beklenebilir olduğunu da kabul ediyor.
Big Rock Moto · Model yılı belirtilmedi · XTÖnceki V-Strom 650 XT inceleme deneyimine dayanan karşılaştırmada, 90 derece V-twin motorun verdiği heyecan ve eğlenceyi F750GS'nin motorundan daha çok beğeniyor; Suzuki bu videoda yeniden sürülmüyor.
Big Rock Moto · Model yılı belirtilmedi · XTKaynakların ortaklaştığı konular
Tekrarlanan görüşler
En az iki farklı yayıncının aynı konuda, aynı yönde notları bulunuyor. Farklı yıl ve versiyonlara ait görüşleri kaynaklarıyla birlikte oku. Bu bölüm tüm incelemeleri kapsar. Aynı kanal iki yönde de yer alabilir; filtreler konuları süzer, karşıt görüşleri gizlemez.
Performans2 kanal olumlu2 kanal olumsuz
Öne çıkan artılar
-
Sahibi tek kişi kullanırken hem alt hem üst devirlerde performansı çok iyi buluyor.
-
Testçi dar virajlı test yolunda tork veya güç eksikliği hissetmediğini belirtiyor.
Öne çıkan çekinceler
-
Sahibi artçı ve iki yan çantayla kullanırken yüksek devir ve yüksek hızlarda ivmelenmenin yavaş kaldığını söylüyor.
-
Daha önce incelediği V-Strom 650 XT'yi F750GS'den daha az güçlü ve torklu buluyor; özellikle tork farkını belirgin görüyor. Bunun daha küçük motor hacmi nedeniyle beklenebilir olduğunu da kabul ediyor.
Arazi sürüşü2 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
Sahibi önceki YBR ile zorlandığı veya çıkamadığı yolları bu motosikletle çok rahat geçtiğini söylüyor; tepedeki bahçesine ulaşan meşakkatli yolu örnek veriyor.
-
Sunucular V-Strom'un toprak yola da girebilmesini olumlu değerlendiriyor; bunu aynı gün denediklerini söylüyorlar. Ağır arazi kabiliyeti hakkında sonuç verilmiyor.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Artçı deneyimi2 kanal olumlu2 kanal olumsuz
Öne çıkan artılar
-
Sahibinin aktardığına göre eşi arka selede çok rahat ediyor ve sıkıntı yaşamıyor.
-
Sunucular V-Strom'u iki kişilik seyahat için daha iyi seçenek olarak öneriyor; kaynakta gerçek artçılı deneme veya bir yolcunun konfor deneyimi aktarılmıyor.
Öne çıkan çekinceler
-
Sahibi arka çanta çevresindeki mevcut sırt desteğinin eşine tek başına yetmediğini söyleyerek ilave destek yaptırdığını anlatıyor; yetersiz bulduğu parçanın tam biçimi dökümden belirlenemiyor.
-
Sunucu artçı tutamaklarını fazla geride buluyor; daha önde olmalarının yolcuya güven vereceğini düşünüyor. Bu değerlendirme doğrudan artçı anlatımına dayanmıyor.
Ergonomi2 kanal olumlu2 kanal olumsuz
Öne çıkan artılar
-
Sahibinin sonradan taktığı gidon yükseltme ve geri çekme aparatı el ve oturuş rahatlığını artırmış. Bu faydanın kendi vücut ölçülerine göre olduğunu, kişiden kişiye değişebileceğini vurguluyor.
-
Testçi sürüş pozisyonunu rahat buluyor.
Öne çıkan çekinceler
-
Sahibinin sonradan aldığı sele minderi oturuşunu yükselterek kendisini rahatsız etmiş; yalnızca üzerine oturup denedikten sonra çıkarmış ve sürüşte hiç kullanmamış.
-
Arazide ayakta sürüşte V-Strom'un uzun depo ve sürücü yerleşimi, Ténéré kadar hareket serbestliği sağlamıyor; sunucunun fazla öne eğildiği belirtiliyor.
Fiyat ve değer2 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
Karşılaştırmanın yapıldığı dönemde V-Strom 650 XT, daha sınırlı bütçeyle satın alınabilecek ekonomik seçenek olarak sunuluyor; bozuk fiyat düzeltmelerinden kesin tutar çıkarılmıyor.
-
Videonun dönemindeki yaklaşık 9.300 dolarlık ABD fiyatıyla V-Strom 650 XT'yi, yaklaşık 13.000 dolarlık Premium paketli F750GS'den belirgin biçimde daha ucuz bir alternatif olarak öne çıkarıyor.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Frenler2 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
Sahibi ön frenin güçlü tutmasından ve sert frenlemelerde ABS'nin çalışmasından çok memnun; birkaç tehlikeli trafik olayında kendisini kurtardığını söylüyor.
-
Kâğıt üzerinde yetersiz görünebilen frenler gerçekte yeterli ve etkili bulunuyor.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Motor karakteri2 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
V motorun alt ve orta devirlerdeki karakteri beğeniliyor; gücün kademeli gelişi viraj çıkışında erken gaz açmayı kolaylaştırıyor.
-
Önceki V-Strom 650 XT inceleme deneyimine dayanan karşılaştırmada, 90 derece V-twin motorun verdiği heyecan ve eğlenceyi F750GS'nin motorundan daha çok beğeniyor; Suzuki bu videoda yeniden sürülmüyor.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Sele2 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
Sahibi seleyi genel olarak rahat buluyor; daha konforlu selelerle karşılaştırma deneyiminin sınırlı olduğunu da belirtiyor.
-
V-Strom'un selesi koltuk kadar rahat bulunuyor; KTM'den Suzuki'ye geçildiğinde konfor farkının çok belirgin olduğu söyleniyor.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Sürüş keyfi2 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
Sunucu video öncesinde yaptıkları kısa sürüşü çok keyifli bulduğunu söylüyor.
-
Testçi iyi asfaltlı dar virajlarda motosikletten çok yüksek sürüş keyfi aldığını belirtiyor.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Sürüş konforu2 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
Sahibi Hatay'daki yaklaşık 2.000 kilometrelik stabilize yol deneyiminde tümsek geçişlerini rahat bulmuş; darbelerin kendisini rahatsız etmediğini anlatıyor.
-
Sunucular V-Strom'u Tracer 700'den açıkça daha konforlu buluyor.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Süspansiyon2 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
Sahibi ön süspansiyonun ani duruşlarda bir miktar daldığını ancak bunun korkutucu olmadığını söylüyor; amortisörü kaliteli ve başarılı buluyor.
-
Tracer 700 ile karşılaştırmada V-Strom'un süspansiyon kalitesi özellikle beğeniliyor.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Tasarım2 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
Sunucu sarı-siyah rengi ve sarı jantları çok beğeniyor; bu rengi modelin en güzel rengi olarak görüyor.
-
Yenilenen ön tasarım önceki nesle göre daha dinamik bulunuyor.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Uygunluk2 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
Şubat 2018'den beri motosikletin sahibi olan Özgür Emir memnun olduğunu söylüyor ve satın almayı düşünenlere tavsiye ediyor.
-
Bir sunucu V-Strom'un keşfe çıkma isteği uyandırmasını ve yeteneklerinin dengeli bütününü beğeniyor; aynı bütünlüğü Tracer 700'de bulamadığını söylüyor.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Yol tutuşu2 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
Sahibi akan ve yoğun trafikte motosikletin kıvrakça yön değiştirdiğini, dar dönüşleri kolaylaştırdığını anlatıyor.
-
Yol sürüşünde güven veren dengesi beğeniliyor; yatıkken fren yapıldığında hareketlenmediği ve hızlı viraj alınabildiği belirtiliyor.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Şehir içi kullanım2 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
Sahibi motosikleti şehir içinde kullanımı kolay bir makine olarak değerlendiriyor.
-
Sunucu günlük şehir kullanımı için V-Strom'u tercih edeceğini söylüyor.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Eşleşen konu yok. Aramayı veya yön filtresini değiştirebilirsin.
Keşfetmeye devam et
Benzer motosikletler
İncelemesi bulunan modeller arasından ortak sınıf, yakın motor hacmi ve ortak etiketlere göre seçildi. Hacimler kartlarda belirtilen teknik referanslara aittir; yıl ve donanım farklılık gösterebilir.
V-Strom 650
- Motor hacmi
- 645.0 ccm (39.36 cubic inches)
- Güç
- 71.0 HP (51.8 kW)) @ 8800 RPM
Teknik referans · 2025
- Ortak sınıf: Adventure touring
- Yakın motor hacmi
- Ortak motor yapısı: V-Twin
- Ortak etiket: Uzun yol
XLV750R
- Motor hacmi
- 749.0 ccm (45.70 cubic inches)
- Güç
- 61.0 HP (44.5 kW)) @ 7000 RPM
Teknik referans · 1986
- Ortak sınıf: Adventure touring
- Yakın motor hacmi
- Ortak motor yapısı: V-Twin
- Ortak etiket: Uzun yol
XL600V Transalp
- Motor hacmi
- 583.0 ccm (35.57 cubic inches)
- Güç
- 50.0 HP (36.5 kW)) @ 8000 RPM
Teknik referans · 2000
- Ortak sınıf: Adventure touring
- Yakın motor hacmi
- Ortak motor yapısı: V-Twin

