Sahibi motosikleti şehir içinde kullanımı kolay bir makine olarak değerlendiriyor.
Sürüş gözlemiSuzuki
V-Strom 650 XT
Teknik özellikleri tanı. Farklı kanalların sürüş deneyimlerini, artıları ve çekinceleriyle keşfet.
3 kanaldan incelemeleri keşfetİnceleme özeti
Bu motosiklet için bir araya gelen kaynaklar
Not dağılımı ve kaynak kapsamı104 olumlu · 27 olumsuz +
118 sürüş gözlemi / kişisel yorum · 6 aktarılan yorum · 7 olası risk notu.
| Sürüm | Kaynak | Kanal | Olumlu | Olumsuz |
|---|---|---|---|---|
| 2017 model · XT | 2 | 2 | 43 | 7 |
| 2015 model · XT | 1 | 1 | 24 | 3 |
| Model yılı belirtilmedi · 650 XT | 1 | 1 | 8 | 4 |
| Model yılı belirtilmedi · XT | 3 | 2 | 29 | 13 |
Tüm incelemeleri kapsar. Tekrarlanan notlar bir kez sayılır; not dağılımı motosikletin kalite puanı değildir.
Donanım ve inceleme konuları33 etiket +
Motosikleti tanı
Teknik özellikler
Veriler, aşağıda adı geçen üretici sürümüne aittir. İncelemedeki motosikletin yılı ve aksesuarları farklı olabilir.
2025 model Teknik referans · V-Strom 650XT · 2025 · Bikez ikincil kaynak; pazar belirtilmemiş
- Silindir hacmi
- 645.0 ccm (39.36 cubic inches)
- Motor
- V2, four-stroke
- Motor ayrıntıları
- 90-degree V-Twin. Resin-coated pistons. SCEM-coated cylinders.
- Maksimum güç
- 71.0 HP (51.8 kW)) @ 8800 RPM
- Maksimum tork
- 69.0 Nm (7.0 kgf-m or 50.9 ft.lbs) @ 6300 RPM
- Sıkıştırma oranı
- 11.2:1
- Çap × strok
- 81.0 x 62.6 mm (3.2 x 2.5 inches)
- Yakıt sistemi
- Injection. Ten-hole, long-nose-type fuel injectors on each 39 mm throttle body
- Soğutma
- Liquid
- Şanzıman
- 6-speed
- Son aktarma
- Chain (final drive)
- Debriyaj
- Wet multiplate
- Yakıt tüketimi
- 3.50 litres/100 km (28.6 km/l or 67.21 mpg)
- Ön süspansiyon
- Telescopic, coil spring, oil damped
- Arka süspansiyon
- Link type, single shock, coil spring, oil damped
- Ön lastik
- 110/80-R19
- Arka lastik
- 150/70-R17
- Ön fren
- Double disc. Tokico 2-piston calipers. ABS.
- Arka fren
- Single disc. Nissin, 1-piston. ABS.
- Kuru ağırlık
- 213.0 kg (469.6 pounds)
- Sele yüksekliği
- 835 mm (32.9 inches) If adjustable, lowest setting.
- Yerden yükseklik
- 170 mm (6.7 inches)
- Dingil mesafesi
- 1560 mm (61.4 inches)
- Yakıt deposu
- 20.06 litres (5.30 US gallons)
Teknik veri kaynağı: Bikez · V-Strom 650XT (2025) · ikincil kaynak ↗
Farklı bakışlar
İncelemeler
Kanalları tek bakışta karşılaştır; özet ve yıl seçenekleri için satırı aç. Olumlu not oranı, gösterilen incelemedeki olumlu notların tüm olumlu/olumsuz notlara oranıdır; kanalın verdiği puan değildir. Farklı yıl ve sürümler birleştirilmez.
7 incelemeden 7 tanesi gösteriliyor.
Adventure Istanbul1 inceleme · 2017 model
%81olumlu not oranı+21 olumlu−5 olumsuz
İncele
MOTOR LIVE5 inceleme · 2017 model · öndeki inceleme
%92olumlu not oranı+22 olumlu−2 olumsuz
İncele
Suzuki V-Strom 650 XT — MOTOR LIVE incelemesi
Başlıkta 2017 olarak tanımlanan V-Strom 650'nin XT versiyonu İspanya'daki asfalt yollarda deneniyor. Rahat ergonomisi, kolay kullanımı, lastikleri ve dar virajlardaki davranışı beğeniliyor; ön fren ABS müdahalesi eleştiriliyor. Easy Start, marş düğmesine basılı tutmadan tek dokunuşla çalıştırma sağlıyor. Üç konumlu camın hava akışını kaska daha iyi yönlendirmek üzere yeniden tasarlandığı anlatılıyor; korumasına ilişkin doğrudan sürüş hükmü verilmiyor. Dönemin fiyatları standart versiyon için 8.399 €, XT için 8.899 € olarak aktarılıyor; fiyatın uygunluğu değerlendirilmiyor. Su geçişi girişimi kapsamlı arazi testi sayılmıyor; testçi ayrıca arazi sürüşüne zaman ayıramadığını belirtiyor. V-Strom 1000 karşılaştırmaları varsayımsal.
Suzuki V-Strom 650 XT — MOTOR LIVE incelemesi
Asfalt ve taşlı patika testinde dik oturuş, çeviklik, konfor ve kolay yönetilen motor karakteri öne çıkıyor. Motor asfaltta yeterince sportif bulunmuyor; aynı doğrusal karakter arazide avantaj sayılıyor. Dar gidonun şehirde manevrayı kolaylaştırabileceği yalnızca tahmin ediliyor; şehir testi aktarılmıyor. Uzun yol değerlendirmesi de potansiyele ilişkin, uzun mesafe deneyimi değil. Artçıyla ilgili görüşler sunucunun değerlendirmeleri; doğrudan yolcu anlatımı yok. Kaynakta standart ABS, DID telli jantlar, tubeless Bridgestone Trail Wing lastikler, el korumaları, motor altı koruması ve bağlama noktası belirtiliyor. Dönemin fiyatı 8.599 avro, standart versiyondan 500 avro fazla olarak veriliyor; fiyatın iyi veya kötü olduğuna hükmedilmiyor.
Suzuki V-Strom 650 XT — MOTOR LIVE incelemesi
Kaynak başlığında V-Strom 650 XT olarak tanımlanan motosiklet, Tracer 700 ile karşılaştırılıyor. Konforu, süspansiyonu, koruması ve güven veren dengesi öne çıkıyor; görünümü ve bazı işçilik ayrıntıları eleştiriliyor. Sunucular aynı gün toprak yolda da sürdüklerini belirtiyor. Dönemin fiyatları arasında yaklaşık 200 avro fark bulunduğu konuşuluyor; sunulanlara göre fiyatın yüksekliğine ilişkin kapanış eleştirisinin hangi modele yöneldiği kesinleşmiyor.
Suzuki V-Strom 650 XT — MOTOR LIVE incelemesi
XT versiyonu dar sele kavisi, yumuşak ve canlı motoru, rahat selesi ve rüzgar korumasıyla şehir ve seyahatte beğeniliyor. Ağırlığı, virajda sınırlı yatış açıklığı ve ayakta arazi sürüşündeki yerleşimi eleştiriliyor. İki kişilik seyahat önerisi gerçek artçılı test olarak sunulmuyor. Dönemin fiyatlarıyla ekonomik seçenek olarak görülüyor; model yılı belirtilmiyor.
Suzuki V-Strom 650 XT — MOTOR LIVE incelemesi
XT kimliği kaynak başlığında açıkça veriliyor. Geniş sele kısa sürücünün yere erişimini zorlaştırırken hareket alanı, motorun yumuşaklığı, konfor ve çok yönlülük beğeniliyor. Ön frenin ilk tepkisi ve cam ayarının alet gerektirmesi eleştiriliyor. İki motosiklet de 200 kg üzerinde ve ağır bulunuyor; sonraki tekil yüksek ağırlık merkezi ve 214–215 kg anlatımı belirli bir modele atanamıyor. İkisi için yaklaşık 6 L/100 km tüketim, 20–21 litrelik depolar ve yaklaşık 330 km menzil belirtiliyor; daha hafif değerlendirici biraz daha az tüketiyor. Ayarsız ön çatal ve daha yüksek fiyat, çok yönlülük tartışmasında anılıyor; çatalın çalışmasına yönelik bağımsız bir memnuniyetsizlik belirtilmiyor. Suzuki'nin kesin fiyatı otomatik dökümde bozuk, 900 avroluk fark ise açık.
Big Rock Moto1 inceleme · Yıl belirtilmedi
%80olumlu not oranı+4 olumlu−1 olumsuz
İncele
Senin sürüşüne göre
Kime uygun?
Kullanım beklentine göre kaynakların deneyimlerini keşfet. Artılar ve çekinceler, incelenen yıl ve sürümle birlikte gösterilir.
Şehir içinde kullananlar3 olumlu not·0 çekince
Sunucu günlük şehir kullanımı için V-Strom'u tercih edeceğini söylüyor.
Kişisel tercihŞehir trafiğinde araçların arasından kolayca ilerleyebildiği belirtiliyor.
Sürüş gözlemiKaynaklardan sürüş notları
Konulara göre görüşler
131 görüş · Konuları ve kaynak notlarını keşfet
Kaynaklardan sürüş notları
Konulara göre görüşler
131 görüş · Konuları ve kaynak notlarını keşfet
Bir konu seç, kaynakların beğendiği ve eleştirdiği noktaları birlikte oku. Notlar tüm incelemeleri kapsar; her kaynağın model yılı ve versiyonu ayrıca belirtilir.
Diğer konular
1 görüş gösteriliyor. Konu sayıları olumlu ve olumsuz notların toplamıdır.
XT'nin telli jantlarını beğeniyor ve arazi darbelerine dayanım açısından F750GS'nin döküm jantlarına göre avantajlı görüyor; gerçekleşmiş bir jant hasarı veya bu videoda Suzuki arazi testi aktarılmıyor.
Big Rock Moto · Model yılı belirtilmedi · XTKaynakların ortaklaştığı konular
Tekrarlanan görüşler
En az iki farklı yayıncının aynı konuda, aynı yönde notları bulunuyor. Farklı yıl ve versiyonlara ait görüşleri kaynaklarıyla birlikte oku. Bu bölüm tüm incelemeleri kapsar. Aynı kanal iki yönde de yer alabilir; filtreler konuları süzer, karşıt görüşleri gizlemez.
Performans2 kanal olumlu2 kanal olumsuz
Öne çıkan artılar
-
Sahibi tek kişi kullanırken hem alt hem üst devirlerde performansı çok iyi buluyor.
-
Testçi dar virajlı test yolunda tork veya güç eksikliği hissetmediğini belirtiyor.
Öne çıkan çekinceler
-
Sahibi artçı ve iki yan çantayla kullanırken yüksek devir ve yüksek hızlarda ivmelenmenin yavaş kaldığını söylüyor.
-
Daha önce incelediği V-Strom 650 XT'yi F750GS'den daha az güçlü ve torklu buluyor; özellikle tork farkını belirgin görüyor. Bunun daha küçük motor hacmi nedeniyle beklenebilir olduğunu da kabul ediyor.
Arazi sürüşü2 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
Sahibi önceki YBR ile zorlandığı veya çıkamadığı yolları bu motosikletle çok rahat geçtiğini söylüyor; tepedeki bahçesine ulaşan meşakkatli yolu örnek veriyor.
-
Sunucular V-Strom'un toprak yola da girebilmesini olumlu değerlendiriyor; bunu aynı gün denediklerini söylüyorlar. Ağır arazi kabiliyeti hakkında sonuç verilmiyor.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Artçı deneyimi2 kanal olumlu2 kanal olumsuz
Öne çıkan artılar
-
Sahibinin aktardığına göre eşi arka selede çok rahat ediyor ve sıkıntı yaşamıyor.
-
Sunucular V-Strom'u iki kişilik seyahat için daha iyi seçenek olarak öneriyor; kaynakta gerçek artçılı deneme veya bir yolcunun konfor deneyimi aktarılmıyor.
Öne çıkan çekinceler
-
Sahibi arka çanta çevresindeki mevcut sırt desteğinin eşine tek başına yetmediğini söyleyerek ilave destek yaptırdığını anlatıyor; yetersiz bulduğu parçanın tam biçimi dökümden belirlenemiyor.
-
Sunucu artçı tutamaklarını fazla geride buluyor; daha önde olmalarının yolcuya güven vereceğini düşünüyor. Bu değerlendirme doğrudan artçı anlatımına dayanmıyor.
Ergonomi2 kanal olumlu2 kanal olumsuz
Öne çıkan artılar
-
Sahibinin sonradan taktığı gidon yükseltme ve geri çekme aparatı el ve oturuş rahatlığını artırmış. Bu faydanın kendi vücut ölçülerine göre olduğunu, kişiden kişiye değişebileceğini vurguluyor.
-
Testçi sürüş pozisyonunu rahat buluyor.
Öne çıkan çekinceler
-
Sahibinin sonradan aldığı sele minderi oturuşunu yükselterek kendisini rahatsız etmiş; yalnızca üzerine oturup denedikten sonra çıkarmış ve sürüşte hiç kullanmamış.
-
Arazide ayakta sürüşte V-Strom'un uzun depo ve sürücü yerleşimi, Ténéré kadar hareket serbestliği sağlamıyor; sunucunun fazla öne eğildiği belirtiliyor.
Fiyat ve değer2 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
Karşılaştırmanın yapıldığı dönemde V-Strom 650 XT, daha sınırlı bütçeyle satın alınabilecek ekonomik seçenek olarak sunuluyor; bozuk fiyat düzeltmelerinden kesin tutar çıkarılmıyor.
-
Videonun dönemindeki yaklaşık 9.300 dolarlık ABD fiyatıyla V-Strom 650 XT'yi, yaklaşık 13.000 dolarlık Premium paketli F750GS'den belirgin biçimde daha ucuz bir alternatif olarak öne çıkarıyor.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Frenler2 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
Sahibi ön frenin güçlü tutmasından ve sert frenlemelerde ABS'nin çalışmasından çok memnun; birkaç tehlikeli trafik olayında kendisini kurtardığını söylüyor.
-
Kâğıt üzerinde yetersiz görünebilen frenler gerçekte yeterli ve etkili bulunuyor.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Motor karakteri2 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
V motorun alt ve orta devirlerdeki karakteri beğeniliyor; gücün kademeli gelişi viraj çıkışında erken gaz açmayı kolaylaştırıyor.
-
Önceki V-Strom 650 XT inceleme deneyimine dayanan karşılaştırmada, 90 derece V-twin motorun verdiği heyecan ve eğlenceyi F750GS'nin motorundan daha çok beğeniyor; Suzuki bu videoda yeniden sürülmüyor.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Sele2 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
Sahibi seleyi genel olarak rahat buluyor; daha konforlu selelerle karşılaştırma deneyiminin sınırlı olduğunu da belirtiyor.
-
V-Strom'un selesi koltuk kadar rahat bulunuyor; KTM'den Suzuki'ye geçildiğinde konfor farkının çok belirgin olduğu söyleniyor.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Sürüş keyfi2 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
Sunucu video öncesinde yaptıkları kısa sürüşü çok keyifli bulduğunu söylüyor.
-
Testçi iyi asfaltlı dar virajlarda motosikletten çok yüksek sürüş keyfi aldığını belirtiyor.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Sürüş konforu2 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
Sahibi Hatay'daki yaklaşık 2.000 kilometrelik stabilize yol deneyiminde tümsek geçişlerini rahat bulmuş; darbelerin kendisini rahatsız etmediğini anlatıyor.
-
Sunucular V-Strom'u Tracer 700'den açıkça daha konforlu buluyor.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Süspansiyon2 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
Sahibi ön süspansiyonun ani duruşlarda bir miktar daldığını ancak bunun korkutucu olmadığını söylüyor; amortisörü kaliteli ve başarılı buluyor.
-
Tracer 700 ile karşılaştırmada V-Strom'un süspansiyon kalitesi özellikle beğeniliyor.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Tasarım2 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
Sunucu sarı-siyah rengi ve sarı jantları çok beğeniyor; bu rengi modelin en güzel rengi olarak görüyor.
-
Yenilenen ön tasarım önceki nesle göre daha dinamik bulunuyor.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Uygunluk2 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
Şubat 2018'den beri motosikletin sahibi olan Özgür Emir memnun olduğunu söylüyor ve satın almayı düşünenlere tavsiye ediyor.
-
Bir sunucu V-Strom'un keşfe çıkma isteği uyandırmasını ve yeteneklerinin dengeli bütününü beğeniyor; aynı bütünlüğü Tracer 700'de bulamadığını söylüyor.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Yol tutuşu2 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
Sahibi akan ve yoğun trafikte motosikletin kıvrakça yön değiştirdiğini, dar dönüşleri kolaylaştırdığını anlatıyor.
-
Yol sürüşünde güven veren dengesi beğeniliyor; yatıkken fren yapıldığında hareketlenmediği ve hızlı viraj alınabildiği belirtiliyor.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Şehir içi kullanım2 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
Sahibi motosikleti şehir içinde kullanımı kolay bir makine olarak değerlendiriyor.
-
Sunucu günlük şehir kullanımı için V-Strom'u tercih edeceğini söylüyor.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Eşleşen konu yok. Aramayı veya yön filtresini değiştirebilirsin.
Keşfetmeye devam et
Benzer motosikletler
İncelemesi bulunan modeller arasından ortak sınıf, yakın motor hacmi ve ortak etiketlere göre seçildi. Hacimler kartlarda belirtilen teknik referanslara aittir; yıl ve donanım farklılık gösterebilir.
V-Strom 650
- Motor hacmi
- 645.0 ccm (39.36 cubic inches)
- Güç
- 71.0 HP (51.8 kW)) @ 8800 RPM
Teknik referans · 2025
- Ortak sınıf: Adventure touring
- Yakın motor hacmi
- Ortak motor yapısı: V-Twin
- Ortak etiket: Uzun yol
XLV750R
- Motor hacmi
- 749.0 ccm (45.70 cubic inches)
- Güç
- 61.0 HP (44.5 kW)) @ 7000 RPM
Teknik referans · 1986
- Ortak sınıf: Adventure touring
- Yakın motor hacmi
- Ortak motor yapısı: V-Twin
- Ortak etiket: Uzun yol
XL600V Transalp
- Motor hacmi
- 583.0 ccm (35.57 cubic inches)
- Güç
- 50.0 HP (36.5 kW)) @ 8000 RPM
Teknik referans · 2000
- Ortak sınıf: Adventure touring
- Yakın motor hacmi
- Ortak motor yapısı: V-Twin

