Şehir içinde sık ışıklardan kalkış yapılan kullanımda XMAX'in atak tepkisiyle biraz daha uygun olabileceği düşünülüyor.
Kişisel tercihYamaha
XMAX 125
Teknik özellikleri tanı. Farklı kanalların sürüş deneyimlerini, artıları ve çekinceleriyle keşfet.
2 kanaldan incelemeleri keşfetİnceleme özeti
Bu motosiklet için bir araya gelen kaynaklar
Not dağılımı ve kaynak kapsamı110 olumlu · 58 olumsuz +
161 sürüş gözlemi / kişisel yorum · 4 aktarılan yorum · 3 olası risk notu.
| Sürüm | Kaynak | Kanal | Olumlu | Olumsuz |
|---|---|---|---|---|
| 2018 model | 1 | 1 | 22 | 7 |
| 2018 model · 2018–2017Forza kullanım karşılaştırması | 1 | 1 | 8 | 5 |
| Model yılı belirtilmedi | 4 | 2 | 44 | 28 |
| Model yılı belirtilmedi · ABS | 2 | 1 | 21 | 15 |
| Model yılı belirtilmedi · Euro 5 | 1 | 1 | 15 | 3 |
Tüm incelemeleri kapsar. Tekrarlanan notlar bir kez sayılır; not dağılımı motosikletin kalite puanı değildir.
Donanım ve inceleme konuları34 etiket +
Motosikleti tanı
Teknik özellikler
Veriler, aşağıda adı geçen üretici sürümüne aittir. İncelemedeki motosikletin yılı ve aksesuarları farklı olabilir.
2024 model Teknik referans · XMAX 125 · 2024 · Bikez ikincil kaynak; pazar belirtilmemiş
- Silindir hacmi
- 125.0 ccm (7.63 cubic inches)
- Motor
- Single cylinder, four-stroke
- Maksimum güç
- 12.1 HP (8.8 kW)) @ 8000 RPM
- Maksimum tork
- 11.2 Nm (1.1 kgf-m or 8.3 ft.lbs) @ 6000 RPM
- Sıkıştırma oranı
- 11.2:1
- Çap × strok
- 52.0 x 58.7 mm (2.0 x 2.3 inches)
- Yakıt sistemi
- Injection
- Soğutma
- Liquid
- Şanzıman
- Automatic
- Son aktarma
- Belt (final drive)
- Yakıt tüketimi
- 2.30 litres/100 km (43.5 km/l or 102.27 mpg)
- Ön süspansiyon
- Telescopic forks
- Arka süspansiyon
- Unit Swing
- Ön lastik
- 120/70-15
- Arka lastik
- 140/70-14
- Ön fren
- Single disc. ABS
- Arka fren
- Single disc. ABS
- Sürüşe hazır ağırlık
- 167.0 kg (368.2 pounds)
- Sele yüksekliği
- 800 mm (31.5 inches) If adjustable, lowest setting.
- Yerden yükseklik
- 140 mm (5.5 inches)
- Dingil mesafesi
- 1570 mm (61.8 inches)
- Yakıt deposu
- 13.20 litres (3.49 US gallons)
Teknik veri kaynağı: Bikez · XMAX 125 (2024) · ikincil kaynak ↗
Farklı bakışlar
İncelemeler
Kanalları tek bakışta karşılaştır; özet ve yıl seçenekleri için satırı aç. Olumlu not oranı, gösterilen incelemedeki olumlu notların tüm olumlu/olumsuz notlara oranıdır; kanalın verdiği puan değildir. Farklı yıl ve sürümler birleştirilmez.
9 incelemeden 9 tanesi gösteriliyor.
MOTOR LIVE8 inceleme · 2018 model · öndeki inceleme
%62olumlu not oranı+8 olumlu−5 olumsuz
İncele
Yamaha XMAX 125 — MOTORLIVE karşılaştırması
2018XMAX125'in sportif görünümü, kaliteli sele/kaplamaları ve orta hızda canlı motor tepkisi beğeniliyor. Viraja daha istekli giriyor ama Forza kadar nötr değil. Geniş sele kısa bacakta, bel dayaması uzun sürücüde yerleşimi kısıtlayabiliyor. Maya yeni yumuşak sönümlemeyi rahat bulurken ağır testçi ön-arka uyumunu ve arka ABS'nin bırakma hissini eleştiriyor. Bagaj içi ve gösterge gelişmiş; üst hızda Forza'nın biraz gerisinde.
Yamaha XMAX 125 — MOTOR LIVE incelemesi
2018 XMAX 125'in bir günlük şehir içi ve hızlı yol testinde işçiliği, konforu, düşük hız dengesi, manevrası ve fren hissi beğeniliyor. Kapanışta etkinliğini koruduğu, daha lüks, pratik ve güven verici olduğu söyleniyor. Kısa sürücüler için yere erişim, belirgin motor sesi ve sehpayla durdurma sonrasındaki uyarı bipleri eleştiriliyor. Yaklaşık 150 kilometredeki test aracının tüketim ve azami hız sonuçları yeniden doğrulanmayı bekliyor. Camın yüksek konumu ve alternatif ergonomi ayarı denenmemiş; çekiş kontrolünün ıslak zemindeki etkisi doğrulanmamış. Honda Forza yalnızca ileride yapılacak karşılaştırmanın rakibi olarak anılıyor.
Yamaha XMAX 125 — MOTOR LIVE incelemesi
Sunucunun şehir içi ve hızlı yol testinde konfor, çeviklik, frenler, alt devir tepkileri ve rüzgar koruması beğeniliyor; yüksek hızdaki hızlanma ve kısa sürücülerin yere erişimi eleştiriliyor. Tech MAX ayrı bir seçenek olarak anılıyor, test aracının bu donanımda olduğu söylenmiyor. Ağırlıklı şehir içi sürüşünde yol bilgisayarı 3,6 l/100 km gösterirken üretici değeri 2,3 l/100 km olarak aktarılıyor; bu fark açık bir memnuniyetsizlik yargısına dönüştürülmüyor. Mekaniğin biraz sessizleştiği ve karakteristik sesini koruduğu da değer yargısı olmadan belirtiliyor. Dönemin fiyatının değişmediği ve Forza'dan 250 avro düşük olduğu söyleniyor; mutlak fiyat otomatik dökümde bozuk. Forza yalnızca karşılaştırma bağlamında geçiyor.
Yamaha XMAX 125 — MOTOR LIVE incelemesi
Şehir odaklı karşılaştırmada XMAX 125'in süspansiyon konforu, düşük hızdaki canlılığı ve slalomdaki kolaylığı beğeniliyor; yere erişimi, üst hız performansı, tüketimi, bagaj yerleşimi ve elektronik müdahaleleri eleştiriliyor. Gri-mavi renk beğenilirken verniksiz yüzey ham veya astar benzeri tarif ediliyor; bu betimleme kesin bir kalite kusuru olarak puanlanmadı. Sportif çizgi ve 2018'den beri değişmeyen tasarım ile ergonomi nötr bağlam olarak korundu. Cam iki konumda elle ayarlanıyor, bagaj aydınlatması bulunuyor. Model yılı belirtilmiyor.
Yamaha XMAX 125 — MOTOR LIVE incelemesi
XMAX 125, Forza 125 ile doğrudan sürüş ve artçı deneyimleri üzerinden karşılaştırılıyor. Atak kalkışı, aydınlatması, yumuşak selesi ve darbe emişi beğeniliyor; bir sunucu süspansiyonu fazla yumuşak buluyor. Koruma ve son hız Forza'nın gerisinde değerlendiriliyor. Anahtarsız kumanda ilk kullanımda karmaşık, erken uyarı sesi rahatsız edici bulunuyor. Kâğıt üzerinde güçlerin yakın olduğu ve XMAX'in maksimum torkuna daha düşük devirde ulaştığı belirtiliyor. Açılıştaki yenilenme tarihi test aracının model yılını kanıtlamadığından yıl sıfır bırakıldı. Bagaj ve küçük eşya alanları konuşulsa da kesin hacim ya da bağımsız memnuniyet sonucu çıkarılmadı.
Yamaha XMAX 125 — MOTOR LIVE incelemesi
MT-125 ile birlikte yapılan sürüş karşılaştırmasında sele, oturuş, koruma, bagaj ve günlük donanım avantajları öne çıkıyor. Frenler, viraj kararlılığı ve yönlenme beğeniliyor; yüksek hızdaki hızlanma, görece yüksek tüketim ve olası akü müdahalesindeki erişim güçlüğü eleştiriliyor. Anahtarsız sistem hakkında sunucular farklı görüşler bildiriyor. Daha geniş gövdesinin araç sıraları arasında MT-125'e avantaj bıraktığı kabul ediliyor. 2018'deki yenilenme anlatımı kesin model yılını veya özel bir donanım paketini kanıtlamıyor.
Yamaha XMAX 125 — MOTOR LIVE incelemesi
Yol karşılaştırmasında keskin yönlenmesi, şehir çevikliği, güçlü frenleri ve özellikle 50 km/sa üzerindeki hızlanması beğeniliyor. Bacak alanı kısıtlı, sele ve süspansiyon sert bulunuyor. Sele leğen kemiğini geriye yatırıp sırtı yuvarlayan, bileklere yük bindiren bir duruş oluşturuyor; bu duruş ayrıca bir memnuniyet puanı olarak yorumlanmadı. Sportif profil, kısa ve yüksek arka bölüm ile dijital göstergenin fütüristik görünümü anlatılıyor. ABS'nin bu modelde genel olarak opsiyonel olduğu, karşılaştırılan sürümün ise ABS olduğu belirtiliyor. Model yılı verilmedi.
Yamaha XMAX 125 — MOTOR LIVE incelemesi
Yol testindeki Yamaha XMAX 125 ABS; canlı ve yumuşak motoru, güven veren yol tutuşu, saklama alanları ve menziliyle beğeniliyor. Kısa sürücüler için erişim ve manevra güçlüğü, sert süspansiyon, uzun yolculuklarda sınırlı rüzgar koruması ve özellikle arkada müdahaleci ABS eleştiriliyor. Aynaların otomobil aynalarıyla aynı yükseklikte olduğu belirtiliyor; görüş kalitesi değerlendirilmiyor. İnceleme sırasındaki fiyatı 4299 avro. Kaynakta geçen 2011, ABS'nin ürün ailesine geliş tarihi; test aracının model yılı belirtilmiyor.
Motorcycle Station1 inceleme · Yıl belirtilmedi
%67olumlu not oranı+4 olumlu−2 olumsuz
İncele
Senin sürüşüne göre
Kime uygun?
Kullanım beklentine göre kaynakların deneyimlerini keşfet. Artılar ve çekinceler, incelenen yıl ve sürümle birlikte gösterilir.
Şehir içinde kullananlar3 olumlu not·0 çekince
Şehirde çok etkili bulunuyor; sıkışık trafikte otomobiller arasından Forza'ya göre daha rahat ilerliyor.
Sürüş gözlemiŞehir kullanımında sunduğu kolaylık kapanış değerlendirmesinde övülüyor.
Sürüş gözlemiKaynaklardan sürüş notları
Konulara göre görüşler
168 görüş · Konuları ve kaynak notlarını keşfet
Kaynaklardan sürüş notları
Konulara göre görüşler
168 görüş · Konuları ve kaynak notlarını keşfet
Bir konu seç, kaynakların beğendiği ve eleştirdiği noktaları birlikte oku. Notlar tüm incelemeleri kapsar; her kaynağın model yılı ve versiyonu ayrıca belirtilir.
Diğer konular
168 görüş gösteriliyor. Konu sayıları olumlu ve olumsuz notların toplamıdır.
Büyük gövde ve iki kişilik oturuşun çok rahat gezi sağladığını söylüyor.
Motorcycle Station · Model yılı belirtilmediİki tam kapalı kasklık sele altını altılıdaki en iyi alanlar arasında buluyor.
Motorcycle Station · Model yılı belirtilmediAğır gövde ve yüksek/geniş sele kısa boy için daha sağlam yere basma ihtiyacı yaratıyor.
Motorcycle Station · Model yılı belirtilmediKeyifli ilerlese de gövde ağırlığına göre motorun daha güçlü olmasını isterdi.
Motorcycle Station · Model yılı belirtilmediABS veçekişkontrolünün başlangıç sürücüsüne destek sunmasını beğeniyor.
Motorcycle Station · Model yılı belirtilmediÖn/arka ABS’li frenlerin çok iyi çalıştığını söylüyor.
Motorcycle Station · Model yılı belirtilmediKeskin ön yüz ve sportif kuyrukla125sınıfında güçlü, gösterişli bir görünüm sunmasını çok beğeniyorlar.
MOTOR LIVE · 2018 model · 2018–2017Forza kullanım karşılaştırmasıSele kaplaması, metal ayrıntılar ve yeni gösterge çevresi kalite hissini yükseltiyor.
MOTOR LIVE · 2018 model · 2018–2017Forza kullanım karşılaştırmasıİlk kalkışta kısa gecikmeden sonra yaklaşık30–80bandında çok canlı tepki verip sportif hissettiriyor.
MOTOR LIVE · 2018 model · 2018–2017Forza kullanım karşılaştırmasıÜst hız ve açık yolda sollama rezervi Forza'dan biraz daha erken tükeniyor.
MOTOR LIVE · 2018 model · 2018–2017Forza kullanım karşılaştırmasıViraja istekli ve daha doğrudan yatıyor, sportif yön değişimini sevene keyif veriyor.
MOTOR LIVE · 2018 model · 2018–2017Forza kullanım karşılaştırmasıGeniş sele kısa bacakta yere basmayı, bel desteği de uzun sürücüde geriye kayıp bacak uzatmayı kısıtlayabiliyor.
MOTOR LIVE · 2018 model · 2018–2017Forza kullanım karşılaştırmasıYeni daha yumuşak arka sönümlemeyi bir testçi öncekiXMAX'lara göre belirgin rahat buluyor.
MOTOR LIVE · 2018 model · 2018–2017Forza kullanım karşılaştırmasıAğır testçi yüksek hız virajda ve fren-geçişinde ön-arka uyumsuzluğu/gövde hareketi hissediyor; Forza daha dengeli geliyor.
MOTOR LIVE · 2018 model · 2018–2017Forza kullanım karşılaştırmasıArka ABS'nin fazla bırakma hissi özellikle ağır testçiyi strese sokuyor.
MOTOR LIVE · 2018 model · 2018–2017Forza kullanım karşılaştırmasıYeni göstergeyi daha fazla bilgi ve daha şık görünümle Forza'dan zengin buluyorlar.
MOTOR LIVE · 2018 model · 2018–2017Forza kullanım karşılaştırmasıDüzleştirilmiş sele altı iki büyük kask ve eşya yerleştirmeyi öncekine göre pratik yapıyor.
MOTOR LIVE · 2018 model · 2018–2017Forza kullanım karşılaştırmasıÇekiş kontrolünü yeni sürücü için yağmur/yaprak gibi kaygan zeminlerde yararlı olabilecek ek buluyorlar; ıslak test kanıtı değil.
MOTOR LIVE · 2018 model · 2018–2017Forza kullanım karşılaştırmasıDönem fiyat artışıyla Forza'nın az üzerine çıkması satın alma karşılaştırmasında dezavantaj.
MOTOR LIVE · 2018 model · 2018–2017Forza kullanım karşılaştırmasıSunucu, test aracının yeni gri-mavi rengini çok beğeniyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · Euro 5İki torpido gözü ve iki kapalı kask alabilen geniş sele altı bölmesiyle saklama olanaklarını kapsamlı buluyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · Euro 5Geniş ve dolgulu seleyi çok konforlu, günlük kullandığı 2019 Forza'nın selesinden belirgin biçimde daha rahat buluyor; karşılaştırdığı Forza'nın hacmini belirtmiyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · Euro 5800 mm seleyi biraz yüksek buluyor; özellikle 1,65 metreden kısa sürücülerin iki ayağını birlikte yere basmasının zorlaşabileceğini söylüyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · Euro 5Yükseltilmiş gidonu, geniş bacak alanı ve iyi düşünülmüş uzanarak oturma pozisyonuyla özellikle uzun ve iri sürücülere uygun bir ergonomi sunduğunu söylüyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · Euro 5Hareket mesafesi 90 mm'ye çıkarılan süspansiyonun kasislerde, bozuk yollarda ve parke taşında konforu belirgin biçimde iyileştirdiğini söylüyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · Euro 5Genel konforun Forza'dan daha iyi olabileceği izlenimini ediniyor; bunun henüz doğrulanmadığını ve ileride yapılacak karşılaştırmada kontrol edilmesi gerektiğini belirtiyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · Euro 5Gösterge panelini güzel ve çok okunaklı buluyor; bilgilerin iki menü üzerinden sunulduğunu belirtiyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · Euro 5Parlak siyah detaylı kumandaların görünümünü ve yerleşimini beğeniyor; kapatılabilir stop-start kumandasını da bu değerlendirmeye dahil ediyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · Euro 5Güzel havalarda çekiş kontrolünü kapatmayı tercih ediyor; tekerlek yol temasını kısa süreli kaybettiğinde sistemin enjeksiyonu keserek güç kaybına yol açmasını gerekçe gösteriyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · Euro 5Orijinal Michelin lastikleri takılı test aracının yol tutuşunu olağanüstü buluyor; dönel kavşakta belirgin yatışla kullandığında da çevik ve canlı kaldığını söylüyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · Euro 5Dönel kavşakta belirgin yatışla sürüşüne dayanarak yatış açıklığını çok iyi buluyor; gövdeyi veya sehpayı sürtme riskinin düşük olduğunu belirtiyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · Euro 5Önceki versiyona göre belirtilen dokuz kilogramlık hafiflemenin hissedildiğini düşünüyor; dururken elle hareket ettirdiğinde test aracını gerçekten hafif buluyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · Euro 5Şehir içinde alt devirlerdeki canlı ve güçlü tepkileri beğeniyor; önceki versiyona göre yaklaşık iki beygirlik güç azalmasını bu kullanımda hissetmediğini söylüyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · Euro 5Ön ve arka frenleri çok başarılı buluyor; fren hissini, kademeli tepkiyi ve her iki tekerlekteki tutuş gücünü övüyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · Euro 5Hızlı yol denemesinde yaklaşık 100 km/sa hıza sorunsuz ulaştığını söylüyor; bu, test sırasındaki hız okuması olup bağımsız ölçüm sunulmuyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · Euro 5Hızlı yol testinde 100 km/sa sonrasında hızlanmanın zayıfladığını ve 110 km/sa üzerine çıkmanın zorlaştığını söylüyor. Bu denemede pratik son hızı yaklaşık 110–115 km/sa olarak değerlendiriyor ve Euro 5 motorla tepe hızının gerilediğini belirtiyor; bağımsız hız ölçümü sunulmuyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · Euro 5Hızlı yol sürüşünde, ön camın boyutuna rağmen rüzgar korumasını oldukça etkili buluyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · Euro 5Değerlendirici XMAX'in gri ve mavi renk düzenini çok güzel buluyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi1,73 m boyundaki değerlendirici, XMAX'in daha yüksek ve geniş selesi nedeniyle iki ayağını yere düzgün basamadığını söylüyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi1,83 m boyundaki değerlendirici XMAX'te bacaklarını daha iyi uzatabildiğini ve diz alanının kendisini rahatsız etmediğini belirtiyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediXMAX, Forza'ya göre daha yumuşak süspansiyonlarıyla çok konforlu bulunuyor; artırılan arka süspansiyon hareketinin sürüşte hissedildiği belirtiliyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediDeğerlendirici, iki scooterı birlikte değerlendirirken XMAX'i de iyi üretilmiş buluyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediXMAX'in gösterge menüsünün çift yönlü tek düğmeyle yönetilmesi, Forza'nın iki düğmeli düzenine göre daha pratik ve ergonomik bulunuyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi1,83 m boyundaki değerlendirici, XMAX camı en yüksek manuel konumdayken bile daha yükseğe çıkan Forza camını tercih ediyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediXMAX'te iki torpido gözü bulunması avantaj olarak görülüyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediXMAX'in sele altına iki kask sığsa da bagajın biçimi Forza'ya göre daha zahmetli bulunuyor; kaskları belirli yönlerde yerleştirmek gerekiyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediDeğerlendirici, teknik güç değerlerini tartışırken GT sınıfındaki XMAX'te daha düşük güçlü motor kullanılmasını ve gücün yaklaşık 12,5 beygire düşmesini üzücü buluyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediKarşılaştırmalı denemelerde XMAX, düşük kâğıt üstü gücüne rağmen kalkışta daha atak ve ara hızlanmalarda dinamik bulunuyor. İki değerlendirici ağırlık farkını azaltmak için scooterları değiştirerek deniyor; dökümdeki belirsizlik nedeniyle kesin hız aralığı ve süre verilmedi.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediKarşılaştırmalı hız denemesinde XMAX'in güç düşüşü üst devirlerde hissediliyor; yaklaşık 100 km/sa sonrasında zorlanıp 110–115 km/sa civarında kaldığı bildiriliyor. Hızların gösterge veya GPS değeri olduğu belirtilmiyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediAynı parkurdaki karşılaştırmada XMAX'in 3,3 L/100 km tüketimi, Forza'nın 2,4 L/100 km değerinden yüksek bulunuyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediKarşılaştırmanın tüketim ölçümlerinden bildirilen yaklaşık 390 km menzil, XMAX'i Forza'nın gerisinde bırakıyor; bu değer kesintisiz bir menzil sürüşünün sonucu olarak sunulmuyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediKoniler arasındaki slalom denemesinde XMAX kolay yönleniyor ve güven veriyor; ön taraftaki görüş açıklığı konileri ve izlenecek hattı görmeyi kolaylaştırıyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediGymkhana ve dönüş çapı denemelerinde XMAX'in Forza'dan daha geniş dönmesi, dar dönüşte zaman kaybettiriyor; dökümde tutarsız aktarılan santimetre farkı kullanılmadı.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediKarşılaştırmanın genel şasi ve sürüş dinamiği değerlendirmesinde XMAX çok iyi ve Forza ile oldukça yakın bulunuyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediXMAX'in frenleri Forza'nınkiler kadar iyi bulunuyor; hem ön hem arka tekerde yeterli fren gücü olduğu belirtiliyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediXMAX'in ABS'si devreye girdiğinde müdahalesi fazla belirgin bulunuyor; değerlendiriciler bunun önceki sürümlerde de görüldüğünü söylüyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediXMAX'in çekiş kontrolü devreye girdiğinde müdahalesi fazla belirgin bulunuyor; tutunma azaldığında enjeksiyonu kesmesi sürücüyü rahatsız ediyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediKarşılaştırmada yapılan artçılı sürüşlerin ardından değerlendiriciler, her iki scooterı kapsayan yorumlarında XMAX'in de yolcuya iyi alan sunduğunu ve artçı taşımayı kolaylaştırdığını belirtiyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediXMAX'in agresif ön yüzü ve iki parçalı arka lambası beğeniliyor; özellikle gece koyu zemin üzerinde havada duruyormuş gibi görünen farları etkileyici bulunuyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediBir sunucu yeni Forza'nın yanında XMAX'in çizgilerini daha kalın ve kaba buluyor; özellikle arka çamurluk ile sele çevresindeki hacmi eleştiriyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediXMAX'in aydınlatması güçlü ve kaliteli bulunuyor; öndeki aracın aynasından bakıldığında çok iyi fark edildiği, ışığın neredeyse göz alacak kadar güçlü olduğu söyleniyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediİki scooter arasında doğrudan geçişte XMAX'in daha dar ön gövdesinin bacak, kalça ve karın bölgesini Forza'dan daha az koruduğu hissediliyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediDoğrudan karşılaştırmada XMAX'in sürücü selesi Forza'ya göre daha yumuşak ve belirgin biçimde daha konforlu bulunuyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediİki sunucu kendi artçı denemelerinde XMAX'in daha geniş oturma alanını ve ergonomik tutamaklarını Forza'ya tercih ediyor; vücut yapısının sonucu etkileyebileceğini belirtiyorlar.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediSunucuların aktardığına göre Clémentine artçı olarak XMAX'i Forza'dan daha az konforlu buluyor; kendilerinden daha küçük yapılı olmasının görüş ayrılığını açıklayabileceğini düşünüyorlar.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediXMAX'in geniş orta bölümü bacakları açtırıyor; boyu belirtilmeyen sunucular yere erişimde parmak uçlarında kalındığını ve uzun bacakların gerektiğini söylüyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediBir sunucu kendi binme yönteminde XMAX'in geniş ve yüksek arka bölümü ile tutamakları nedeniyle bacağını selenin üzerinden geçirmekte Forza'ya göre zorlandığını anlatıyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediXMAX'in yumuşak süspansiyonu parke ve bozuk zemindeki darbeleri Forza'dan daha iyi emmesiyle beğeniliyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediBir sunucu XMAX'in süspansiyonunu fazla yumuşak buluyor; özellikle ışıklardan kalkarken önce gövdenin yükselmesi hissini sevmiyor ve daha dengeli bir sertlik istiyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediSüspansiyon hareketlerine rağmen XMAX'in iyi yol tuttuğu ve sportif sürüş davranışına sahip olduğu açıkça vurgulanıyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediXMAX'in kalkışı ve düşük devir tepkisi güçlü ve atak hissettiriyor; hızlanma süresi ölçülmediği, motor sesinin bu algıyı artırabileceği de tartışılıyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediBir sunucu Forza'ya kıyasla XMAX'in daha belirgin motor sesini ve daha sportif karakterini seviyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediDüz yol GPS karşılaştırmasında XMAX'in son hızı Forza'nın gerisinde kalıyor; bozuk döküm ve sonraki tekrar yaklaşık 112 km/sa değerini destekliyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediXMAX'in ön freninin ısırması, arka freninin ilerleyici tepkisi ve ABS'nin fazla müdahaleci olmaması beğeniliyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediSunucular XMAX'teki patinaj önleyici TCS'nin varlığını donanım avantajı sayıyor; sistemin müdahalesine yönelik ayrı bir sürüş testi anlatılmıyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediŞehir içinde sık ışıklardan kalkış yapılan kullanımda XMAX'in atak tepkisiyle biraz daha uygun olabileceği düşünülüyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediXMAX'in akıllı anahtar kumandası ilk kullanımda karmaşık ve Forza'dan daha az sezgisel bulunuyor; zamanla alışıldığı ve tek başına satın alma kararını belirleyecek bir sorun olmadığı belirtiliyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediXMAX'te kontak açıkken sehpa indirildikten kısa süre sonra başlayan uyarı sesi, sürücü aracın yanında kalmak istediğinde rahatsız edici bulunuyor; kesin gecikme süresi konuşmada tutarlı değil.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediXMAX'in uyarı sesinin araçtan ayrılırken kontağın açık unutulmasını önlemesi yararlı bulunuyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediBir sunucu Forza'nın yumuşak yönlenmesine kıyasla XMAX'in daha keskin ve doğrudan yön değiştirme hissini tercih ediyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediKarşılaştırmalı testte XMAX'in Forza'dan biraz fazla tüketmesine rağmen yakıt ekonomisi yine çok iyi bulunuyor; kesin tüketim rakamı otomatik dökümden güvenle okunamıyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediSunucular 13 litrelik deposu sayesinde XMAX'in biraz yüksek tüketimine rağmen Forza'ya yakın, yaklaşık 400 km düzeyinde menzil sağlayabileceğini olumlu değerlendiriyor; bu, depo bitirilerek ölçülmüş bir sonuç değil.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediSunucular, XMAX 125'in renklerinin sıradan olduğu yönündeki ilk yorumu düzeltiyor; dikkat çekici renklerini genç, yenilenen ve büyük XMAX modelleriyle ortak görünümünü modern ve gösterişli buluyorlar.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediSunucu, XMAX 125'in tam LED aydınlatmasını MT-125'e göre modernlik avantajı olarak sunuyor; gece aydınlatma performansı değerlendirilmemiş.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediSunucu, XMAX 125'in sürücü selesini MT-125'inkinden daha geniş ve daha konforlu buluyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediSunucu, XMAX 125'in geniş ve rahat selesinin artçı için de MT-125'e göre avantaj sağladığını söylüyor; bu, artçının doğrudan aktardığı bir değerlendirme değil.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediSunucu, XMAX 125'in oturuşunu çok rahat buluyor ve MT-125'in bileklere daha fazla yük bindiren pozisyonuna karşı avantaj olarak gösteriyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediMT-125'i savunan sunucu da XMAX 125'in kendi motosikletine göre daha iyi rüzgâr koruması sunduğunu kabul ediyor; belirli bir hız veya yağmur testi anlatılmıyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediSunucu, XMAX 125'te vites değiştirmeden yalnızca gaz koluyla ilerleyebilmesini MT-125'e karşı kullanım kolaylığı olarak görüyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediManuel vites kullanmayı seven diğer sunucu, XMAX 125'in viteslerle oynama imkânı vermeyen kullanımını MT-125'ten daha az eğlenceli buluyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediBirlikte yapılan hızlanma karşılaştırmalarının ardından sunucu, XMAX 125'in 100–120 km/sa aralığında hızlanmakta zorlandığını, MT-125'in ise vites küçülterek yeniden çekiş sağlayabildiğini kabul ediyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediSunucu, XMAX 125'in MT-125'ten biraz daha fazla yakıt tükettiğini kabul ediyor; sayısal tüketim veya ölçüm yöntemi verilmiyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediSunucu, XMAX 125'te iki el manetiyle fren yapmayı kolay ve güven verici buluyor; frenlemeyi progresif ve yeterince güçlü olarak değerlendiriyor. Ön veya arka frenin tek başına başarısını ayrı ayrı puanlamıyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediSunucu, XMAX 125'in virajdaki şasi kararlılığını sportif ve MT-125 ile karşılaştırılabilir buluyor; bu başarının kendisini şaşırttığını söylüyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediSunucu, XMAX 125'in MT-125'ten biraz ağır olmasına rağmen çok dengeli olduğunu; ön tarafının ağır hissettirmediğini ve yönlenmesinin hassas olduğunu söylüyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediDiğer sunucu, XMAX 125'in MT-125'e göre daha az yerden ve yatış açıklığı sunduğunu belirtiyor; belirli bir parçasının yere sürttüğü bildirilmemiş.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediAküye müdahale gerekirse XMAX 125'in çok sayıdaki kaplaması nedeniyle erişimin zor olacağı söyleniyor ve diğer sunucu bunu kabul ediyor; yaşanmış bir akü arızası anlatılmıyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediXMAX 125'i savunan sunucu, akıllı anahtarın cepte kalabilmesini ve araç üzerindeki kumandayla işlem yapılabilmesini pratik bir avantaj olarak sunuyor; diğer sunucu sistemin kullanımına itiraz ediyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediDiğer sunucu, XMAX 125'in anahtarsız sistemi konuşulurken sık duyulan uyarı sesini rahatsız edici buluyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediDiğer sunucu, XMAX 125'in anahtarsız sistemindeki düğme ve işaretlerle kullanımı karmaşık buluyor; bu bölümün otomatik dökümü kısmen bozuk olsa da karmaşıklık eleştirisi açık.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediMT-125'i savunan sunucu da XMAX 125'in akıllı anahtar ve dörtlü flaşör gibi donanımlarla üstün olduğunu kabul ediyor; bu genel donanım avantajı, anahtarsız sistem hakkındaki kullanım eleştirilerini ortadan kaldırmıyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediMT-125'i savunan sunucu, XMAX 125'in iki kask taşıyabilen bagajını belirgin bir üstünlük olarak kabul ediyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediSunucu, XMAX 125'in çekiş kontrolünü kaygan ve bozuk şehir yollarında faydalı buluyor; yol çalışmaları, parke yollar ve çukurlu güzergâhlarda sistemi çok kez devreye soktuğunu söylüyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmediYeni gösterge panelinin görünümü beğeniliyor.
MOTOR LIVE · 2018 modelYüksek ve geniş oturma bölgesi nedeniyle kısa sürücülerin dururken ayağını yere sağlam basmak için yana kayması gerekiyor; test sürücüsü buna zamanla alışıldığını belirtiyor.
MOTOR LIVE · 2018 modelBüyük kardeşlerinden esinlenen daha agresif ve sportif tasarım ile iki malzemeli selenin görünümü övülüyor.
MOTOR LIVE · 2018 modelPlastik kalitesinin önceki modele göre yükseldiği ve parçaların birleşiminin kusursuz olduğu belirtiliyor.
MOTOR LIVE · 2018 modelÖn camın alçak konumu, 1,60 metre boyundaki test sürücüsü için yeterli koruma sağlıyor; yüksek konum denenmemiş.
MOTOR LIVE · 2018 modelStandart sürüş pozisyonu rahat bulunuyor; alternatif ayar bu testte denenmemiş.
MOTOR LIVE · 2018 modelSürüş konforu önceki nesle göre belirgin biçimde daha iyi ve daha hoş bulunuyor.
MOTOR LIVE · 2018 modelSelenin de önceki nesle göre iyileşen sürüş konforuna katkıda bulunduğu belirtiliyor.
MOTOR LIVE · 2018 modelSunucu, Eric'in çok kısa sürüşünde süspansiyonu fazla yumuşak bulduğunu aktarıyor; bu görüşün Eric'in ağırlığıyla birlikte değerlendirilmesi gerektiğini de ekliyor.
MOTOR LIVE · 2018 modelTest sürücüsü süspansiyonu kendi ağırlığı için en yumuşak ayarda ideal buluyor; daha sert ayarlanabileceğini de belirtiyor.
MOTOR LIVE · 2018 modelYol tutuşu çok iyi bulunuyor; zaten başarılı olan önceki modele kıyasla yeni çift tablalı maşanın farkını hissetmenin zor olduğu belirtiliyor.
MOTOR LIVE · 2018 modelÇok düşük hızdaki dengesi olağanüstü bulunuyor; araç sıraları arasında ilerlemek çok rahat ve keyifli olarak anlatılıyor.
MOTOR LIVE · 2018 modelDar alanda U dönüşü yapmak kolay bulunuyor; bu manevrayı sevmeyen test sürücüsü bile sorun yaşamıyor.
MOTOR LIVE · 2018 modelHenüz yaklaşık 150 kilometredeki test aracında hızlanarak ulaşılan 122 km/sa gösterge hızı ve büyük inişte görülen yaklaşık 125–127 km/sa fena bulunmuyor; azami hızın ikinci testte doğrulanması gerektiği belirtiliyor.
MOTOR LIVE · 2018 modelKalkışta gecikme olmadığı, devir aralığının ilk bölümünde canlı hızlandığı ve ara hızlanmalarının iyi olduğu belirtiliyor.
MOTOR LIVE · 2018 modelBir günlük şehir içi ve hızlı yol testinde dinamik sürüşle göstergede görülen 3,6 l/100 km tüketim, Yamaha'nın açıkladığı 2,7 l/100 km karşısında yüksek bulunuyor; ölçümün ikinci testte doğrulanması gerekiyor.
MOTOR LIVE · 2018 modelAktarımın çok yumuşak çalışması beğeniliyor.
MOTOR LIVE · 2018 modelMotor sesi, sesi daha fazla bastırılmış güncel scooterlarla karşılaştırıldığında test sürücüsünün zevkine göre fazla belirgin ve daha az hoş bulunuyor.
MOTOR LIVE · 2018 modelÇekiş kontrolü, bozuk yollarda ve yağmurda kayda değer ek güvenlik avantajı olarak değerlendiriliyor; normal test koşullarında devreye sokulamamış ve ıslak zemindeki etkisi henüz doğrulanmamış.
MOTOR LIVE · 2018 modelHer iki fren kolunun hissi çok iyi bulunuyor; sol koldan kullanılan arka fren güçlü, sağ koldan kullanılan ön fren ise daha kademeli olarak tanımlanıyor.
MOTOR LIVE · 2018 modelTestte ABS'nin gereksiz ölçüde devreye girmediği, ancak arka frende daha sık müdahale ettiği belirtiliyor.
MOTOR LIVE · 2018 modelMotor sehpa kullanılarak durdurulduğunda kontak düğmesi çevrilene kadar devam eden uyarı bipleri sinir bozucu bulunuyor.
MOTOR LIVE · 2018 modelSele altı bagajı geniş bulunuyor ve iki kapalı kask alıyor; bölmenin artık aydınlatıldığı da belirtiliyor.
MOTOR LIVE · 2018 modelÖn saklama gözleri çok derin bulunmuyor; buna rağmen büyükçe bir akıllı telefonu rahatlıkla alabildikleri belirtiliyor.
MOTOR LIVE · 2018 modelÖn saklama gözleri sığ olmalarına rağmen büyükçe bir akıllı telefonu rahatlıkla alabiliyor.
MOTOR LIVE · 2018 modelÖn saklama gözlerinin bağlantıları ilk incelemede sağlam görünüyor; bu, uzun süreli dayanıklılık sonucu olarak sunulmuyor.
MOTOR LIVE · 2018 modelKapanış değerlendirmesinde önceki modele göre daha pratik bulunduğu belirtiliyor.
MOTOR LIVE · 2018 modelTest dönemindeki 4.999 avroluk fiyat yüksek bulunuyor ve önceki modele göre 200 avro artmış; sunucu bu fiyatın üst düzey kalite ve Fransa'da üretimle gerekçelendirildiğini de belirtiyor.
MOTOR LIVE · 2018 modelSunucu, test dönemindeki yüksek 4.999 avroluk fiyatı üst düzey kalite ve Fransa'da üretimle gerekçelendiriyor.
MOTOR LIVE · 2018 modelAgresif ön yüzü ve keskin farları beğeniliyor; incelemeci alışıldık hale geldiği için az dikkat çekse de XMAX'i çok güzel buluyor ve küçük bir TMAX'e benzetiyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · ABSArtçılı sürüş sonucu aktarılmadan, görülen tutamak ve ayaklık düzeninin Forza kadar cömert olmadığı söyleniyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · ABSSelesi Forza'nınkinden daha güzel bulunuyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · ABSSelenin işçiliği Forza'nınkinden daha iyi bulunuyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · ABSÇanak biçimli sele sürücüyü çok iyi yerinde tutuyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · ABSForza'ya göre bacak hareket alanı kısıtlı; ayakları farklı yerleştirmeye çalışırken topuklar dışarı açılıyor ve dizler gövdeye daha yakın kalıyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · ABSGeniş gidonla yön değişimleri çok canlı; ön taraf keskin ve Forza'ya göre daha sportif tepki veriyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · ABSAynaların görüşü çok iyi; yüksekte bulunmaları otomobillerin arasından geçmeyi kolaylaştırıyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · ABSSüspansiyon çok sert bulunuyor; incelemeci bu sertliği XMAX'in sportif karakteriyle ilişkilendiriyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · ABSSele çok sert bulunuyor; bu sertlik de XMAX'in sportif karakteriyle ilişkilendiriliyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · ABSFrenler Forza'ya göre daha etkili ve çok güçlü ilk tutuşa sahip bulunuyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · ABSKalkışı yeterince iyi; özellikle 50 km/sa geçildikten sonra hızlanması çok başarılı bulunuyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · ABSŞehirde çok etkili bulunuyor; sıkışık trafikte otomobiller arasından Forza'ya göre daha rahat ilerliyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · ABSOtoyoldan ayrı tutulan hızlı bağlantı yollarında etkili bulunuyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · ABSİncelemeci otoyolda aynı derecede etkili olmayabileceğini söylüyor; ayrı bir otoyol testinden veya kesin bir başarısızlıktan söz etmiyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · ABSForza'daki şişe alabilen geniş torpido çözümünün XMAX'te bulunmaması eleştiriliyor; bu yorum tüm saklama alanlarının yok olduğu anlamına gelmiyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · ABSİbreli göstergeleri kişisel olarak seven incelemeci, XMAX'in göstergesini Forza'nınkinden daha az okunaklı buluyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · ABSGösterge paneli kapsamlı ve zarif bulunuyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · ABSOldukça yüksek gidonuyla ergonomisi her sürücüye kolay uyum sağlamıyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · ABSManetlerin fazla açık konumu ve ayarlanamaması ergonomi eleştirileri arasında yer alıyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · ABSGeniş orta tünel, 792 mm yüksekliğindeki geniş sele ve içeri oyulmamış ayak platformu kısa boylu sürücülerin yere erişimini zorlaştırıyor; dururken rahatlık için 1,70 m boyun fazla olmadığı belirtiliyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · ABSABS versiyonunun 176 kg ağırlığı, özellikle kısa boylu sürücüler için duruş ve manevra güçlüğünü artırıyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · ABSHarekete geçince başarılı motoru ağırlığını çabucak unutturuyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · ABSKalkışı yeterince canlı; 30–100 km/sa arasında güçlü hızlanıyor, ara hızlanmalara hemen cevap veriyor ve iyi bir hız uzatma kapasitesi sunuyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · ABSMotorun 30–100 km/sa arasındaki doğrusal güç sunumu ve yumuşak çalışması kullanım zevkini artırıyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · ABSAsıl kullanım amacı şehir olsa da göstergede 135 km/sa civarında sınırlanan hızıyla otoyolda da kendini savunabiliyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · ABSAyaklar, bacaklar, omuzlar ve kaskın üst bölümündeki sınırlı rüzgar koruması uzun yolculuklar için ideal bulunmuyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · ABSVirajlı yollar dahil farklı güzergahlarda sportif, kararlı, öngörülebilir ve güven veren bir yol tutuşu sunuyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · ABSSüspansiyonun sertliği konfor açısından bir dezavantaj olarak değerlendiriliyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · ABSTest aracındaki Michelin City Grip lastikler çok başarılı bulunuyor ve sert süspansiyonun etkisini telafi etmeye yardımcı oluyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · ABSYumuşak sele, sert süspansiyonun konfor üzerindeki etkisini telafi etmeye yardımcı oluyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · ABSABS özellikle arkada fazla müdahaleci bulunuyor; kombine fren sistemi bulunmadığından kullanımda bu davranışın hesaba katılması gerektiği belirtiliyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · ABSGeniş sele altı bagajı ideal; kilitlenebilir torpido gözü de kullanışlı ve derin bulunuyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · ABSÜst tarafta küçük bir eşya gözü bulunmaması eksiklik olarak belirtiliyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · ABSŞehir kullanımında sunduğu kolaylık kapanış değerlendirmesinde övülüyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · ABSTempolu kullanımda bir depoyla yaklaşık 300 km yol yapabilmesi olumlu değerlendiriliyor.
MOTOR LIVE · Model yılı belirtilmedi · ABSKaynakların ortaklaştığı konular
Tekrarlanan görüşler
En az iki farklı yayıncının aynı konuda, aynı yönde notları bulunuyor. Farklı yıl ve versiyonlara ait görüşleri kaynaklarıyla birlikte oku. Bu bölüm tüm incelemeleri kapsar. Aynı kanal iki yönde de yer alabilir; filtreler konuları süzer, karşıt görüşleri gizlemez.
Bagaj2 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
İki tam kapalı kasklık sele altını altılıdaki en iyi alanlar arasında buluyor.
-
Düzleştirilmiş sele altı iki büyük kask ve eşya yerleştirmeyi öncekine göre pratik yapıyor.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Donanım2 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
ABS veçekişkontrolünün başlangıç sürücüsüne destek sunmasını beğeniyor.
-
Çekiş kontrolünü yeni sürücü için yağmur/yaprak gibi kaygan zeminlerde yararlı olabilecek ek buluyorlar; ıslak test kanıtı değil.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Frenler2 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
Ön/arka ABS’li frenlerin çok iyi çalıştığını söylüyor.
-
Ön ve arka frenleri çok başarılı buluyor; fren hissini, kademeli tepkiyi ve her iki tekerlekteki tutuş gücünü övüyor.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Performans2 kanal olumsuz
Öne çıkan artılar
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Öne çıkan çekinceler
-
Keyifli ilerlese de gövde ağırlığına göre motorun daha güçlü olmasını isterdi.
-
Üst hız ve açık yolda sollama rezervi Forza'dan biraz daha erken tükeniyor.
Sürüş konforu2 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
Büyük gövde ve iki kişilik oturuşun çok rahat gezi sağladığını söylüyor.
-
Yeni daha yumuşak arka sönümlemeyi bir testçi öncekiXMAX'lara göre belirgin rahat buluyor.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Yere erişim2 kanal olumsuz
Öne çıkan artılar
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Öne çıkan çekinceler
-
Ağır gövde ve yüksek/geniş sele kısa boy için daha sağlam yere basma ihtiyacı yaratıyor.
-
800 mm seleyi biraz yüksek buluyor; özellikle 1,65 metreden kısa sürücülerin iki ayağını birlikte yere basmasının zorlaşabileceğini söylüyor.
Eşleşen konu yok. Aramayı veya yön filtresini değiştirebilirsin.
Keşfetmeye devam et
Benzer motosikletler
İncelemesi bulunan modeller arasından ortak sınıf, yakın motor hacmi ve ortak etiketlere göre seçildi. Hacimler kartlarda belirtilen teknik referanslara aittir; yıl ve donanım farklılık gösterebilir.
PCX
- Motor hacmi
- 125 cm³
- Güç
- 9,2 kW (12,5 PS) / 8.750 dev/dk
Teknik referans · 2025
- Ortak sınıf: Scooter
- Yakın motor hacmi
- Ortak motor yapısı: Tek silindir
- Ortak etiket: Uzun yol
PCX 125
- Motor hacmi
- 125 cm³
- Güç
- 9,2 kW / 8.750 dev/dk
Teknik referans · 2021
- Ortak sınıf: Scooter
- Yakın motor hacmi
- Ortak motor yapısı: Tek silindir
- Ortak etiket: Uzun yol
Reale 125
- Motor hacmi
- 125 cc
- Güç
- 14.50 HP @ 8750rpm
Teknik referans · kaynak sürümü
- Ortak sınıf: Scooter
- Yakın motor hacmi
- Ortak motor yapısı: Tek silindir
- Ortak etiket: Uzun yol
