Şehirde kullanımı keyifli buluyor; alışveriş veya kafeye gitmek gibi kısa günlük işler için de uygun görüyor.
Sürüş gözlemiSuzuki
V-Strom 1050XT
Teknik özellikleri tanı. Farklı kanalların sürüş deneyimlerini, artıları ve çekinceleriyle keşfet.
4 kanaldan incelemeleri keşfetİnceleme özeti
Bu motosiklet için bir araya gelen kaynaklar
Not dağılımı ve kaynak kapsamı158 olumlu · 56 olumsuz +
194 sürüş gözlemi / kişisel yorum · 10 aktarılan yorum · 10 olası risk notu.
| Sürüm | Kaynak | Kanal | Olumlu | Olumsuz |
|---|---|---|---|---|
| 2020 model · XT | 1 | 1 | 11 | 4 |
| Model yılı belirtilmedi · A2 kısıtlı, 47,5 bg | 1 | 1 | 19 | 11 |
| Model yılı belirtilmedi · Test motosikleti · Kaynak dönemi Mart 2023 · Model yılı belirtilmedi | 1 | 1 | 23 | 4 |
| Model yılı belirtilmedi · XT | 7 | 3 | 105 | 37 |
Tüm incelemeleri kapsar. Tekrarlanan notlar bir kez sayılır; not dağılımı motosikletin kalite puanı değildir.
Donanım ve inceleme konuları40 etiket +
Motosikleti tanı
Teknik özellikler
Veriler, aşağıda adı geçen üretici sürümüne aittir. İncelemedeki motosikletin yılı ve aksesuarları farklı olabilir.
2023 model Teknik referans · V-Strom 1050XT · 2023 · Bikez ikincil kaynak; pazar belirtilmemiş
- Silindir hacmi
- 1037.0 ccm (63.28 cubic inches)
- Motor
- V2, four-stroke
- Motor ayrıntıları
- 90-degree V-twin
- Maksimum güç
- 100.0 HP (73.0 kW)) @ 8000 RPM
- Maksimum tork
- 103.0 Nm (10.5 kgf-m or 76.0 ft.lbs) @ 4000 RPM
- Sıkıştırma oranı
- 11.5:1
- Çap × strok
- 100.0 x 66.0 mm (3.9 x 2.6 inches)
- Yakıt sistemi
- Injection. Ride-by-Wire
- Soğutma
- Liquid
- Şanzıman
- 6-speed
- Son aktarma
- Chain (final drive)
- Debriyaj
- Wet multiplate
- Yakıt tüketimi
- 3.99 litres/100 km (25.1 km/l or 58.95 mpg)
- Ön süspansiyon
- Inverted telescopic, coil spring, oil damped
- Arka süspansiyon
- Link type, single shock, coil spring, oil damped
- Ön lastik
- 110/80-R19
- Arka lastik
- 150/70-R17
- Ön fren
- Double disc. Tokico 4-piston calipers. ABS.
- Arka fren
- Single disc. Nissin, 2-piston. ABS.
- Sürüşe hazır ağırlık
- 247.0 kg (544.5 pounds)
- Sele yüksekliği
- 850 mm (33.5 inches) If adjustable, lowest setting.
- Yerden yükseklik
- 160 mm (6.3 inches)
- Dingil mesafesi
- 1595 mm (62.8 inches)
- Yakıt deposu
- 20.00 litres (5.28 US gallons)
Teknik veri kaynağı: Bikez · V-Strom 1050XT (2023) · ikincil kaynak ↗
Farklı bakışlar
İncelemeler
Kanalları tek bakışta karşılaştır; özet ve yıl seçenekleri için satırı aç. Olumlu not oranı, gösterilen incelemedeki olumlu notların tüm olumlu/olumsuz notlara oranıdır; kanalın verdiği puan değildir. Farklı yıl ve sürümler birleştirilmez.
10 incelemeden 10 tanesi gösteriliyor.
MOTOR LIVE6 inceleme · 2020 model · öndeki inceleme
%73olumlu not oranı+11 olumlu−4 olumsuz
İncele
Suzuki V-Strom 1050XT — MOTOR LIVE incelemesi
Başlıkta 2020 olarak tanımlanan V-Strom 1050XT, asfalt ve zorlayıcı olmayan toprak yollarda deneniyor. Oturuşu, cam ayarı, kolay alışılan kullanımı, yumuşak modlardaki motor tepkileri ve süspansiyonu beğeniliyor; gösterge okunurluğu, ön çatalın dalması ve arazide hissedilen ağırlık eleştiriliyor. Motor bölümünde önceki modele göre gücün biraz arttığı, torkun hafif azaldığı ve güç ile tork zirvelerinin daha yüksek devirlere taşındığı anlatılıyor; bozuk birimler aktarılmadı. En sert moddaki performans ifadesi, arazi denemesindeki çekiş kontrolü ayarı ve viraj ABS ifadesi otomatik dökümden kesinleştirilemiyor. ABS'nin kapatılamadığı belirtiliyor. Standart 1050 ve önceki modeller yalnızca karşılaştırma bağlamında geçiyor; gelecekte sunulacağı belirtilen A2 sürümü test edilmiş sayılmıyor.
Suzuki V-Strom 1050XT — MOTOR LIVE incelemesi
İnceleme A2 kısıtlı XT'nin yol kullanımına odaklanıyor. Kolay yönlenmesi, alt devir esnekliği, frenleri ve konforu beğenilirken araziye yönelik koruma, açıklık ve ağırlık çekinceleri anlatılıyor. Ön süspansiyonda ön yük, geri tepme ve sıkıştırma ayarları; arkada çanta veya yolcu yüküne göre kullanılabilen ön yük ayar düğmesi bulunuyor. XT test motosikletinde hız sabitleyici mevcut. Dakar ve DR800 göndermeleri tasarım bağlamı; başka bir modelin testi değil. Çantalı 1.600 km yolculuk yalnızca geleceğe dönük bir meydan okuma.
Suzuki V-Strom 1050XT — MOTOR LIVE incelemesi
Başlıkta V-Strom 1050 XT olarak tanımlanan Suzuki, V85 TT Travel ile stabilize yolda iki sürücü tarafından karşılaştırılıyor. Süspansiyonları ve dengesi beğenilirken ayağa kalkma çabası, gidon genişliği ve ayakta sürüşte baldır teması eleştiriliyor. Motor bir sürücüye esnek gelirken diğer sürücü sakin düşük devir kullanımını daha zor buluyor. Daha güçlü olduğu hissediliyor, ancak bu ifade tek başına olumlu performans puanına dönüştürülmedi. Yaklaşık 13.000 avroluk başlangıç fiyatı ve yaklaşık 107 beygir güç çekim dönemindeki karşılaştırma bağlamıdır. Ön çamurluğunun Guzzi'ninkinden daha örtücü olduğu gözleniyor; uygulamalı çamur koruma testi aktarılmıyor. Testte takılı çantaların standart veya sonradan eklenen donanım olduğu kesinleştirilmiyor.
Suzuki V-Strom 1050XT — MOTOR LIVE incelemesi
V-Strom 1050XT asfalt ve kolay toprak yolda Guzzi Travel ile karşılaştırılıyor; model yılı belirtilmiyor. Performansı, ayarlanabilir camı ve frenleri beğeniliyor. Yol odaklı test lastikleriyle toprakta daha az rahat bulunuyor; artçı pozisyonu Guzzi'ye göre sıkışık değerlendiriliyor. Testte çantalar takılı; fiyat konuşmasında bunların XT fiyatına dahil olmadığı düzeltiliyor. İki kişiyle seyahat olanağı konuşuluyor. Yaklaşık 5,6 l/100 km ortak test tüketimi ve Suzuki'nin 20 litrelik deposuyla yaklaşık 350 km menzil aktarılıyor; sakin sürüşte tüketimin düşebileceği öngörüsü ölçülmüş sonuç olarak sunulmadı. Süspansiyon için toprak ve asfalt arasında değişen görüşün son yönü açık değil.
Suzuki V-Strom 1050XT — MOTOR LIVE incelemesi
Karşılaştırmanın ikinci bölümünde asfalt konforu, sürüş keyfi, frenler ve hissedilen ağırlık değerlendiriliyor. Model yılı belirtilmiyor. İlk süspansiyon karşılaştırmasının bazı hedefleri ve arazideki sertlik anlatımı bozuk transkripsiyon nedeniyle puanlanmadı. Tüketim ve çekim dönemindeki fiyatlar konuşuluyor; kesin rakamlar güvenle çözülemiyor. Yan çantaların opsiyonel olduğu belirtiliyor. Orta sehpanın XT'de standart olduğu kapanışta açıkça doğrulanıyor.
Suzuki V-Strom 1050XT — MOTOR LIVE incelemesi
Karşılaştırmanın bu ilk bölümünde test edilen Suzuki açıkça XT olarak tanımlanıyor. Gagalı tasarımı, ince oturuşu, motor karakteri ve dördüncü vitesteki ara hızlanması beğeniliyor. Retro gösterge olumlu karşılanırken renkli olmasının daha iyi olacağı da söyleniyor; bu tercih ayrıca memnuniyetsizlik puanına dönüştürülmedi. Cam ayarının hareket halinde zorluğu ve arazi kullanımının sınırları tartışılıyor. Yan çanta değerlendirmesi opsiyonel donanıma ait. A2 sürümü yalnızca olası yeni kullanıcılar bağlamında anılıyor; test motosikletinin A2 olduğu belirtilmiyor. Model yılı doğrudan doğrulanmıyor.
Motorcycle Station1 inceleme · Yıl belirtilmedi
%85olumlu not oranı+23 olumlu−4 olumsuz
İncele
Usernamekate1 inceleme · Yıl belirtilmedi
%74olumlu not oranı+14 olumlu−5 olumsuz
İncele
Adventure Istanbul2 inceleme · Yıl belirtilmedi · öndeki inceleme
%85olumlu not oranı+23 olumlu−4 olumsuz
İncele
Suzuki V-Strom 1050XT — Adventure Istanbul incelemesi
V-Strom 1050XT, birkaç günlük şehir içi ve şehir dışı kullanımın ardından iki sunucuyla değerlendiriliyor. Tasarım, ergonomi, rüzgar koruması, konfor, motor, frenler ve gösterge beğeniliyor; inerek hareket ettirme güçlüğü ve dönem fiyatı çekince yaratıyor. Artçılı, yüklü uzun yol ve kaygan zemindeki destekler hakkındaki bazı yorumlar kullanım senaryosu veya işlev anlatımı; bu koşullarda yapılmış test açıkça aktarılmıyor. Yaklaşık 5 litre dolayında tüketimden ve 20 litrelik depodan söz ediliyor, ancak tüketimin üst sınırı dökümde anlaşılmıyor ve tüketim hakkında değer yargısı verilmiyor. Aralık 2020 fiyat dönemi model yılını kanıtlamıyor. Standart 1050 yalnızca sürüm karşılaştırması olarak geçiyor.
Suzuki V-Strom 1050XT — Adventure Istanbul incelemesi
Ali Bekir, Nuri ve Mustafa Zeki'nin kısa asfalt ve stabilize denemeleri değerlendiriliyor; bunlar test motosikletinin sahipleri olarak sunulmuyor. Gaz yönetimi, mod farkları, frenler, çeviklik ve yol konforu beğeniliyor; arazi sınırları, ekran ve kişisel gidon erişimi eleştiriliyor. Süspansiyonun daha yumuşak ayarı denenmemiş. Kumandaların azlığı ve sol başparmakla yönetilen mod düğmeleri anlatılıyor. Ali Bekir'in yaklaşık 35.000 km kullandığı 2004 model eski V-Strom'unun hacmi belirsiz: eski motosikletini uzun yol, sorunsuzluk ve denge bakımından beğenirken stabilize süspansiyonunu ve titreşimini eleştiriyor. Bu geçmiş sahiplik bulguları 1050XT'ye aktarılmadı. Test motosikletinin kesin model yılı belirtilmiyor.
Senin sürüşüne göre
Kime uygun?
Kullanım beklentine göre kaynakların deneyimlerini keşfet. Artılar ve çekinceler, incelenen yıl ve sürümle birlikte gösterilir.
Şehir içinde kullananlar2 olumlu not·0 çekince
Sunucu, debriyaj yavaşça bırakılırken rölantiyi ayarlayan desteğin stop etmeyi önleyip ek gaz vermeden düşük hız manevralarını kolaylaştırmasını ağır motosiklette değerli buluyor; şehir içinde rahat kullandığını söylüyor.
Sürüş gözlemiKaynaklardan sürüş notları
Konulara göre görüşler
214 görüş · Konuları ve kaynak notlarını keşfet
Kaynaklardan sürüş notları
Konulara göre görüşler
214 görüş · Konuları ve kaynak notlarını keşfet
Bir konu seç, kaynakların beğendiği ve eleştirdiği noktaları birlikte oku. Notlar tüm incelemeleri kapsar; her kaynağın model yılı ve versiyonu ayrıca belirtilir.
Diğer konular
1 görüş gösteriliyor. Konu sayıları olumlu ve olumsuz notların toplamıdır.
Genellikle hız sınırlarında, otoyolda zaman zaman küçük hız aşımlarıyla kullanırken bir depoyla yaklaşık 223 mil yaptığını hatırlıyor; menzili iyi ve Suzuki'nin aktardığı yaklaşık 226 mil iddiasına yakın buluyor.
Usernamekate · Model yılı belirtilmedi · XTKaynakların ortaklaştığı konular
Tekrarlanan görüşler
En az iki farklı yayıncının aynı konuda, aynı yönde notları bulunuyor. Farklı yıl ve versiyonlara ait görüşleri kaynaklarıyla birlikte oku. Bu bölüm tüm incelemeleri kapsar. Aynı kanal iki yönde de yer alabilir; filtreler konuları süzer, karşıt görüşleri gizlemez.
Ağırlık4 kanal olumlu2 kanal olumsuz
Öne çıkan artılar
-
Büyük hazır ağırlığına rağmen sürüşte ağırlığı hissetmeyip kıvrak ve dengeli buluyor.
-
Kâğıt üzerindeki yüksek ağırlığına ve boyutlarına rağmen hareket hâlinde şaşırtıcı derecede hafif hissettiriyor.
-
Mustafa Zeki, fren denemesinde ABS'nin zor devreye girmesini başarılı ağırlık dağılımının da göstergesi olarak yorumluyor; ağırlık dağılımını ayrıca ölçmüş değil.
-
İncelemeci teknik ağırlık farkı küçük olsa da Suzuki'yi farklı kütle dağılımıyla Kawasaki'den çok daha hafif ve dururken de daha kolay yönetilir buluyor.
Öne çıkan çekinceler
-
Özge, sürüşten farklı olarak motosikletten inip elle hareket ettirirken yüksek ağırlık merkezinin kontrolü çok zorlaştırdığını belirtiyor; genel değerlendirmesinde de ağırlıktan çekindiğini söylüyor.
-
247 kg ağırlığın özellikle deneyimsiz A2 sürücüsü için arazide yönetilmesinin zor olacağı düşünülüyor; bu, yapılmış kapsamlı bir arazi testinin sonucu olarak sunulmuyor.
Donanım4 kanal olumlu3 kanal olumsuz
Öne çıkan artılar
-
IMU, yük algısı, fren ve çekiş yönetiminin birlikte çalışmasını çok iyi kalibre edilmiş ve sürüşte hissedilir buluyor. Kendi test algısı, fabrika ölçümü değil.
-
Aksesuar bağlantı barını kullanışlı buluyor; kendi taktığı Ultimate Addons telefon tutucusunu buraya yerleştirmiş.
-
Sunucu, incelenen XT'nin çekiş kontrolü, viraj ABS'si ve yokuş destekleri dahil elektronik güvenlik donanımını zengin buluyor; bu desteklerin birçoğunun standart sürümde bulunmadığını vurguluyor.
-
Viraj ABS'si incelemecinin favori yardımcısı; özellikle A2 acemileri için değerli bir güvenlik desteği olarak görülüyor ve virajda frenlerken dönüşü sürdürmeye iyi yardımcı olduğu söyleniyor.
Öne çıkan çekinceler
-
Anahtarsız çalıştırma isteyen için bunun eksik kalabileceğini kabul ediyor; mevcut anahtarın bozulduğu iddia edilmiyor.
-
Test motosikletinde elcik ısıtmanın bulunmamasını eksiklik görüyor; özellikle gece Londra dönüşünde istemiş ve üst donanım XT'de standart sunulmasını tercih ediyor.
-
İncelemeci, test motosikletinde motor alt koruması bulunmadığı ve yağ filtresi açıkta kaldığı için arazide büyük bir taş darbesinin filtreyi delebileceğinden endişe ediyor.
Gösterge3 kanal olumlu3 kanal olumsuz
Öne çıkan artılar
-
LCD göstergeyi beğeniyor; ihtiyaç duyduğu bilgileri içerdiğini, hız ve vites bilgilerinin büyük gösterildiğini söylüyor.
-
Sunucu, renkli TFT olmamasına rağmen mevcut göstergeyi kapsamlı, derli toplu ve rahat okunur buluyor; aradığı bilgiyi tek bakışta bulabildiğini söylüyor.
-
Eski LCD göstergeleri hatırlatan siyah zeminli gösterge güzel bulunuyor ve iyi çalıştığı söyleniyor.
Öne çıkan çekinceler
-
Bu kadar zengin teknolojili gövdeye eski LCD’nin yakışmadığını, daha keyifli bir TFT ekran istediğini söylüyor.
-
Nuri, bir-iki günlük kullanımında küçük ekrandaki bilgileri iç içe ve karmaşık buluyor; zamanla alışılabileceği düşüncesi henüz doğrulanmış değil.
-
Göstergenin bilgi yoğunluğu ve bazı yazıların küçüklüğü nedeniyle saat, tüketim ve yol bilgilerini okumak zaman alıyor.
Motor karakteri4 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
Düşük devirden gazda hissedilen dolu tork ve gidişi çok seviyor.
-
Gücünü korkutucu bulmuyor; buna rağmen eğlenmeye yetecek canlılığı sunduğunu belirtiyor.
-
Sunucu, gaz tepkilerini güzel buluyor ve güçlü motorun şehir içinde de şehir dışında da kolay kontrol edildiğini belirtiyor.
-
A2 kısıtlamasına rağmen motorun yaklaşık 5.000 dev/dk altındaki torku, tepkileri ve düşük hız manevralarındaki esnekliği beğeniliyor.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Rüzgar koruması3 kanal olumlu3 kanal olumsuz
Öne çıkan artılar
-
Cam kendi boyunda ideal koruma sunuyor, ek deflektör istemiyor. Ayarı motosikletten inerek yapılan düzen; sürüşte elektrikli ayar varsayılmadı.
-
Sunucu, depo çevresi, grenajlar ve ön camın rüzgarı başarılı biçimde uzaklaştırdığını; sürüşte bacaklarının rüzgardan az etkilendiğini söylüyor.
-
1,82 m boyundaki incelemeci camın vücudun büyük bölümünü çok iyi koruduğunu söylüyor; ancak cam en yüksek konumdayken bile omuz ve kask üstünde hava akımı hissediyor.
Öne çıkan çekinceler
-
İncelemeci, başka yorumcuların cam yüksekliği ayarını zahmetli bulduğunu aktarıyor: öndeki mekanizmaya erişmek için motosikletten inmek, yüksekliği denemek ve gerekirse tekrar inip ayarlamak gerekiyor.
-
Sunucu, camın sürüş sırasında ayarlanamamasını ayar sisteminin dezavantajı olarak belirtiyor.
-
Sunucu, Suzuki'nin önden kumanda edilen cam yüksekliği ayarını hareket halindeyken yapmayı zor buluyor.
Süspansiyon4 kanal olumlu2 kanal olumsuz
Öne çıkan artılar
-
Telli jant ve süspansiyonla ufak yol bozukluklarını emip virajda aşırı esneme hissettirmemesinden memnun.
-
Yoldaki tümseklerde süspansiyonun darbeleri iyi emmesini beğeniyor.
-
Sunucu, süspansiyonları kaliteli buluyor; sürücünün sertlik ve konfor tercihine göre ayarlanabilmesini avantaj sayıyor.
-
Daha kısa hareket mesafeli süspansiyonların yol davranışını disiplinli tuttuğu, frenleme ve virajlarda aşırı salınım hissini önlediği belirtiliyor.
Öne çıkan çekinceler
-
Ali Bekir, denediği süspansiyon ayarını kendi arazi odaklı enduro beklentisi için sert buluyor.
-
Süspansiyon hareket mesafesi, ciddi arazi ve enduro kullanımı açısından sınırlı bulunuyor.
Uygunluk4 kanal olumlu2 kanal olumsuz
Öne çıkan artılar
-
Uzun yol ve hafta sonu dengeli viraj keyfini aynı motorda isteyen kişiye uygun görüyor; kendisi de alma fırsatını değerlendirmek istiyor.
-
Yol deneyimine dayanarak uzun mesafe turuna uygun, arazi dışındaki pek çok işi yapabilen çok iyi bir çok yönlü motosiklet olarak değerlendiriyor.
-
Sunucular, uzun yol için çok iyi bir seçenek olduğunu, çanta ve artçıyla da rahat seyahat edilebileceğini düşünüyor; yüklü ve artçılı uzun yol testi aktarmıyorlar.
-
Birikimi olan, gençliğinde bu tarz motosikletleri hayal etmiş ve konforlu seyahat isteyen otuzlu yaşlardaki A2 sürücüsüne uygun görülüyor.
Öne çıkan çekinceler
-
Sunucu, kontrolünü kolay bulmasına rağmen motosikleti yeni başlayan sürücülere uygun görmüyor.
-
Bütçesi sınırlı, konforu önemsemeyen ve ucuz bir motosikletle deneyim kazanabilecek yirmili yaşlardaki yeni sürücüye uygun bulunmuyor.
Yol tutuşu4 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
Şasi/süspansiyon/teknoloji uyumuyla virajda çok stabil ve dengeli ilerlemesini seviyor.
-
Asfaltta hantal hissettirmiyor ve beklenenden iyi yönleniyor; incelemeci 19 inç ön tekerlekle yolda daha fazla his aldığını ve viraja kolay yatırıldığını belirtiyor.
-
Ali Bekir, asfalt virajlarında dengeyi ve çevikliği beğeniyor; iki kasa önceki V-Strom'una göre küçülen gövdenin motosikleti daha kıvrak hâle getirdiğini düşünüyor. Nuri de asfalt testinde viraja yatırmayı kolay buluyor.
-
Yol virajlarında kütlesine rağmen sezgisel biçimde yönleniyor, zorlamadan viraja giriyor ve rahatça yatırılıyor; 19 inç ön tekerleğin de manevra kabiliyetine katkısı beğeniliyor.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Arazi sürüşü2 kanal olumlu3 kanal olumsuz
Öne çıkan artılar
-
Nuri, stabilize denemesinde motosikletin sorunsuz ilerlediğini ve sport touring motosikletiyle yaşayacağı yola girme çekincesini yaşatmadığını söylüyor. Mustafa Zeki de toprak denemesinden sonra yayla ve köylere ulaşan stabilize yollarda kullanılabileceğini düşünüyor.
-
Konuk, önceki karşılaştırmadaki kişisel sürüşünde Suzuki'yi Kawasaki'den belirgin biçimde daha rahat arazi kullanılır bulduğunu aktarıyor; Kawasaki'nin modeli bu bölümde kesinleşmiyor.
Öne çıkan çekinceler
-
Ciddi gevşek zeminde arazi sürüşü yapılacaksa ABS'nin tamamen kapatılamamasını dezavantaj görüyor; bu, aktarılmış bir arazi sürüş testinin sonucu değil, donanıma dayalı çekincesi.
-
Nuri, testteki sert ve asfalt odaklı ayarda kısa süspansiyon hareketi nedeniyle motosikleti atlama-zıplamaya uygun bulmuyor; daha yumuşak ayar denenmemiş.
-
İncelemeci, arazi sürmeyi bilmediğini söyleyerek inceleme döneminde yaklaşık 15 bin avro fiyat verilen XT ile araziye girmeyi göze almak istemiyor.
Ayna görüşü3 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
Aynaların arkayı mükemmel gösterdiğini söylüyor.
-
Aynaların geniş görüş sağlamasını beğeniyor.
-
Nuri, aynaların omuzlarını göstermek yerine arkasını rahatça görmesini sağlamasını beğeniyor.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Ergonomi3 kanal olumlu2 kanal olumsuz
Öne çıkan artılar
-
Dik, yola hâkim oturuş ve geniş olmayan sele kendi yaklaşık 1,79 boyunda yere erişimi kolaylaştırıyor; daha kısa kişilere kesin uygunluk garantisi yok.
-
Sunucular, yanlardaki daraltılmış bölümün bacaklarla motosikleti daha rahat kavramayı ve rahat oturmayı sağladığını belirtiyor.
-
Yol sürüşünde dik sırt, hafif öndeki ayaklar ve arazi gidonuna göre daha dar ve alçak gidon rahat bir oturuş sağlıyor; omuz ve kollar daha az çalışıyor.
Öne çıkan çekinceler
-
1,80 m boyundaki Mustafa Zeki gidonu kendisi için alçak ve uzak buluyor; özellikle yokuş aşağı oturuşunu değiştirince erişim uzaklaşmış. Satın alsa gidonu yükseltip yaklaştırmak isteyeceğini söylüyor; böyle bir değişikliği test etmiş değil.
-
Konuk, stabilize yolda ayakta sürerken Suzuki'yi bacaklarıyla kavradığında bir kenarın baldırlarında rahatsızlık ve hafif ağrı oluşturduğunu söylüyor.
Fiyat ve değer3 kanal olumlu2 kanal olumsuz
Öne çıkan artılar
-
El/yan koruma, orta sehpa ve çanta demirinin paketle gelmesini toplam alım değerinin güçlü yanı olarak görüyor.
-
Sunucular, Aralık 2020'de XT için yaklaşık 199 bin TL, standart sürüm için yaklaşık 189 bin TL konuşulurken ek elektronikler ve jant farkı karşılığında 10 bin TL daha vererek XT almayı daha mantıklı buluyor. Kırmızıyı isteyen alıcı için bu renk seçeneği de XT lehine ek gerekçe olarak sunuluyor.
-
Sunucu, karşılaştırmanın yapıldığı dönemde Suzuki'nin fiyatını Africa Twin, GS, KTM ve Multistrada gibi büyük rakiplere göre görece erişilebilir buluyor.
Öne çıkan çekinceler
-
Özge, Aralık 2020'de konuşulan fiyat düzeyinin kendisini düşündürdüğünü belirtiyor.
-
Çekim zamanındaki fiyat karşılaştırmasında Suzuki XT, çantalı Guzzi Travel'dan pahalı bulunuyor; Suzuki fiyatına çantaların dahil olduğu ilk ifade düzeltilerek çanta ve bağlantılar için ayrıca ödeme gerektiği belirtiliyor. Suzuki'nin performans üstünlüğü de fiyat tartışmasında hatırlatılıyor.
Frenler3 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
Ön frenler ve ABS uyumunu çok iyi bulup gerçek hızlanma-fren denemesinde güçlü duruştan memnun kalıyor.
-
Sunucular, ağır motosikleti durdurmaya ilişkin ilk çekinceye rağmen frenlere alışınca frenleme performansını çok başarılı buluyor; duruşunun gidişinden bile etkileyici olduğunu söylüyorlar.
-
Ön frenler güçlü ve ısırgan bulunuyor; buna rağmen kademeli çalışıyor ve ani, sinirli tepki vermiyor.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Lastikler3 kanal olumlu2 kanal olumsuz
Öne çıkan artılar
-
Stok sert hamurlu Battlax’ı yüklü uzun yolda daha geç düzleşme beklentisi için uygun görüyor; uzun dönem lastik ömrü ölçümü değil.
-
Mustafa Zeki, ABS'nin zor devreye girmesinde test motosikletinin lastik tutuşunun da payı olduğunu düşünüyor; lastik marka ve modeli dökümden anlaşılamıyor.
-
Test motosikletindeki Bridgestone Battlax Adventure lastikler yol hissini iyi iletiyor ve hafif kaygan yollarda bile incelemeciye güven veriyor.
Öne çıkan çekinceler
-
Daha çok sportif viraj yapacak olsa daha yumuşak hamurlu lastik tercih edeceğini söylüyor.
-
Suzuki, testte takılı çok yol odaklı profilli lastikleri nedeniyle kolay toprak yollarda rahat bulunmuyor; değerlendirmeci bu koşullarda Guzzi üzerinde daha rahat hissediyor.
Performans3 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
106 beygirlik değerinin düşündürdüğünden daha hızlı hissettirdiğini söylüyor ve güçlü çekişini beğeniyor.
-
Sunucu, motorun çekişini ve torkunu güçlü buluyor; gücün belirgin hissedildiğini ve yeterliliği konusunda kuşku duyulmaması gerektiğini söylüyor.
-
A2 sürümü gaz açıldığında yeterli karşılık veriyor ve seyir hızına kısa sürede ulaşıyor; 130 km/saate 5.000 dev/dk altında çıkabildiği için yasal yol hızlarında üst devir uzaması eksikliğinin hissedilmeyeceği belirtiliyor.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Sürüş keyfi3 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
Yaklaşık üç hafta ve bin milin üzerindeki ödünç kullanımında sürüşü keyifli, motosikleti sağa sola yatırarak kullanmayı eğlenceli bulmuş; kullanım süresi sonunda geri vermek istemiyor.
-
Sunucu, birkaç günlük şehir içi ve şehir dışı kullanımın ardından V-Strom 1050XT'yi son dönemde test ettiği en keyifli motosikletlerden biri olarak değerlendiriyor.
-
İncelemeci Suzuki ile asfalt üzerinde sürmekten gerçekten keyif aldığını söylüyor.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Sürüş konforu3 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
Londra gidiş dönüşlerinde çok konforlu bulmuş; sürüşten rahatsızlık düşünerek dönmediğini söylüyor. Günlük 300 milin üzerindeki yolculuklara da elvereceği ifadesi, gerçekleşmiş bir günlük mesafe ölçümü değil, konfor izlenimi.
-
Sunucu, birkaç günlük şehir içi ve şehir dışı testinde motosikletin gemi gibi rahat ilerlediğini ve son dönemde kullandığı en konforlu motosikletlerden biri olduğunu söylüyor.
-
İncelemeci motosikleti konforlu uzun yolculuklara uygun buluyor; önerdiği çantalı 1.600 km/24 saat denemesi ise henüz yapılmış değil.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Tasarım3 kanal olumlu2 kanal olumsuz
Öne çıkan artılar
-
Canlıda dolu, agresif ve dinamik duran gövdeyi fotoğraftan çok daha güzel buluyor.
-
Sunucu, geçmişten gelen tasarım çizgilerinin güncel teknolojiyle harmanlanmasını ve motosikletin retro görünümünü çok beğeniyor.
-
Konuk, Suzuki'nin Big DR'ı ve Dakar'ı hatırlatan gagalı tasarımını beğeniyor.
Öne çıkan çekinceler
-
Kare farlı ön görünümü fotoğraf/video üzerinde ilk başta soğuk bulmuş; canlıdaki beğenisi bu ilk tereddüdü değiştiriyor.
-
Mustafa Zeki far tasarımını hiç beğenmediğini söylüyor; bu eleştiri aydınlatma performansına yönelik değil.
Motor sesi2 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
V motor egzoz sesini çok keyifli buluyor.
-
Uzun yol karakteri anlatılırken motorun bunaltıcı ve baş ağrıtıcı olmadığı belirtiliyor; bu, tamamlanmış bir dayanıklılık yolculuğunun sonucu olarak sunulmuyor.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Sele2 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
Sunucular, geniş, kalın ve etli sürücü selesini konforlu buluyor.
-
Sele uzun yolculukta kalça ağrısını önlemeye uygun bulunuyor; bu değerlendirme tamamlanmış 1.600 km testine dayanmıyor.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
İşçilik2 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
Yakından ve kullandıkça üst sınıf, kaliteli ve özel hissettiğini söylüyor.
-
Nuri, bir-iki günlük kullanımında malzeme kalitesini en üst düzey saymasa da güzel buluyor.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Şehir içi kullanım2 kanal olumlu
Öne çıkan artılar
-
Şehirde kullanımı keyifli buluyor; alışveriş veya kafeye gitmek gibi kısa günlük işler için de uygun görüyor.
-
Sunucu, debriyaj yavaşça bırakılırken rölantiyi ayarlayan desteğin stop etmeyi önleyip ek gaz vermeden düşük hız manevralarını kolaylaştırmasını ağır motosiklette değerli buluyor; şehir içinde rahat kullandığını söylüyor.
Öne çıkan çekinceler
Bu yönde en az iki kanalda tekrarlanan görüş yok.
Eşleşen konu yok. Aramayı veya yön filtresini değiştirebilirsin.
Keşfetmeye devam et
Benzer motosikletler
İncelemesi bulunan modeller arasından ortak sınıf, yakın motor hacmi ve ortak etiketlere göre seçildi. Hacimler kartlarda belirtilen teknik referanslara aittir; yıl ve donanım farklılık gösterebilir.
V-Strom 1000
- Motor hacmi
- 1037.0 ccm (63.28 cubic inches)
- Güç
- 100.0 HP (73.0 kW)) @ 8000 RPM
Teknik referans · 2022
- Ortak sınıf: Adventure touring
- Yakın motor hacmi
- Ortak motor yapısı: V-Twin
- Ortak etiket: Uzun yol
V-Strom 1050DE
- Motor hacmi
- 1.037 cm³
- Güç
- 79 kW (107 PS) / 8.500 dev/dk
Teknik referans · kaynak sürümü
- Ortak sınıf: Adventure touring
- Yakın motor hacmi
- Ortak motor yapısı: V-Twin
- Ortak etiket: Uzun yol
Stelvio
- Motor hacmi
- 1.042 cm³
- Güç
- 84,6 kW (115 hp) / 8.800 dev/dk
Teknik referans · 2024
- Ortak sınıf: Adventure touring
- Yakın motor hacmi
- Ortak motor yapısı: V-Twin

